Kategorie produktów

Neo-Angin

Neo-Angin

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Neo-Angin

Neo-Angin to lek, który dostępny jest w formie tabletek do ssania. Preparat ten wspomaga leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z takimi objawami, jak: ból gardła, obrzęk gardła i jego zaczerwienienie. Ponadto Neo-Angin wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6. roku życia. 

Skład

W składzie tabletek do ssania Neo-Angin znajdują się następujące substancje: 

- substancjami czynnymi leku są: alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol i lewomentol. 1tabletka do ssania zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu i 5,9 mg lewomentolu.
- pozostałe składniki tego preparatu to: olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy, sacharoza, syrop glukozowy, kwas winowy, czerwień koszenilowa A (E 124).

Dawkowanie:

Dawkowanie preparatu powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce.

Tabletki do ssania Neo-Angin przeznaczone są do stosowania doustnego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Zaleca się ssać 1 tabletkę co 2-3 godziny. Maksymalna dzienna dawka preparatu to 6 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Neo-Angin. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6. roku życia. W składzie tabletek znajduje się sacharoza.

Tabletki Neo-Angin należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Wyszomir 2020-07-26 13:00

Stosuję wyłącznie to na obrzęknięte gardło. szybka poprawa gwarantowana.

Marych 2017-05-29 20:32

Tabletki na gardło jak każde inne, więc daję 4 gwiazdki. Ja rewelacji w nich nie widzę.

Marta 2017-05-25 11:11

Bardzo nie lubię smaku tych tabletek!!! Wyrzuciłam całe opakowanie :(

Marta 2017-03-10 22:28

Neo angin to moje ulubione tabletki na ból gardłą <#

Opinia użytkownika 2017-01-20 20:33

Od jakiegoś czasu drażnią mnie potworne bóle dziąseł... To już jest nie do zniesienia! Postanowiłem dłużej nie zwlekać i poszedłem do apteki. Tam zakupiłem Neo-Angin . Czytałem, że ten preparat jest dobry na moje objawy... Z takimi problemami w jamie ustnej nie ma, że przejdzie.

Magdalena 2016-03-07 17:24

Skuteczne tabletki na gardło.Plusem jest to że są bez cukru.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.