Brak czasu na rutynową wizytę u lekarza?

wizyta u lekarza

W czasach kiedy coraz więcej ludzi choruje na choroby przewlekłe, w tym na choroby cywilizacyjne, a jednocześnie chcą spełniać się zawodowo, poszukujemy możliwości zaoszczędzenia swojego cennego czasu. Szczególnie jeśli pacjenci potrzebują cyklicznie wystawionych recept, a lekarz prowadzący nie świadczy teleporad, skorzystać można z serwisów udostępniających usługi medyczne świadczone online.

Konieczne konsultacje

Wiele schorzeń wymaga nieustannego monitorowania stanu zdrowia oraz przyjmowania codziennie tych samych leków przez wiele miesięcy lub nawet do końca życia. Chorobami takimi są choroby tarczycy, choroby metaboliczne, w tym również cukrzyca i wiele, wiele innych, które trwają z pacjentem aż do końca jego życia. Dlatego czasami zdarza się, że rutynowa kontrolna wizyta u lekarza komplikuje życie prywatne i zawodowe. Konieczność regularnego badania oraz monitorowania stanu zdrowia, a także konsultowanie go z lekarzem w tych schorzeniach jest potrzebne do utrzymania wysokiego standardu życia na wiele, wiele lat.

Co zatem zrobić, by bez zbędnego zaangażowania utrzymać swoje zdrowie na zadowalającym poziomie?

Na pewno pierwszą poradą będzie regularne przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza prowadzącego. Nie zawsze jednak możesz mieć czas na odwiedzenie swojego lekarza. Jeśli tak się zdarzy, że wizyta u lekarza zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie możesz sobie pozwolić na opuszczenie pracy, bądź odpuszczanie innych zobowiązań, możesz skorzystać z usług medycznych świadczonych przez serwisy medyczne. Takim miejscem w sieci jest między innymi Receptomat.pl. Znając dawkowanie swoich leków, samodzielnie możesz zamówić receptę na specyfik, który przyjmujesz regularnie.

Recepta on-line zostanie wystawiona na Twój numer telefonu w ciągu kilku minut i przyjdzie w formie czterocyfrowego kodu – dokładnie takiego samego, jaki dostałbyś od swojego lekarza prowadzącego. Z usług serwisów medycznych skorzystać możesz w dowolnym momencie dnia – przez całą dobę. Prosta i intuicyjna wyszukiwarka leków usprawni poszukiwanie danego specyfiku. Wszystkie leki skatalogowane są według schorzeń. Natomiast jeśli masz wątpliwości do swojego stanu zdrowia, zawsze możesz korzystać z konsultacji telefonicznej ze specjalistą.

Z telemedycyną zapoznaliśmy się dokładniej w czasie ostatniej pandemii COVID-19,która rozpoczęła się w 2020 roku. Wówczas większość wizyt lekarskich było realizowanych przez telefon i pomogło w zapanowaniu nad zachorowaniami. Recepta elektroniczna w obieg natomiast weszła w roku 2019 i znacząco zrewolucjonizowała medycynę pierwszego kontaktu. Obecnie mimo braku stanu podwyższonego epidemiologicznego, telemedycyna nadal jest jedną z chętniej wybieranych druk kontaktu z lekarzem. Wynika to zapewne z wygody jej korzystania – w każdym dowolnym miejscu.

Modyfikacja stylu życia – czy jest konieczna?

Zdecydowanie tak! Pamiętaj także że wiele schorzeń wymaga także modyfikacji stylu życia. Samo przyjmowanie leków może nie wystarczyć! Być może będziesz potrzebował zwiększonej ilości ruchu, bądź specjalistycznej diety. Takie czynności, choć wydają się błahe, mają ogromny wpływ na zdrowie każdego z nas. Słuchaj zatem zaleceń lekarza, by zachować swoje zdrowie na wysokim poziomie jak najdłużej.

Zachowanie homeostazy, czyli stanu bez odczuwanych dolegliwości, zależne jest od wielu czynników. Nie bagatelizuj zaleceń lekarskich i dostosuj się do nich. Koniecznie także monitoruj z tym swojego zdrowia. Pamiętaj o badaniach profilaktycznych, które pomogą określić czy stosowana terapia jest skuteczna.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.