Sprawdzone sposoby na rzucenie palenia papierosów

Sprawdzone sposoby na rzucenie palenia papierosów

Tak samo zresztą, jak skuteczne zerwanie z ich paleniem, w co wiele osób nadal nie dowierza. Zwykle brakuje im determinacji i wiary w to, że można osiągnąć sukces. W pierwszej kolejności warto więc popracować nad zmianą nastawienia. Z pomocą przychodzi tu uświadomienie sobie korzyści, na jakie możemy liczyć, rzucając palenie. Chodzi tu nie tylko o dodatkowe pieniądze, które zostaną w kieszeni, ale przede wszystkim o poprawę stanu zdrowia. 

Gdy brakuje motywacji

Nawet poznanie i zastosowanie skutecznych metod umożliwiających rzucić palenia nie zagwarantuje sukcesu, gdy zabraknie motywacji. Aby temu zapobiec, warto poszukać profesjonalnego wsparcia. Można je uzyskać w specjalnych grupach terapeutycznych, takich jak na przykład Anonimowi Palacze.Uczestnictwo w tego rodzaju terapii powinny rozważyć przede wszystkim te osoby, które mają problemy z samodzielnym zmotywowaniem się do rzucenia nałogu. Zapisując się do grupy Anonimowych Palaczy, można wymienić się doświadczeniami z osobami zmagającymi się z podobnymi trudnościami, co zwykle okazuje się pomocne. Jako dodatkowe źródło wsparcia może posłużyć Nikotynowa Terapia Zastępcza, która cieszy się coraz większą popularnością wśród osób usiłujących raz na zawsze skończyć z paleniem papierosów.

Suplementy diety- na poprawę ogólnego samopoczucia

Dla organizmu przyzwyczajonego do codziennej dawki nikotyny nagłe jej odstawienie okaże się z pewnością lekkim szokiem. Nic dziwnego więc, że byłym palaczom w początkowych dniach abstynencji, obok nieodpartej chęci sięgnięcia po kolejnego papierosa, towarzyszy złe samopoczucie. Pojawiają się często bóle głowy i mięśni, a z powodu ciągłego uczucia rozdrażnienia trudno jest się na czymkolwiek skupić. W tym okresie warto szczególnie zadbać o kondycję organizmu, co przełoży się na lepsze samopoczucie. W rzucaniu palenia mogą pomóc suplementy diety, które dostarczą brakujących witamin i minerałów. Sprawdzą się również preparaty o działaniu oczyszczającym organizm z toksyn. Które wybrać?

1) W dzisiejszych czasach nie sposób całkowicie uciec od toksyn. Dostają się do organizmu nie tylko z powietrza, ale również razem z używkami takimi jak alkohol czy papierosy, po które regularnie sięga wiele osób. Dlatego każdy, kto planuje rzucić palenie, powinien zadbać o równoczesne pozbycie się toksyn z organizmu. Ułatwi to z pewnością dieta bogata w świeże zielone warzywa i owoce. Można wspomóc się też suplementami diety. Z wielu dostępnych na rynku preparatów na uwagę zasługuje Untoxin. Kapsułki wspomagają pracę wątroby i nerek, a więc narządów odpowiedzialnych za usuwanie szkodliwych toksyn. Oprócz tego zwiększają tempo przemiany materii, przez co sprzyjają utrzymaniu właściwej masy ciała.

2) Wiele osób postanawia raz na zawsze rozstać się z papierosami, ponieważ dostrzega ich negatywny wpływ na zdrowie i wygląd zewnętrzny. Im dłużej ktoś pali, tym bardziej zwiększa się u niego ryzyko rozwoju nowotworu czy innych poważnych schorzeń. Do porzucenia zgubnego dla zdrowia i kieszeni nałogu skłania też męczący kaszel. Z kolei osobom, które przywiązują ogromną wagę do swojego wyglądu, przeszkadza w końcu nieświeży oddech, cera przybierająca szary odcień oraz żółte zęby. Dla wielu są to wystarczające przesłanki do tego, aby podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem. Aby wspomóc organizm w walce z uzależnieniem od nikotyny, warto sięgnąć po wybrany suplement diety. Może to być na przykład Nicorix. Ze względu na wysoką skuteczność działania cieszy się on dobrą opinią wśród osób, które rzuciły palenie.

3) Uczucie blokady w gardle oraz związane z tym trudności w oddychaniu to dolegliwości, z którymi często zmagają się osoby palące. Co gorsze, problem ten utrzymuje się często jeszcze jakiś czas po rzuceniu palenia. Tymczasem jedynie pełne oddychanie stanowi gwarancję właściwego dotlenienia organizmu. Osoby borykające się z wymienionymi tu problemami, powinny wypróbować preparat SnoreBlock. Dzięki bogactwu naturalnych składników takich jak eukaliptus czy acerola pomaga on oczyścić gardło z zalegającej wydzieliny i sprawia, że oddychanie staje się łatwiejsze. Kapsułki polecane są przede wszystkim osobom walczącym z chrapaniem, wśród których jednak wielu zalicza się do grona palących lub tych, którzy dopiero co skończyli z papierosami.

Decydując się rzucić palenie, warto poświęcić nieco większą uwagę własnemu zdrowiu. Nie zaszkodzi również zadbać o wygląd, bo to zwiększy pewność siebie i doda sił do walki z uzależnieniem od nikotyny. Pomogą w tym wybrane suplementy diety:

4) Osoby, które mają problem ze skupieniem uwagi na wykonywanych czynnościach i zapamiętywaniem, powinny wzbogacić dietę w magnez oraz inne składniki wspierające pracę mózgu. Godnym uwagi preparatem jest Momentum, który wyróżnia się szybkością działania.

5) Żylaki czy pajączki na nogach to problem wielu kobiet, który często obniża poczucie atrakcyjności. W przypadku takich dolegliwości sprawdzą się suplementy poprawiające pracę układu krążenia z diosminą czy rutyną w składzie, takie jak na przykład Varicoz.

6) Aby cieszyć się zdrowiem, warto zadbać również o kondycję fizyczną. Jednak wiele osób stroni od ruchu ze względu na bóle stawów. W takiej sytuacji ulgę przyniesie preparat Flexin 500, który pomoże zregenerować chrząstkę stawową i przywróci sprawność stawom. 

7) Wielu mężczyzn zmaga się z problemem łysienia. Na kondycję włosów wpływają różne czynniki. Ogromne znaczenie mają tu choroby, źle zbilansowana dieta oraz stres, którego współcześnie trudno uniknąć. Aby wzmocnić cebulki włosowe, można zastosować suplement diety Follixin. Zawiera on specjalnie dobrany zestaw witamin i minerałów, których brakuje zwykle w diecie osób mających skłonność do łysienia. 

8) Mężczyźni wraz z upływem lat skarżą się często na większe trudności z oddawaniem moczu. Winę ponosi zwykle powiększająca się prostata. Problem ten z pewnością warto skonsultować z lekarzem. Warto również zastosować Reprostal- suplement na bazie ziół z dodatkiem witamin i minerałów dobranych pod kątem potrzeb mężczyzn.

9) Panowie, którym zależy na podkreśleniu swojej atrakcyjności w oczach płci przeciwnej, mogą skorzystać z bogatej oferty preparatów zawierających feromony męskie. Do tych naturalnych, bezpiecznych i co najważniejsze skutecznych należy między innymi Alluramin.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.