Jak, dzięki witaminom, poprawić męską seksualność?

Jak, dzięki witaminom, poprawić męską seksualność?

Dodano: 01-05-2015

sprawność seksualna libido erekcja potencja

Zastanawiając się nad tym, co może przyczynić się do długiej i satysfakcjonującej aktywności seksualnej partnera, warto pomyśleć o dobroczynnej mocy witamin, często są one bowiem zdecydowanie tak samo lub bardziej skuteczne niż reklamowane suplementy diety wspomagające potencję.

Witamina C

Jeszcze nie tak dawno witaminę C polecano jako środek niezawodny z punktu widzenia wszystkich tych osób, które chcą skutecznie chronić się przed szkorbutem. Dziś zwraca się uwagę jednak i na to, że jest niezawodna w walce o w pełni satysfakcjonujące życie seksualne. Jej największą zaletą jest poprawa kondycji naczyń krwionośnych, co wydaje się mieć szczególne znaczenie w odniesieniu do osób narażonych tak na wysiłek fizyczny, jak i na zimno. Niedobory prowadzą do pogorszenia się nastroju, zniechęcenia i zmęczenia, nie powinno dziwić zaś i to, że ich skutkiem bywa również spadek kondycji. Podawanie witaminy C partnerowi jest uzasadnione również dlatego, że jest jednym ze środków zapobiegających infekcjom układu moczowego. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, że sam ludzki organizm nie posiada zdolności jej wytwarzania.

Witaminy B1, B2 oraz B3

Osoby, które liczą na sprawne działanie męskich narządów płciowych muszą liczyć się z tym, że niebanalną rolę odgrywa w tym kontekście ich ukrwienie. Często jego poprawa wymaga pomocy z zewnątrz, a witaminy z grupy B mogą okazać się najlepszymi sojusznikami. Lekceważenie wspomnianych witamin może mieć zresztą wyjątkowo niekorzystne skutki. W przypadku witaminy B1 prowadzi nawet do niepłodności. Zaletą witaminy B2 jest przede wszystkim doskonałe oddziaływanie na układ nerwowy. Z kolei witamina B3 nie tylko zapewnia zdrowy, spokojny sen, ale również poprawia krążenie. Nie bez znaczenia jest i to, że umożliwia poprawne działanie męskich hormonów płciowych.

L-karnityna

L-karnityna jest często zalecana mężczyznom, wiadomo bowiem, że umożliwia właściwą wydolność mięśnia sercowego. Okazuje się jednak, że na tym nie kończą się jej właściwości, jest bowiem niezastąpiona wówczas, gdy oczekuje się, że poprawie ulegnie ruchliwość plemników. Jej stosowanie pozwala też na usuwanie z mitochondrii tłuszczów średnio- oraz krótkołańcuchowych, przyjmując ją regularnie można zaś liczyć na poprawę jakości nasienia.

Witamina B12

Wśród wielu właściwości typowych dla witaminy B12niemałe znaczenie ma to, że nie tylko uczestniczy w procesie wytwarzania czerwonych ciałek krwi, ale także wpływa na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Jest jednym z czynników zapewniających równowagę psychiczną, jest przy tym niezastąpiona przy trudnościach ze skupieniem uwagi. Powinna być podawana wszystkim panom, szczególne znaczenie ma jednak dla tych, którzy są zapracowani i zestresowani.

Witamina E

Witamina E nie bez przyczyny nazywana jest witaminą młodości, dała się bowiem poznać między innymi jako znakomita ochrona przed przeciwutleniaczami oraz środek wzmacniający układ odpornościowy. Jest to również witamina, która aktywnie uczestniczy w dostarczaniu do komórek składników odżywczych, jej stosowanie przyczynia się więc do tego, że organizm partnera staje się nie tylko dobrze odżywiony, ale również sprawny, a przecież oba te walory są niezbędne wówczas, gdy zależy nam na satysfakcjonującym życiu seksualnym.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.