Co zakwasza organizm? 7 sposobów na odkwaszenie organizmu

Co zakwasza organizm? 7 sposobów na odkwaszenie organizmu

Dodano: 28-06-2015

odkwaszanie organizmu zakwaszenie organizmu dieta odchudzanie

Pory roku, w które obecnie wkraczamy to bez wątpienia czas, który doskonale sprzyja spacerom i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Co jednak, gdy mimo tego czujemy się zmęczeni, osłabieni, niewyspani? Czy coś z nami nie tak? Dlaczego wstając rano z łóżka nie mamy siły, nie cieszymy się pięknym słońcem, a nasz organizm jest ciągle zmęczony. Najczęściej zaczynamy sobie tłumaczyć, że to tylko wiosenne przesilenie, brak czasu na dobry odpoczynek. Czy to rzeczywiście jest prawda? Najczęściej nie, najczęściej problemem będzie zła dieta. Przy takich objawach warto się zastanowić, czy organizm nie jest nadmiernie zakwaszony. 

Ociężałość po zimie

Gdy nadchodzi wiosna takie objawy jak problemy z zakwaszeniem organizmu pojawiają się bardzo często. Zazwyczaj właśnie zimą znajduje się w naszych pokarmach bardzo dużo różnorakich składników, które mogą bezpośrednio zwiększać zakwaszenie organizmu. Zimą spożywamy bowiem więcej takich posiłków, które mają bardzo dużo kalorii, są bogate w tłuszcz i cholesterol. To wszystko sprawia, że organizm się zakwasza. Jeśli dieta tego typu jest utrzymywana przez dłuższy okres czasu to może się okazać, że nasze samopoczucie będzie niestety złe, będziemy ciągle zmęczeni a nasz organizm nie będzie dobrze trawił spożywanych posiłków. 

Często w takich momentach pojawia się także nadmierna łamliwość paznokci, zaczynają wypadać włosy, u wielu osób pojawią się problemy z cerą. Takie objawy to znak, że nasz organizm jest nadmiernie zakwaszony i trzeba sobie jakoś z tym poradzić. Jak więc powinniśmy się odżywiać? Co spożywać, a czego lepiej unikać. 

Co zakwasza organizm – sprawdź, co tobie szkodzi

Najczęściej niestety problemu z zakwaszonym organizmem nie da się tak łatwo pokonać. Często niestety nie wystarczy jedynie unikanie takich produktów. W rzeczywistości bowiem nie powinno się wszystkich rodzajów wykluczać ze swoich posiłków. Powinniśmy pamiętać, że dobra dieta jest przygotowana w taki sposób, że znajdziemy tam wszystkie składniki odżywcze i wtedy można oczekiwać, że będziemy zdrowi. 

Nasz organizm tak samo potrzebuje tłuszczu jak i węglowodanów, również tych prostych. Wszystko musi być jednak ilościowo najlepiej jak się da dobrane i to wydaje się być kwestią najważniejszą. Jeśli wyrzucimy wszystkie produkty, które mogą zakwaszać organizm również nic dobrego dla siebie nie zrobimy. W ten sposób bowiem możemy z organizmu zabrać część cennych dla niego składników i mikroelementów. 

W ogóle nie powinniśmy podejmować żadnych radykalnych kroków i decyzji. Trzeba nawet przy zmianie diety spożywać posiłki należące do każdej grupy odżywczej. Jedynie należy odpowiednio w sposób ilościowy je dopasować. Do tego warto dołączyć również większą aktywność fizyczną. 

Postaramy się pokrótce pokazać jakie produkty mogą zakwaszać nasz organizm. Dlatego takich produktów postaramy się nie nadużywać. 

Nadmiernie otłuszczone mięso, paczkowane wędliny, mięso do odgrzewania, słodycze, cukier, ciastka, wafelki, wypieki pakowane, foliowane, jajka, nadmierna ilość produktów mlecznych, serów, jogurtów słodzonych czy owocowej maślani. Wszelkie konserwy, pasztety i mielonki z konserwantami, kawa, alkohol.

W jaki sposób można skutecznie poradzić sobie z odkwaszeniem organizmu?

Jeśli chcemy sobie poradzić z odkwaszaniem organizmu powinniśmy zastosować się do kilku bardzo prostych zasad. Dzięki nim będzie można krok po kroku oczyszczać swój organizm i rzeczywiście będzie można wrócić do formy. 

Zmiana żywienia to pierwszy krok, którym można poprawić pracę organizmu. Warto wprowadzić duże ilości warzyw i owoców. Jeśli dieta będzie nadmiernie monotonna może się okazać, że przez to będą osłabione nasze paznokcie, włosy oraz kondycja będzie słabsza. Warto zamiast tego wprowadzić do diety kaszę a zamiast słodyczy wprowadzić soki ze świeżych owoców, koktajle z użyciem naturalnym jogurtem. 

Zawsze dobrym rozwiązanie będzie większa ilość snów. Niestety, jeśli śpi się zbyt krótko to organizm ma problem, by się regenerować i mieć więcej siły na kolejne dni. Jeśli wiec wybierzemy nową, zdrową dietę, to nasz organizm razem z dodatkowym snem będzie już czuł się lepiej. 

Unikamy używek  - najlepiej ograniczyć kawę i herbatę, jeśli dużo się jej pije. Zamiast tego można wprowadzić zieloną herbatę, wodę mineralną czy czerwoną herbatę pu-ehr, dzięki której można ustabilizować sobie metabolizm. 

Soki owocowe bez dodatku cukru to zawsze element, który ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm i może dawać dużo energii na każdy dzień. Zawsze warto spożywać dużą ilość wody mineralnej, do której można dodawać cytrynę czy limonkę. Paradoksalnie mimo tego, że ma to kwaśny smak to tak naprawdę nie będzie zakwaszać organizmu, a wręcz przeciwnie będzie w stanie organizm odkwasić. 

Trzeba zrezygnować w końcu z fast food. Takie jedzenie niestety nie ma w sobie nic dobrego. Słodkie napoje a do tego tłuste hamburgery i frytki to powolny proces zabijania organizmu. Nawet jeden taki posiłek niszczy starania o zdrową dietę. 

Oczywiście do swojego starania o zdrowy organizm trzeba dołączyć także więcej codziennego ruchu i fizycznej aktywności. Jeśli będziemy się regularnie ruszać i uprawiać sport to nasz organizm będzie na pewno dużo lepiej pracował. Przez to również nasz organizm będzie dużo lepiej dotleniony i to na pewno pozytywnie na niego wpłynie. 

Warto także do swojej diety włączyć wiele różnorakich zielonych warzyw, które doskonale wpływają na organizm. Wszelkie brokuły, szpinak, sałata, cukinia czy jarmuż to doskonałe rozwiązanie na zakwaszony organizm. Jeśli na talerzu będzie więcej zielonego to organizm na pewno będzie dużo lepiej funkcjonował. 

Ciesz się zdrowiem

Jeśli nasz organizm będzie zdrowy to dalej będzie wszystko się lepiej układać. Zdrowa będzie skóra, paznokcie czy włosy. Nie będzie już problemów ze snem i każdy będzie mógł czuć się bardzo dobrze. Dzięki temu będzie można również skuteczniej zadbać o dobrą dietę i zdrowy organizm. Przez takie skuteczne działania można także zadbać o odpowiednie utrzymanie wagi i ustabilizowanie metabolizmu.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.