Wpływ yerba mate na odtruwanie i regenerację

Yerba mate, a wątroba

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego, ze względu na swoje właściwości poprawiające krążenie krwi, wspomaga lepszy jej obieg w całym organizmie. Wpływa to również na stan wątroby, której pomagamy tym samym w procesach odtruwania organizmu. Yerba mate zawiera dużo polifenoli, oczyszczających ciało z metali ciężkich, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Znacznie odciąża to naszą wątrobę. Poprawiając też trawienie, rozluźnia mięśnie gładkie jelit i cały układ pokarmowy może odetchnąć, szczególnie jeśli nie odżywiamy się zbyt zdrowo. Nadmiar tłuszczy, cukrów, smażonych potraw daje nagromadzenie substancji toksycznych w ciele i niemożliwość ich wszystkich do strawienia. Odkładają się więc i zatruwają nas stopniowo, a wątroba nie ma wytchnienia. Yerba mate dodaje również energii, zachęcając do podjęcia aktywności fizycznej, które również przyczyniają się do lepszego samopoczucia i dotlenienia wszystkich komórek w ciele. Dobrze krążąca krew i limfa to kolejny krok do dobrze pracującej wątroby.

Ziołowe dodatki do yerba mate

Najlepszą drogą do poprawy pracy układu pokarmowego są yerba mate z ziołami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dodatek takich roślin jak rumianek, boldo, anyż, gotu cola, mięta, koper włoski. Dobre zioła, wpływające na wytwarzanie soku żołądkowego, skutkują lepszym trawieniem, rozluźnieniem mięśni, przeciwdziałają także wzdęciom, nudnościom czy zaparciom. Jeśli jednak odczuwamy zgagę – omijajmy w kompozycjach ziołowych dodatek mięty. Wtedy znacznie lepiej sprawdzą się zioła z łagodniejszymi olejkami eterycznymi (np. rumianek). Nie obawiajmy się też gorzkich yerb – smak gorzki działa odtruwająco, regeneruje narządy wewnętrzne i daje najlepszy efekt dla układu pokarmowego.

Oczyszczanie z Yerba Mate Green Alma Pura

Yerba Mate Green to rodzaj świeżej, brazylijskiej yerby o wspaniałym aromacie czystego ostrokrzewu paragwajskiego. Czystego, ponieważ plantacje są w pełni organiczne, zaś o wzrost rośliny dbają doświadczeni hodowcy – tak samo z procesem przetwarzania suszu. Jest on suszony gorącym powietrzem (a nie dymem), zachowując wysoką zawartość związków czynnych i piękną, zieloną barwę. Nie zawiera także pyłu, dzięki czemu z łatwościąda się filtruje. Yerba Mate Green Alma Pura to z kolei mieszanka tej pysznej yerby, z dodatkami ziołowymi – ku regeneracji i oczyszczeniu.

Yerba Mate Green Alma Pura – co w niej znajdziesz?

Oprócz smacznego i ekologicznego suszu yerba mate, w Alma Pura znajduje się oczyszczające i poprawiające odporność ziele czystka. Wraz z nim aromatyczne liście mięty, która poprawia trawienie, odświeża organizm oraz trawa cytrynowa – również wspomagająca przemianę materii, a dodatkowo delikatnie rozluźniająca. Całość wypełniają piękne płatki kwiatów: pomarańczy i bławatka, wzmacniając w yerbie lekką goryczkę. Yerba Mate Green Alma Pura nie jest gorzka, jak większość dymionych yerb, tylko słodkawa, subtelna, choć działa naprawdę świetnie w kontekście pobudzenia. Aktywizuje cały organizm do działania, oczyszcza go z toksyn i uzupełnia kompleks witamin i minerałów. To yerba mate, która zachwyci osoby ceniące sobie wyważone pobudzenie, działanie zdrowotne i delikatne smaki.

Yerba Mate Green Alma Pura – zregeneruj z nią organizm

Lecznicze działanie yerby przejawia się tym, że wzmacnia ona działanie innych roślin (dzięki zawartości saponin). Możemy więc skuteczniej przeprowadzić wiosenne oczyszczanie, zmienić nawyki żywieniowe, zacząć uprawiać sport lub chodzić na treningi. Z Yerba Mate Green Alma Pura osiągniesz swój wymarzony cel w podskokach i z uśmiechem na twarzy. Ciało bowiem odżyje, dzięki dotlenieniu, lepszemu krążeniu, sprawnemu metabolizmowi. Yerba mate pomaga oczyścić organizm z toksyn, metali ciężkich i wszelkich złogów. Wysokie stężenie antyoksydantów (polifenoli), dzięki procesowi produkcji Yerba Mate Green, zapewnia najzdrowszą wersję naparu z ostrokrzewu paragwajskiego na rynku. Antyoksydanty, odmładzające związki czynne, które są bronią na wiele chorób cywilizacyjnych, to prawdziwy dar yerba mate dla organizmu współczesnego człowieka! Wszystkie gatunki i rodzaje yerba mate oferuje Yerba Mate Sklep - YerbaMarket.com, do którego serdecznie zapraszamy!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.