E-recepta nawet bez wychodzenia z domu. Dbaj o swoje zdrowie wygodnie

E-recepta nawet bez wychodzenia z domu. Dbaj o swoje zdrowie wygodnie

E-recepta to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą marnować czasu na stanie w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. W XXI wieku dostanie się do doktora to prawdziwe wyzwanie, na które często poświęcić trzeba wiele godzin. Nie każdy ma możliwość wzięcia dnia wolnego w środku tygodnia, w nagłych przypadkach sytuacja staje się więc wyjątkowo skomplikowana.

Z pomocą przychodzi na szczęście recepta online, którą zrealizować można przez internet, do czego nie jest posiadane nawet Internetowe Konto Pacjenta. Przepisane leki możesz odebrać jeszcze tego samego dnia, a konsultacja lekarska odbywa się w pełni zdalnie. To doskonały sposób, jeśli chcesz np. przedłużyć receptę na konkretny lek, który bierzesz od dawna.

E-recepta online - rozwiązanie dla zabieganych osób

Są Ci potrzebne leki, ale nie masz czasu iść do lekarza? Taki problem spotyka bardzo wiele osób, z pomocą jednak na szczęście przychodzą e-recepty, które odebrać możesz w każdej dowolnej aptece. Wystarczy tylko, że pokażesz odpowiedni numerek.

Dla kogo recepty online mogą być lepsze od tradycyjnych?

Recepta online to dobre rozwiązanie dla osób, które biorą stałe leki, dobrze wiedzą, co im dolega lub ich przypadłość nie wymaga osobistej konsultacji z lekarzem. W takich przypadkach możliwe jest w łatwy sposób wypełnienie zgłoszenie online i uiszczenie odpowiedniej opłaty.

Następnie, w bardzo krótkim czasie, lekarz specjalista weryfikuje zgłoszenie i dochodzi do rozpoczęcia konsultacji. Odbywa się ona również w pełni zdalnie, można więc z niej skorzystać nawet siedząc przed komputerem w domu, czy podczas przerwy w pracy. Dzięki temu oszczędzisz cenny czas, który straciłbyś na dojazd do lekarza oraz czekanie w kolejce na korytarzu. 

Recepty online: ginekolog, dermatolog i inni specjaliści są na wyciągnięcie ręki

Serwis e-recepta.net oferuje szeroki wybór specjalistów, którzy zajmą się analizą Twojego przypadku i przepiszą odpowiednie leki, jeśli nie jesteś pewien, co Ci dolega. W przypadku stałego przyjmowania medykamentów możesz od razu sam zaproponować wystawienie e-recepty na preparat, który regularnie otrzymujesz. Wtedy kupić go będziesz mógł w różnych aptekach, niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.

Nie potrzebne Ci nawet Internetowe Konto Pacjenta

Zwykłe recepty znaleźć możesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, a e-recepty od E-recepta.net przyjdą do Ciebie w na e-mail lub wiadomością SMS. Dzięki temu już po kilku minutach od konsultacji medycznej będziesz mógł je wykorzystać w aptece. 

Z takim wystawieniem e-recepty nie wiążą się żadne problemy formalne - działa dokładnie tak samo, jak tradycyjna recepta. Dodatkowo zgłosić się po nią można o każdej porze dnia i nocy, możesz więc liczyć na to, że kupisz leki dokładnie wtedy, gdy będzie to potrzebne.

Awaryjna antykoncepcja - recepty online na tabletki "dzień po"

Telekonsultacje do e-recepty są w pełni prywatne, a dane pacjentów chronią odpowiednie procedury. Nie ma potrzeby również osobiście pojawiać się w gabinecie lekarskim, dla wielu osób może być to więc dobry sposób na zdobycie recepty na awaryjną metodę antykoncepcyjną, zwaną tabletką "dzień po". 

Odbieraj recepty online, bez wychodzenia z domu

E-recepty są ważne przez 30 dni, tak samo, jak tradycyjne dokumenty wystawiane przez lekarzy podczas wizyt stacjonarnych. Skorzystać z platformy e-recepta.net mogą natomiast wyłącznie osoby pełnoletnie, a cała procedura jest w pełni legalna i zgodna z prawem. Serwis E-recepta.net jest też wyjątkowo intuicyjny i wygodny w obsłudze - aby znaleźć swój lek, musisz wpisać tylko jego 3 pierwsze litery, a system sam wyszuka pasujące do Twojego zapytania produkty. 

Recepta internetowa to również świetne rozwiązanie dla osób, które aktualnie przebywają poza swoim miejscem zamieszkania i nie odpowiada im stacjonarna wizyta u miejscowego, obcego lekarza lub po prostu takiego tam nie ma. Online otrzymają numer, dzięki któremu leki zdobyć mogą praktycznie w każdej aptece.

L4 dostępne bez wychodzenia z domu

E-recepty.net to jednak o wiele więcej niż tylko recepty online. Bez wstawania od komputera otrzymać możesz również zwolnienie L4, jeśli niespodziewanie dopadnie Cię choroba uniemożliwiająca pracę zawodową. Już w kilkanaście minut specjalista oceni, czy powinieneś danego dnia zostać w domu, zamiast iść do pracy.

Otrzymanego zwolnienia nie musisz nawet osobiście zanosić do pracodawcy, bo automatycznie trafia ono na Platformę Usług Elektronicznych, należących do płatnika składek, a także do systemu ZUS. Aby tak się stało, musisz tylko przez internet wypełnić kwestionariusz, który następnie zostanie zweryfikowany przez doświadczonego lekarza specjalistę. 

Jak widzisz, e-recepta oraz inne usługi internetowe dostępne są teraz dla każdego pacjenta w potrzebie. W jednym miejscu, pozostając w swoim domu, możesz załatwić wszystko, bez konieczności stania w długich kolejkach. Wykorzystaj tę szansę i zadbaj o swoje zdrowie, jednocześnie ciesząc się wygodą i prostotą elektronicznych rozwiązań dostępnych dla każdego, przez laptopa, komputer czy nawet smartfona. 

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.