Kategorie produktów

Rowatinex

Rowatinex

4.0 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Rowatinex

Rowatimex to produkt leczniczy w postaci kapsułek do stosowania zapobiegawczo i podczas kamieni moczowych i nerkowych.

Rowatimex charakteryzuje się rozkurczowym działaniem na drogi moczowe, co ułatwia wydalanie i rozpad kamieni pęcherzowych. Lek przyczynia się do poprawy funkcjonowania nerek poprzez zwiększenie ich przepływu i nasilając diurezę.

Rowatimex wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, zwiększające wydalanie kwasu glukuronowego z moczem oraz ochronne na substancje koloidalne zawarte w moczu. Lek zapobiega powstawaniu kamieni pęcherzowych dzięki alkoholowi bornylowyemu, który jest wydalany i metabolizowany w postaci glukuronidów zwiększających rozpuszczalność głównego składnika kamieni moczowych i nerkowych - soli wapnia.

Preparat Rowatimex działa rozkurczająco dzięki czemu ułatwia wydalanie kamieni z dróg moczowych, zmniejszając przy tym bóle w przebiegu kolki moczowodowej i nerkowej.

Preparat wskazany do stosowania podczas kamicy nerkowej (leczenie i profilaktyka), w kamicy dróg moczowych. Produkt Rowatimex można stosować również w objawach subiektywnych powiązanych z kamicą, a także wspomagająco w zakażeniach układu moczowego oraz w stanach zapalnych układu moczowego.

Skład

Komponenty środka Rowatinex zawarte w jednej kapsułce to: Alfa - pinenum - 24,8 mg, Beta - pinenum - 6,2 mg, Camphenum - 15,0 mg, Cineolum - 3,0 mg, Fenchonum - 4,0 mg, Borneolum - 10,0 mg, Anetholum - 4,0 mg

Substancje pomocnicze: olej z oliwek - 33,0 mg, Powłoczka kapsułki: żelatyna wołowa, glicerol 85%, etylu parahydroksybenzoesan (E 214), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), żółcień pomarańczowa FCF 85% (E 110), żółcień chinolinowa WS 70%.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Rowatinex powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Rowatinex należy stosować doustnie. 

Zalecana dawka leku Rowatinex do spożycia to: 1 kapsułka, 3-4 razy na dobę, 30 minut przed posiłkami.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Rowatinex.

Preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Lek Rowatinex należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Maria 2020-04-11 11:50

Wszystko super, ale czemu służą te trujące barwniki? Żółcienie są zakazane w USA i Japonii. Leki to nie cukierki.

Milena 2019-12-11 14:24

piekący problem w końcu rozwiązany! Osobiście zachwalam...

Katarzyna 2018-08-09 12:03

wpisujecie sobie sami te same opinie pod każdym produktem nawet nie robicie sobie trudu żeby zmienić treść! rovatinex, nefrobnisol, urocal te same niby opinie użytkowników! zgłoszę tę sprawę do rzecznika praw konsumenta!

Bernadetta 2018-07-02 12:55

Rowatinex to specyfik, polecany przy zapaleniu układu moczowego. Może się ono objawiać pieczeniem i bólem. Z dolegliwością należy walczyć od razu.

Lech 2018-01-29 21:43

Jeszcze parę lat temu myślałem, że kamica nerkowa to nieprawda z tymi kamieniami w nerkach. Dopóki nie zacząłem odczuwać bólu prącia i pieczenia podczas oddawania moczu. To było nie do zniesienia :( Pojechałem do lekarza i opowiedziałem o swoich symptomach. Lekarz uspokoił mnie, gdyż przyszedłem w porę. Zacząłem brać Rowatinex . Składniki specyfiku wpływają na utrzymanie prawidłowej kondycji dróg moczowych.

Dobiesław 2017-04-26 21:10

Od dawna borykam się z tym, że zbierają się we mnie kamyczki w nerkach. Przeszedłem już 4 zabiegi oczyszczające... Ostatnim razem medyk polecił mi abym zaczął stosować Rowatinex . Dziś poszedłem do apteki i zakupiłem! Mam nadzieję, że pomoże i już nie będę lądował na stole operacyjnym!

Stefan 2017-04-05 22:12

Łykam te kapsułki regularnie,ale bez rozbijania kamieni chyba i tak się nie obejdzie :/

Adam 2017-04-03 17:40

Świetna rzecz przy problemach z kamicą!

Opinia użytkownika 2017-03-25 09:55

Gdy boli i piecze to oznaka, że coś niedobrego się dzieje. W takich okolicznościach nie można eksperymentować. Ja posiadam Rowatinex . Jestem przekonana, że ten środek będzie pomocą w dolegliwościach. Z zakażeniem dróg moczowych nie ma przebacz.

Mateusz 2016-04-27 13:45

Biorę regularnie. Idealnie sprawdza się w przypadku występowania piasku w nerkach.

Opinia użytkownika 2016-03-05 12:43

Zakupiłam Rowatinex , bo nie mogłam oddać siusiu. Ten produkt wskazała mi moja siostra. Pomógł na mój problem jeszcze tego samego dnia!

Opinia użytkownika 2015-12-08 19:25

Rowatinex wspaniale radzi sobie na problemy z pęcherzem. Niestety u mnie takie dolegliwości są dość częste... Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.