Kategorie produktów

Nebu-Dose Hipertonic

4.63 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Nebu-Dose Hipertonic

Nebu-Dose Hipertonic to wyrób medyczny dostępny w postaci roztworu hipertonicznego w ampułkach. Preparat stosuje się w dolegliwościach górnych i dolnych  dróg oddechowych, do których mogą należeć m.in. zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza lub przewlekła obturacyjna choroba płuc.

W składzie preparatu Nebu-Dose Hipertonic znajduje się hipertoniczny roztwór chlorku sodu do inhalacji.

Chlorek sodu wpływa na utrzymanie prawidłowej homeostazy organizmu, czyli wewnętrznej równowagi. Dodatkowo wpływa korzystnie na błonę śluzową nosa, nawilżając ją i ułatwiając oddychanie w przypadku dolegliwości, związanych np. z uczuciem zatkanego nosa. 

Działanie hipertonicznego roztworu chlorku sodu polega na tym, że obkurcza on śluzówkę dróg oddechowych, dzięki czemu ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny.

Skład

W składzie preparatu Nebu-Dose Hipertonic znajduje się hipertoniczny roztwór chlorku sodu do inhalacji (3% NaCl).

Dawkowanie:

Preparat Nebu-Dose Hipertonic jest przeznaczony do inhalacji.

Instrukcja użycia:

jedna ampułka (5 ml) przeznaczona jest do jednorazowego stosowania, czyli do jednej inhalacji.

Inhalacje należy przeprowadzać 2-4 razy dziennie lub inaczej, w przypadku zalecenia lekarza. 

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania wyrobu medycznego Nebu-Dose Hipertonic jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Wyrób należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem, wilgocią.

Nie należy stosować wyrobu po upływie terminu ważności umieszczonym na opakowaniu.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamila 2023-08-22 22:49

inhalacja z tą solą dobrze mi się sprawdza na bardzo zatkany nos.

Opinia użytkownika 2023-01-11 18:11

dla mnie super

Huba Buba 2018-12-04 11:04

Dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych mogą przebiegać bardzo boleśnie, dlatego tak ważne jest znalezienie rozwiązania, które pomogłoby przy tego typu schorzeniach. Zwykle szukałam czegoś do stosowania zewnętrznego, bo nie rajcuje mnie przyjmowanie tabletek. Odkryłam Nebu-Dose Hipertonic i od razu się zakochałam. Czysty nos to podstawa :D

Ewa 2018-07-31 16:19

Nebu-Dose Hipertonic to moja najlepsza alternatywa dla picia syropów na kaszel. Jesli zacznie się stosować takie inhalacje odpowiednio szybko, to można się całkowicie uchronić przed koniecznością picia syropów i brania tabletek. A sama infekcja nie schodzi niżej, na oskrzela...

Natan 2018-06-02 09:44

Zapalenie oskrzeli to problem wynikający ze zbagatelizowanego przeziębienia bądź grypy. Kiedyś myliłem zapalenie oskrzeli z kaszlem, ale okazuje się, że kaszel to po prostu objaw i zapalenie oskrzeli może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Ci ciekawe zapalenie oskrzeli objawia się także gorączką. W takich problemach stosuję Nebu-Dose Hipertonic.

Hanna 2016-09-25 17:01

Oddychanie nigdy nie było przyjemniejsze. Odkąd mam Nebu-Dose Hipertonic nie muszę się martwić o problemy, dolegliwości i inne związane z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi. Nawet cena jest spoko jak za taki produkt.

Barbara 2016-03-16 12:26

Swietna do inhalacji.

Monika 2016-03-11 16:31

Polecam!Genialny na gęsty katar, bardzo dobrze oczyszcza bez wysuszania śluzówki.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.