Kategorie produktów

Elmetacin

Elmetacin

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Elmetacin

Lek Elmetacin to aerozol do stosowania zewnętrznego, który ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe i należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Elmentacin jest wskazany do objawowego, miejscowego stosowania w leczeniu bólu spowodowanego stanami zapalnymi powstałymi w wyniku ostrych kontuzji, urazów (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia), jak również stanem zapalnym tkanek miękkich np. zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych, torebek stawowych, zesztywnienie stawu barkowego, czy też zaostrzeniami choroby zwyrodnieniowej stawów.

Skład

Substancją czynną środka Elmetacin jest: indometacyna. 1 g roztworu zawiera 10 mg indometacyny.
Pozostałe składniki tego preparatu to: alkohol izopropylowy oraz mirystynian izopropylu.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Elmetacin powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.
Zalecana dawka preparatu Elmetacin do zażycia to: 0,5 ml do 1,5 ml aerozolu leku nakładane 3 do 5 razy na dobę

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Elmetacin. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Produkt Elmetacin należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Zdzisław 2020-04-25 14:12

serio nie kupuję nic innego. odpowiedni lek dla mnie.

Gaja 2019-05-07 23:39

Skuteczny preparat przy schorzeniach reumatycznych, narządu ruchu .

Gilda 2016-12-30 09:14

Od dawna mocno boli mnie gardło. Sądzę, że to pierwsze objawy przeziębienia. Temperatury spadły a dla organizmu to czas niesprzyjający... Wybrałam się więc do apteki i wzięłam Elmetacin . Liczę, że ten preparat pomoże...

Michał 2016-03-09 23:10

Elmetacin skutecznie działa nawet na silniejszy ból, taki po upadku z konia i zwichnięciu ręki. Przerabiałem.

Kwiryna 2015-11-16 20:12

Reumatyzm dotyczy całego aparatu ruchu, a nie tylko stawów. Dolegliwości te mogą mieć bardzo różne podłoże. Elmetacin to specyfik, który ponoć pomaga w łagodzeniu tych dolegliwości. Jestem ciekawa, czy działa.

Arla 2015-03-11 16:04

Elmetacin jest bardzo skuteczny! polecam

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.