Kategorie produktów

Kategorie produktów

Zmarszczki

Zmarszczki

Zmarszczki

W dzisiejszym świecie, w którym obowiązuje kult młodości, ciężko pogodzić się nam z upływającym czasem, który pozostawia na naszej skórze nieestetyczne zmarszczki. Staramy się jak najdłużej zachować młody wygląd, inwestując w drogie kremy przeciwzmarszczkowe, które mają czynić cuda. W skrajnych przypadkach korzystamy z dóbr medycyny estetycznej, która często za pomocą skalpela lub wypełniaczy, potrafi zdziałać cuda.

Pierwsze oznaki starzenia

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają na skórze już około dwudziestego piątego roku życia. Wynika to między innymi z tego, że w miarę upływu czasu, procesy regeneracyjne zachodzące w skórze stają się wolniejsze i automatycznie struktura skóry ulega znacznemu osłabieniu.

Duże znaczenie ma również to, iż organizm z wiekiem produkuje coraz mniejszą ilość substancji, które odpowiedzialne są za gładkość i jędrność. Do tych substancji należy zaliczyć: kolagen i elastynę.

Innym, kluczowym czynnikiem warunkującym procesy starzenia, jest spadek poziomu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja, która odpowiedzialna jest za wiązanie wody oraz nadawanie skórze młodości i gładkości. Zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego sprawia, że skóra traci objętość oraz jędrność, a tym samym- staje się bardziej podatna na uszkodzenia.

W jakich okolicach najczęściej pojawiają się zmarszczki?

Na skórze twrarzy pojawiają się różne rodzaje zmarszczek:

  • zmarszczki mimiczne – powstają na skutek pracy mięśni mimicznych.
  • linie zwane „kurzymi łapkami", które pojawiają się jako pierwsze. Zmarszczki te zajmują swoje lokum w zewnętrznych kącikach oczu. Powstają bardzo szybko ze względu na fakt, że skóra oczu jest niesamowicie cienka i delikatna, a zarazem bardziej podatna na powstawanie tych nieestetycznych defektów.
  • bruzdy nosowo-śmiechowe, które powstają na linii od nosa do ust. Cechą charakterystyczną tych zmarszczek jest to, że są one dość głębokie. Pojawienie się tych bruzd wynika z tego, że skóra z wiekiem traci objętość i staje się bardziej wiotka.

Czynniki wpływające na powstawanie zmarszczek

Czynnikiem zewnętrznym, który najbardziej naraża skórę na powstawanie zmarszczek, jest działanie promieni słonecznych. Należy pamiętać o tym, by chronić skórę, która eksponowana jest na działanie promieni UV, gdyż to właśnie one powodują powstawanie i pogłębianie zmarszczek. Warto również zaznaczyć, że słońce powoduje uszkodzenie kolagenu, a tym samym skóra traci elastyczność i jest bardziej podatna na marszczenie.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na procesy starzenia jest palenie papierosów. Tytoń umożliwia wolnym rodnikom uszkadzać strukturę skóry, a tym samym przyczynia się do przyśpieszenia procesu starzenia. Skład chemiczny papierosów w znaczny sposób uszkadza kolagen i elastynę w skórze.

Jakie składniki aktywne powinny zawierać kosmetyki przeznaczone do skóry dojrzałej?

Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej powinny wręcz obfitować w składniki aktywne, które będą poprawiać ogólny stan skóry. Jednakże każda z Pań, która skończyła dwudziesty piąty rok życia, powinna zainwestować w krem, który będzie wygładzać pierwsze zmarszczki.

Składniki aktywne pożądane w kremach odżywczych to przede wszystkim:

  • koenzym Q10
  • pentapeptydy
  • alfa-hydroksykwasy (AHA)
  • kwas hialuronowy
  • saponina
  • magnolol
  • eligopeptydy

Dieta przeciwzmarszczkowa

Jak wiemy, niewłaściwa dieta oraz brak podstawowych witamin najszybciej odbija się na skórze. Aby chronić skórę przed utratą jędrności i sprężystości, należy wdrążyć do codziennego jadłospisu produkty, które są bogactwem witamin odpowiedzialnych za utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Dieta przeciwzmarszczkowa powinna być bogata w: kiwi, guawę, truskawki, mleko czekoladowe oraz ostrygi.

Wypełniacze sposobem na głębokie zmarszczki

Medycyna estetyczna znalazła skuteczny sposób na pozbycie się głębokich, nieestetycznych zmarszczek – są to wypełniacze. Wypełniacze stosuje się do redukcji głębokich bruzd nosowo-śmiechowych. Aplikuje się je podskórnie w formie zastrzyku, wykonywanego cienką igłą. Najczęściej w tym celu używa się kwasu hialuronowego.

Inną propozycją jest popularny botox, czyli zabieg toksyną botulinową. Preparat ten przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek w górnej części twarzy, tzw. zmarszczek mimicznych – zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki międzybrwiowe oraz 'kurze łapki", a więc zmarszczki wokół oczu.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.