Korzyści z picia zielonej herbaty

Korzyści z picia zielonej herbaty

Picie zielonej herbaty ma chyba same plusy! To najstarsza ze wszystkich odmian herbat, znana ze swoich właściwości leczniczych. Pozytywnie wpływa na ludzki organizm – hamuje procesy starzenia oraz przyspiesza proces odchudzania

Dlaczego warto się na nią zdecydować? 

1. Zielona herbata jest niezwykle smaczna i – jeśli jest z pierwszego parzenia – działa niezwykle pobudzająco. Działa podobnie jak kawa, a przy tym jest zdrowa – nie wypłukuje z naszego organizmu cennych pierwiastków i nie podrażnia żołądka! Przeciwnie do kawy – nie niszczy naszych zębów, a chroni je przed próchnicą - zawiera bowiem fluor. 

2. Wspomaga metabolizm, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Dlatego też polecana jest osobom, które się odchudzają

3. Zielona herbata nie zawiera szkodliwego dla naszego organizmu aspartamu – słodzika odpowiedzialnego za zawroty głowy, zmęczenie, bezsenność... i wiele innych uciążliwych dolegliwości. Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medical we Francji orzekł, że przyczynia się on także do wzrostu zachorowalności na cukrzycę typu II u kobiet. Jest obecny w większości napojów gazowanych – ograniczmy więc ich spożycie!

4. Zmniejsza ryzyko udaru – i to przy spożywaniu zaledwie jednej filiżanki dziennie! 

5. Zielona herbata zawiera antyoksydanty – przez co wspomaga nasze serce, pamięć i zapobiega powstawaniu zmarszczek

6.  Badanie przez III Wojskową Akademię Medyczną w Chinach wykazało, że zielona herbata przyczynia się do wytwarzania komórek progenitorowych, usprawniających funkcje poznawcze mózgu.

7. Zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych. Zielona herbata pobudza bowiem produkcję enzymów, które oczyszczają ludzki organizm z rakotwórczych toksyn oraz jest źródłem flawonoidów, odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników. To one później przyczyniają się przemian zdrowych komórek w nowotworowe. 

8. Wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. W ten sposób chroni nasz układ krwionośny oraz serce

9. Dla naszych oczu zielona herbata działa jak najlepszy kosmetyk! Nie tylko pomaga utrzymać sprężystą skórę wokół nich, ale przeciwdziała rozwojowi bakterii i skutecznie leczy stany zapalne – również spojówki oka.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.