Odpowiedz na 7 pytań zanim zaczniesz się odchudzać!

Odpowiedz na 7 pytań zanim zaczniesz się odchudzać!

Wiele kobiet w odchudzaniu tkwi przez wiele lat swojego życia i nie jest w stanie poradzić sobie z nadmiernymi kilogramami. Mimo długich diet nie ma efektów. Dlaczego taka sytuacja się powtarza? Przede wszystkim dlatego, że źle się do tego zabieramy. Trzeba starać się o to, by ciągle nie powtarzać takich samych błędów, które sprawiają, że dieta nie jest skuteczna. Błędy, które powielamy to najczęstsza przyczyna tego, że dieta się nam nudzi i co za tym idzie popadamy w rutynę i tym samym bardzo szybko rezygnujemy z tego, by dalej prowadzić dietę. Zanim więc rozpoczniemy stosowanie diety warto zadać sobie kilka kluczowych pytań. 

Jakie elementy będzie trzeba zmienić i jakie będą koszty? 

Oczywiście nie wierzmy w żadne cuda i diety, które mogą nam dać sukces bardzo szybko. Trzeba samemu dobrze wiedzieć co chcemy zrobić i jak powinniśmy tego dokonać. Na samym początku należy sobie powiedzieć jak wiele będzie nas kosztowało pozbycie się zbędnych kilogramów. Listę zmian, którą chcemy wprowadzić należy sobie rozpisać i najlepiej powiesić w miejscu, które będzie bardzo dobrze widoczne. 


Sprawdź też: "10 sposobów na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii."


Co stanie się w moim życiu lepsze, gdy uda mi się skutecznie przejść przez odchudzanie? 

W czasie każdej diety bardzo ważna będzie skuteczna motywacja. Jest to element bardzo ważny. Należy sobie postawić jasne i określone dobrze cele a korzyści będą dobrze widoczne. Musimy mieć swoją wizję tego co i jak chcemy poprawić. Może to być poprawa wydolności, kondycji, zmniejszenie cellulitu. Wszystkie cele powinny być jasno i dokładnie określone. Ważne jest także, by zadbać o to, by zawsze były to cele, które można szybko samodzielnie weryfikować. 

Kto nas ma wspierać, a kto może okazać się przeszkodą? 

Warto wiedzieć kto w czasie diety będzie dla nas odpowiednim wsparciem. Do takiej osoby można udać się w momencie, gdy dieta nie będzie nam szła, gdy pojawi się złe samopoczucie i będziemy musieli sobie poradzić z chęcią na słodycze. W takim  momencie warto udać się po pomoc do takiej osoby. Natomiast przeszkadzaczy trzeba dobrze znać, by widzieć o tym, żeby w czasie diety takie osoby omijać i spędzać z nimi jak najmniej swojego cennego czasu. Jest to kluczowe, gdyż takie osoby mogą okazać się bardzo dużym problemem i przez nich nie uda się walczyć z kilogramami

Jak chcę sprawdzać wyniki? 

W czasie diety bardzo ważna będzie konsekwencja tego co się robi. Dlatego ważnym elementem jest również prowadzona kontrola. W czasie takiej kontroli należy również dbać o notowanie wyników. Niezależnie czy będzie to waga, badanie talii czy pasa musimy o niej pamiętać. Systematycznie prowadzona kontrola efektów to bardzo ważny element każdej diety odchudzającej. Nie możemy jednak tego robić stale, gdyż to może mieć na nas charakter demotywujący, gdy nie będzie ciągle spektakularnych wyników. 

Co poszło nie tak w poprzedniej terapii odchudzającej?

Pewnie wiele osób sięga po dietę odchudzającą już po raz kolejny. Dlatego na początku trzeba sobie odpowiedzieć, co w poprzedniej diecie się nie udało. Dlaczego nie było odpowiednich efektów i co skłoniło nas do tego, by z diety zrezygnować? Jeśli to wiemy warto sobie to zapisać i dążyć do tego, by takiego błędu nie powtórzyć po raz kolejny. Jeśli masz konkretne błędy, które robiłaś ich zapisane może być dla Ciebie pomocne.


Przeczytaj także: "6 najgroźniejszych sposobów na odchudzanie"


Jak będę się motywować?

Motywacja w diecie jest bardzo ważna. Dlatego trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jak chcemy się motywować. Może koleżanki? Może ciasna sukienka, którą będziemy chciały założyć? Można również poczynić na dietę jakieś wydatki, których potem będzie nam szkoda, dlatego będziemy jej pilnować. Warto dobrze przemyśleć jak chcemy się motywować, gdyż to w czasie odchudzania może się okazać kwestią naprawdę bardzo ważną. Jeśli będzie na odpowiednim poziomie może przedłużyć zdrowe odżywianie na czas po zakończonej diecie

Dlaczego się odchudzam?

Ostatnie ale chyba najważniejsze pytanie to właśnie to o to dlaczego się odchudzam. Trzeba sobie odpowiedzieć jasno, jednoznacznie i precyzyjnie. Może to być problem ze zdrowiem, za małe ubrania, poprawa kondycji, chęć lepszego wyglądu oraz wyszczuplenia swojego ciała.

Trzeba mieć tyle odpowiedzi na to pytanie, by przez całą dietę skutecznie się do niej motywować i walczyć ze zbędnymi kilogramami. Warto też poznać produkty spożywcze, dzięki którym łatwiej stracić na wadze.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.