Wybór odpowiedniej szczoteczki to podstawa

Wybór odpowiedniej szczoteczki to podstawa

Każdy z nas myje zęby codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. Mycie zębów to bardzo ważna czynność, której nie wolno zaniedbywać. Higiena jamy ustnej to absolutna podstawa dla zdrowia naszych zębów. Z tego względu, powinniśmy myć też zęby po każdym posiłku. Akcesorium niezbędnym do skutecznego mycia zębów jest odpowiednia szczoteczka do zębów.

Szczoteczka do zębów — jaką wybrać?

Wiemy już, kiedy powinniśmy myć zęby i jakie korzyści zdrowotne nam to daje. Pozostał jeszcze jeden ważny aspekt, o którym nie możemy zapomnieć. Wybór odpowiedniej szczoteczki. Tylko dobra szczoteczka do mycia zębów zapewni nam odpowiednią skuteczność tej czynności, przez co sprawi, że nasz zgryz będzie zdrowy i piękny. Szczególnie polecanym ostatnio modelem szczoteczki do mycia zębów jest szczoteczka soniczna od firmy oral b. Szczoteczki soniczne Oral B wyposażone są w specjalną technologię, która łączy mikrowibracje włókien z główką szczoteczki. Dzięki temu energia dostarczana jest aż do samych końcówek włosia, przez co mycie zębów jest jeszcze efektywniejsze niż wcześniej. Najnowsze modele szczoteczek od firmy oral b są również wyposażone w specjalną technologię kontroli docisku. W zależności od tego, jak mocnego ciśnienia używamy, zmianie ulega kolor świecenia szczoteczki. Przez zastosowanie tak nowoczesnych technologii dużo lepiej możemy chronić nasze dziąsła przed podrażnieniami w trakcie mycia. Innowacyjnym rozwiązaniem, które zastosowała firma oral b, jest specjalna aplikacja na telefon, dzięki której możemy oglądać nasze mycie zębów na ekranie. Szczoteczkę soniczną od firmy oral b jesteśmy w stanie naładować już w 3 godziny. Mycie zębów szczoteczką soniczną oral b zapewni nam odpowiednią higienę jamy ustnej i piękny uśmiech.

Szczoteczki soniczne — dlaczego są najbardziej polecane?

Szczoteczka soniczna to specjalny rodzaj elektrycznej szczoteczki do zębów. W porównaniu do zwykłej szczoteczki elektrycznej szczoteczka soniczna oral b jest dodatkowo wyposażona w silnik. Jego zadaniem jest emitowanie drgań i fal dźwiękowych o określonych częstotliwościach, które następnie przenoszone są na końcówkę szczoteczki. Co istotne końcówki do szczoteczki Oral B są wymienne i łatwo dostępne. Mycie zębów szczoteczką elektryczną zapewnia nam lepsze rezultaty niż mycie zębów przy użyciu tradycyjnych szczoteczek albo szczoteczek elektrycznych. Do zalet szczoteczki sonicznej oral b należy również większe bezpieczeństwo szkliwa zębów podczas mycia ich, a także skuteczniejsze rozbijanie osadu nazębnego. Szczoteczki soniczne oral b wyposażone są w najlepsze istniejące technologię, przez co mycie zębów przy użyciu ich jest bardzo przyjemne, i skuteczne. Na rynku ciężko znaleźć jakiekolwiek lepsze szczoteczki do zębów.

Szczoteczka elektryczna — alternatywa dla szczoteczki sonicznej?

Czy szczoteczka elektryczna może być alternatywą dla szczoteczki sonicznej oral b? Szczoteczka elektryczna to stosunkowo stary wynalazek, bo wynaleziony już w 1939 roku w Szwajcarii. To, co wyróżnia szczoteczkę elektryczną to specjalny silniczek, który zapewnia pracę główki szczoteczki. Szczoteczki elektryczne na pewno są świetną alternatywą dla posiadaczy tradycyjnych szczoteczek manualnych, jednak naszym zdaniem nie są alternatywą dla szczoteczek sonicznych.

Możemy mieć różne potrzeby co do szczoteczki do mycia zębów, jednak szczoteczka soniczna jest najlepszym możliwym wyborem, jakiego możemy dokonać. Szczoteczka soniczna oral b z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających w zakresie higieny jamy ustnej i prezencji uśmiechu.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.