Zadbany mężczyzna

Większość kobiet chce, aby ich ukochani mężczyźni często się golili, dzięki czemu pozbawiona zarostu skóra twarzy będzie po prostu gładka i tym samym przyjemnie będzie jej dotykać. Samo golenie wydaje się być bardzo prostą czynnością, jednak wielu panów  niestety nie przygotowuje się do tego odpowiednio, a zadanie pozornie banalnych pytań nie jest dla nich czymś oczywistym.

Warto zatem zastanowić się nad tym jak często powinniśmy golić brodę oraz jak zadbać o wrażliwą skórę twarzy, tak by nie doprowadzić do zachwiania jej naturalnej równowagi oraz by uchronić ją przed podrażnieniami.

Przy okazji można by się zastanowić nad różnicą pomiędzy dezodorantami a antyperspirantami. Co wybrać, by zatrzymać nadmierne pocenie?

Zasady męskiej pielęgnacji

Niestety niektórzy mężczyźni wciąż żyją w przeświadczeniu, że goląc się, jednocześnie myją swoją twarz i tym samym dbają o nią. Powinni oni rozdzielić te dwie czynności i pamiętać o tym, że nasza twarz potrzebuje szczególnej uwagi. Najczęściej popełniany błąd to z pewnością mycie twarzy zwykłym mydłem, które akurat jest po ręką podczas porannej toalety. Ma ono jednak działanie zwiększające produkowanie łoju w naszej skórze. Jest to wynikiem tego, że ciało człowieka posiada odczyn kwasowy, natomiast mydło jest zasadowe. Niezastąpione w tym przypadku są zatem kosmetyki przeznaczone do oczyszczania twarzy, jak pianki i żele. Jeśli natomiast mamy problem z cieniami czy też workami pod oczami, warto sięgnąć po kosmetyki zawierające wyciągi z arniki, krzemu bądź świetlika. Preparaty z witaminami C i E również będą skuteczne, a dodatkowo spowolnią procesy starzenia się skóry.

Jak prawidłowo się golić?

Młodzi mężczyźni często nie mogą się doczekać swojego pierwszego zarostu, jednak zwykle nie zdają sobie sprawy, jak uciążliwe może być jego codzienne golenie. Wybierając sprzęt, jakim będziemy się golić, należy kierować się przede wszystkim rodzajem włosa. Jeśli zauważymy, że nasz zarost jest twardy, potrzebna będzie elektryczna maszynka do golenia lub przynajmniej maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami. W przypadku włosków słabszych w zupełności wystarczy najzwyklejsza maszynka jednorazowa.

Zanim przystąpimy do golenia, powinniśmy zmiękczyć zarost na naszej twarzy, ale nie używajmy w tym celu zwykłego mydła. Choć wydaje się to być najprostszym rozwiązaniem, mydło jest odpowiedzialne za wysuszanie skóry, dlatego należy nabyć odpowiedni żel, piankę albo krem do golenia. Jeśli pojawia się nieprzyjemne swędzenie czy nawet pieczenie skóry, może być to oznaką zapalenia skóry albo uczulenia, dlatego warto udać się na wizytę do dermatologa.

Mężczyźni powinni pamiętać, że golimy się, ścinając zarost pod włos. Maszynka powinna być podczas takiego ruchu delikatnie dociśnięta, jednak nie róbmy tego zbyt mocno, gdyż możemy w ten sposób się zranić albo podrażnić skórę.
Jeśli nasza skóra należy do tych podatnych na zmiany trądzikowe, konieczne jest zastosowanie specjalistycznych kosmetyków, które zredukują wydzielanie łoju oraz wyleczą stan zapalny.

Kiedy już dokładnie się ogolimy, powinniśmy użyć kosmetyków o działaniu nawilżającym i kojącym. Mogą być to kremy, mleczka lub balsamy, a jeśli wybierzemy wody na bazie alkoholu, możemy odczuwać pieczenie oraz przesuszenie skóry.

Czego używać, by się nie pocić?

Pewnie nie każdy wie, czym tak naprawdę różni się antyperspirant od dezodorantu. Może nawet jest wiele osób, które sądzą, iż są to nazwy tych samych produktów. Istnieje jednak różnica i to znaczna. Dezodorant to kosmetyk, w którym znajdują się składniki o działaniu przeciwbakteryjnym oraz substancje zapachowe maskujące nieprzyjemny zapach. Jeśli zatem chcemy uchronić się przed nadmiernym poceniem się w różnego typu sytuacjach, warto zdecydować się na antyperspirant, który zawiera sole glinowo-cyrkonowe. To właśnie one odpowiadają za zwężenie ujścia naszych gruczołów potowych i zapobiegają pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu.

Kosmetyk, który wybierzemy, musi też utrzymywać odpowiednie nawilżenie naszej skóry i odżywiać ją odpowiednimi składnikami. Warto również zakupić specjalne dezodoranty do stóp.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.