Czy kroplówki witaminowe naprawdę potrafią zdziałać cuda?

kroplówki witaminowe

Wlewy witaminowe cieszą się coraz większą popularnością. Choć niektórym nadal mogą wydawać się zachcianką dla najbogatszych, sięga po nie coraz szersza rzesza ludzi. Głównie kierują się oni chęcią poprawy samopoczucia, jednak działanie kroplówek witaminowych jest wielokierunkowe. Zastanawiasz się kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie? A może ciekawi Cię, dlaczego kroplówki witaminowe są skuteczniejsze od tradycyjnych suplementów doustnych? W poniższym tekście znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Na czym polega fenomen kroplówek witaminowych?

Obecnie półki sklepowe i apteczne wręcz uginają się pod ciężarem różnego rodzaju suplementów doustnych. Producenci prześcigają się w atrakcyjnych wizualnie opakowaniach, ale przede wszystkim obiecują cudowne efekty. W rzeczywistości działanie doustnych suplementów witaminowych jest powolne i wymaga dużych pokładów cierpliwości. Wynika to przede wszystkim z ograniczonej biodostępności witamin i minerałów, które wchłaniają się w układzie pokarmowym zaledwie w 30%. Na minus działa również fakt, że większość preparatów zawiera substancje odżywcze w formie słabo przyswajalnej.

O dodatkowej suplementacji zazwyczaj przypominamy sobie w momencie, gdy czujemy wyraźny spadek formy. Ciągłe uczucie zmęczenia, senność czy spadek koncentracji to dolegliwości, które znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po szybkie rozwiązanie, które w kilka chwil stawia na nogi.

Co sprawia, że kroplówki witaminowe wyróżniają się tak wysoką skutecznością? Przede wszystkim substancje odżywcze podawane są bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu uzyskują niemal całkowitą biodostępność. Zyskujemy pewność, że cała porcja podanego preparatu dotrze do wszystkich tkanek organizmu. Co więcej, kroplówki witaminowe można spersonalizować, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby danej osoby. Wszystko to sprawia, że działanie zlewów witaminowych jest wyraźnie odczuwalne jeszcze w trakcie ich wykonywania.

kroplówki witaminowe 2

Kto może skorzystać z kroplówek witaminowych?

Ta forma suplementacji może być stosowana niemal przez wszystkich. Wykonanie kroplówki witaminowej to procedura medyczna, która nadzorowana jest przez doświadczony personel medyczny ‒ lekarzy lub ratowników. Do zadań specjalisty należy wstępna klasyfikacja pacjenta do wykonania wlewu dożylnego, a także prawidłowe dobranie preparatów. Podawane substancje odżywcze powinny uzupełniać istniejące niedobory witaminowe, jednak należy się wcześniej upewnić, że nie wchodzą one w interakcje z innymi lekami przyjmowanymi przez pacjenta.

Kiedy warto sięgnąć po kroplówki witaminowe? Wskazań jest wiele, a do najpopularniejszych zalicza się:

  • prowadzenie źle zbilansowanej diety;
  • nadużywanie lub ryzykowne picie alkoholu;
  • czynne uprawianie sportu;
  • ciężką fizycznie pracę;
  • przewlekłe uczucie zmęczenia.

KacDoktor ‒ pogotowie od leczenia kaca, ale nie tylko!

Warszawska firma KacDoktor kojarzona jest głównie z usługami odtrucia alkoholowego i implantacji wszywki z esperalu. Oprócz tego, wykwalifikowany zespół medyków wykonuje również wlewy witaminowe. Dużą innowację stanowi fakt, że specjalista dojeżdża bezpośrednio do domu pacjenta. Wystarczy zadzwonić bądź uzupełnić formularz internetowy, a lekarz lub ratownik medyczny dojedzie pod wskazany adres już w 45 minut.

Dużym udogodnieniem są godziny pracy firmy ‒ z kroplówki witaminowej możesz skorzystać całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Nie musisz także martwić się zaciekawionymi spojrzeniami sąsiadów, ponieważ pracownicy firmy KacDoktor szczególnie dbają o dyskrecję.

Nie czekaj na efekty doustnej suplementacji! Skorzystaj z kroplówek witaminowych i ekspresowo popraw swoje samopoczucie!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.