Alergia
Ból i gorączka
Drogi moczowe
Grzybica
Higiena
Inne
Kac i rzucanie palenia
Komary i kleszcze
Mama i dziecko
Nogi i stopy
Oczy i uszy
Oczyszczanie organizmu
Odchudzanie
Odporność
Pamięć i koncentracja
Paznokcie
Pielęgnacja twarzy i ciała
Poziom cukru we krwi
Problemy skórne
Przeziębienie i grypa
Rany, urazy, oparzenia
Serce i krążenie
Sport
Sprzęt i akcesoria medyczne
Stawy i kości
Stres i uspokojenie
Trawienie
Witaminy i minerały
Włosy
Zdrowa żywność
Zdrowie intymne
Zęby i jama ustna
Zioła i homeopatia
Zmęczenie i trudności z zasypianiem
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Organiczny Bezzapachowy Olej Arganowy idealnie nawilża skórę oraz pomaga zredukować...
SprawdźSprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Gliceryna to organiczny związek chemiczny wykorzystywany w kosmetyce, np. przy...
SprawdźSprawdź
Sprawdź
W dzisiejszym świecie, w którym obowiązuje kult młodości, ciężko pogodzić się nam z upływającym czasem, który pozostawia na naszej skórze nieestetyczne zmarszczki. Staramy się jak najdłużej zachować młody wygląd, inwestując w drogie kremy przeciwzmarszczkowe, które mają czynić cuda. W skrajnych przypadkach korzystamy z dóbr medycyny estetycznej, która często za pomocą skalpela lub wypełniaczy, potrafi zdziałać cuda.
Pierwsze oznaki starzenia pojawiają na skórze już około dwudziestego piątego roku życia. Wynika to między innymi z tego, że w miarę upływu czasu, procesy regeneracyjne zachodzące w skórze stają się wolniejsze i automatycznie struktura skóry ulega znacznemu osłabieniu.
Duże znaczenie ma również to, iż organizm z wiekiem produkuje coraz mniejszą ilość substancji, które odpowiedzialne są za gładkość i jędrność. Do tych substancji należy zaliczyć: kolagen i elastynę.
Innym, kluczowym czynnikiem warunkującym procesy starzenia, jest spadek poziomu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja, która odpowiedzialna jest za wiązanie wody oraz nadawanie skórze młodości i gładkości. Zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego sprawia, że skóra traci objętość oraz jędrność, a tym samym- staje się bardziej podatna na uszkodzenia.
Na skórze twrarzy pojawiaja się różne rodzaje zmarszczek:
Czynniki wpływające na powstawanie zmarszczek
Czynnikiem zewnętrznym, który najbardziej naraża skórę na powstawanie zmarszczek, jest działanie promieni słonecznych. Należy pamiętać o tym, by chronić skórę, która eksponowana jest na działanie promieni UV, gdyż to właśnie one powodują powstawanie i pogłębianie zmarszczek. Warto również zaznaczyć, że słońce powoduje uszkodzenie kolagenu, a tym samym skóra traci elastyczność i jest bardziej podatna na marszczenie.
Kolejnym czynnikiem wpływającym na procesy starzenia jest palenie papierosów. Tytoń umożliwia wolnym rodnikom uszkadzać strukturę skóry, a tym samym przyczynia się do przyśpieszenia procesu starzenia. Skład chemiczny papierosów w znaczny sposób uszkadza kolagen i elastynę w skórze.
Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej powinny wręcz obfitować w składniki aktywne, które będą poprawiać ogólny stan skóry. Jednakże każda z Pań, która skończyła dwudziesty piąty rok życia powinna zainwestować w krem, który będzie wygładzać pierwsze zmarszczki.
Składniki aktywne pożądane w kremach odzywczych to przede wszystkim:
Jak wiemy, niewłaściwa dieta oraz brak podstawowych witamin najszybciej odbija się na skórze. Aby chronić skórę przed utratą jędrności i sprężystości, należy wdrążyć do codziennego jadłospisu produkty, które są bogactwem witamin odpowiedzialnych za utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Dieta przeciwzmarszczkowa powinna być bogata w: kiwi, guawę, truskawki, mleko czekoladowe oraz ostrygi.
Medycyna estetyczna znalazła skuteczny sposób na pozbycie się głębokich, nieestetycznych zmarszczek - są to wypełniacze. Wypełniacze stosuje się do redukcji głębokich bruzd nosowo-śmiechowych. Aplikuje się je podskórnie w formie zastrzyku, wykonywanego cienką igłą. Najczęściej w tym celu używa się kwasu hialuronowego.
Inną propozycją jest popularny botox, czyli zabieg toksyną botulinową. Preparat ten przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek w górnej części twarzy, tzw. "zmarszczek mimicznych"- zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki międzybrwiowe oraz "kurze łapki", a więc zmarszczki wokół oczu.