Laminowanie rzęs – na czym polega i jakie daje efekty?

Laminowanie rzęs – na czym polega i jakie daje efekty?

Długie, gęste i podkręcone rzęsy bez konieczności codziennego malowania tuszem to marzenie wielu kobiet. Pomocne może być w tym laminowanie rzęs – zabieg, którego efekty w naturalny sposób podkreślają kobiece piękno i dodają pewności siebie. Na czym polega zabieg laminowania rzęs i ile kosztuje? Jak pielęgnować rzęsy po laminacji i czy zabieg ten można wykonywać w domu? Podpowiadamy.

Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs to popularny zabieg kosmetyczny, który poprawia wygląd i kondycję rzęs. Ta bezinwazyjna metoda zyskuje coraz szersze grono zwolenniczek na całym świecie. Zalaminowane rzęsy wyglądają zdrowo, zostają odżywione, wzmocnione, uniesione i lekko podkręcone. Laminowanie rzęs jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia – nic więc dziwnego, że obserwujemy rezygnację z przedłużania rzęs na rzecz naturalnych rozwiązań. Zwłaszcza w przypadku cienkich, rzadkich i wypadających rzęs.

Laminowanie rzęs – efekty

Laminowania rzęs to przede wszystkim podkreślenie naturalnego piękna rzęs, a także:

  • odżywienie i wzmocnienie rzęs,
  • wydłużenie, podkręcenie i zagęszczenie rzęs,
  • ochrona przed uszkodzeniami – łamaniem, wypadaniem i przesuszeniem rzęs,
  • wygoda i oszczędność czasu – rzęsy wyglądają jak pomalowane tuszem, więc nie ma potrzeby stosowania go na co dzień.

Warto jednak pamiętać, że efekty laminowania rzęs mogą się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Laminowanie rzęs krok po kroku

Zabieg laminowania rzęs obejmuje 5 podstawowych kroków:

  1. Demakijaż rzęs – oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs oraz okolic oczu. Przed zabiegiem rzęsy muszą być dokładnie oczyszczone z makijażu, pozostałości kosmetyków i innych zanieczyszczeń.
  2. Zabezpieczenie skóry – zastosowanie specjalnych płatków dla ochrony skóry pod oczami przed działaniem preparatów do laminacji rzęs. Forma płatków jest dobierana indywidualnie, aby zapewnić jak najlepszy efekt oraz komfort zabiegu.
  3. Odżywienie rzęs – nawinięcie górnych rzęs na silikonowy wałeczek i nałożenie preparatu, który wzmacnia i odżywia rzęsy, a także nadaje im objętość. Preparat jest aplikowany za pomocą małej szczoteczki i pozostawiany na rzęsach przez około 10-15 minut.
  4. Farbowanie rzęs – po wyschnięciu preparatu odżywczego na rzęsy nakładana jest farba, która nadaje włoskom intensywny kolor.
  5. Utrwalenie laminacji – nałożenie keratynowego utrwalacza na rzęsy na około 10-15 minut, który dodatkowo nadaje włoskom zdrowy połysk.

Zabieg laminacji rzęs trwa około 60-90 minut, a jego efekty utrzymują się przez 6-8 tygodni. Dla uzyskania trwałych efektów najlepiej powtarzać laminację co 2 miesiące.

Laminowanie rzęs – cena

Cena laminowania rzęs może się różnić w zależności od regionu oraz salonu kosmetycznego, w którym jest wykonywany zabieg. Średni koszt laminowania rzęs wynosi około 100-200 złotych

Warto jednak postawić na profesjonalizm – kwalifikacje osoby przeprowadzającej zabieg i dobra jakość materiałów do laminacji, dbałość o higienę i bezpieczeństwo powinny znaleźć się wysoko na liście naszych priorytetów. Warto zapoznać się dokładnie z ofertą różnych salonów i ich opiniami, aby dopasować najlepszą dla siebie opcję.

Pielęgnacja rzęs po laminacji

Po zabiegu laminacji rzęs warto zadbać o odpowiednią pielęgnację rzęs. Pielęgnacja domowa pomoże utrzymać efekt na dłużej oraz zapobiec uszkodzeniu rzęs. 

Aby prawidłowo zadbać o rzęsy po laminacji, należy unikać:

  • dotykania i pocierania oczu,
  • korzystania z wody i kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu przez pierwszą dobę po zabiegu,
  • olejków do demakijażu na rzecz delikatnego płynu micelarnego lub pianki do demakijażu bez olejków w składzie,

Zalaminowane rzęsy warto dodatkowo nawilżać i odżywiać, stosując serum do rzęs.

Czy laminowanie rzęs można wykonywać w domu?

Zabieg laminowania rzęs wymaga doświadczenia i zastosowania specjalistycznych produktów. Warto więc skorzystać z usług wykwalifikowanego kosmetologa w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Laminowanie rzęs w warunkach domowych może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia rzęs i skóry wokół oczu.

Laminowanie rzęs – przeciwwskazania

Laminowanie rzęs jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. W niektórych sytuacjach zabieg ten nie jest jednak wskazany lub loże wymagać konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem przed jego wykonaniem. 

Przeciwwskazania do laminacji rzęs to m.in.:

  • choroby oczu – jak zapalenie spojówek, jaskra czy zapalenie rogówki,
  • choroby skóry wokół oczu – jak łuszczyca, egzema, jęczmień na powiece,
  • uszkodzenia skóry wokół oczu – rany, otarcia i infekcje skóry,
  • ciąża,
  • choroby wywołujące drżenie,
  • uczulenie na składniki stosowane w laminacji rzęs, takie jak kleje i produkty do utrwalania.

Przed zabiegiem laminacji rzęs kosmetolog powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad, który pozwoli bezpiecznie poddać się zabiegowi.

Laminowanie rzęs a soczewki

Noszenie soczewek kontaktowych nie jest przeciwwskazaniem do laminowania rzęs.

Warto jednak poinformować kosmetologa o soczewkach i o ich rodzaju. W przypadku miękkich soczewek kontaktowych wskazane jest zdjęcie soczewek na czas zabiegu laminowania rzęs, ponieważ klej użyty do laminacji może sklejać soczewki z powiekami i spowodować ich przemieszczenie. 

Laminacja i lifting rzęs – czym się różnią?

Laminacja i lifting rzęs to dwa różne, choć często mylone ze sobą zabiegi kosmetyczne.

Różnią się między sobą przede wszystkim efektem zabiegu i techniką wykonania. 

Lifting rzęs ma na celu uniesienie rzęs u nasady, dzięki czemu wydają się dłuższe i bardziej wygięte. Laminacja poza efektem wizualnym pozwala wesprzeć dobrą kondycję rzęs oraz usprawnić ich regenerację. Dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów zabieg laminowania rzęs można połączyć z liftingiem i botoksem rzęs.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.