Kategorie produktów

Baneocin (Altabactin)

Baneocin (Altabactin)

4.44 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Baneocin (Altabactin)

Baneocin (Altabactin) to lek dostępny w postaci maści do stosowania podczas bakteryjnych zakażeń niewielkich powierzchni skóry.

Preparat Baneocin (Altabactin) przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę w przypadku zakażeń bakteryjnych. Maść jest polecana do stosowania w zakażeniach skóry w przebiegu odmrożeń lub oparzeń.

Dzięki zawartości 2 antybiotyków: bacytracyny oraz neomycyny Baneocin (Altabactin) wykazuje szerokie spektrum działania. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12. roku życia.

Skład

W składzie maści Baneocin (Altabactin) znajdują się następujące substancje:

substancje czynne bacytracyna i neomycyna
substancje pomocnicze lanolina i parafina ciekła

W 1 g maści znajduje się 250 IU bacytracyny i 5 mg neomycyny.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Baneocin (Altabactin) należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Maść należy aplikować na chorą skórę 2-3x dziennie. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 7 dniach stosowania leku Baneocin (Altabactin) nie nastąpi poprawa lub stan chorego się pogorszy, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Baneocin (Altabactin).

Maść nie jest przeznaczona do aplikacji do oczu i błony śluzowe. Preparatu nie należy stosować na głębokie rany. Maść Baneocin (Altabactin) należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Angela 2018-08-21 15:09

Kilka dni temu niechcący oparzyłam się wrzącą wodą. Bardzo zimna woda złagodziła oparzenie tylko na krótką chwilę. Pobiegłam do apteki i zakupiłam Baneocin (Altabactin) . Ten wyrób poleciła mi farmaceutka. Aktualnie za mną pierwszy dzień. Sprawdzimy , czy faktycznie jest skuteczny. Czekam na widoczne efekty.

Opinia użytkownika 2017-10-09 17:02

Na świeże oparzenia Baneocin może i działa, jednak mnie uczula.

Kazia 2017-06-01 13:41

baneocin to naprawdę ogromna ulga dla piekącej, poparzonej skóry, która wciąż reaguje na ciepło.

Mysza 2017-05-26 12:43

Byłam niepocieszona nie mogąc znaleźć baneocinu w aptece, ale na szczęście pani farmaceutka uspokoiła mnie, że jest, tylko teraz nazywa się Altabactin.

Opinia użytkownika 2016-10-11 15:15

Niebawem okres zimowy . A ja łatwo dostaję niechciane odmrożenia :( Muszę z tego względu zainwestować jak najlepsze apteczne specyfiki , jak Baneocin (Altabactin) ...

Jula 2016-01-17 13:39

Baneocin (Altabactin) to dobra maść na rany!

Stella 2015-11-02 23:49

Odmrożenia, w zależności, jaki ich stopień, to bolesny problem. Na szczęście jeszcze nigdy mnie to nie spotkało, ale w mojej rodzinie zdarzały się osoby, które się z tym zmagały. Naprawdę nic dobrego... Baneocin (Altabactin) to preparat, który w przypadku problemu ratuje z opresji i działa, jak należy. W sytuacjach ekstremalnych nie można jednak oczekiwać cudów. Niemniej u mnie w rodzinie pomógł. A odmrożeń nikomu nie życzę.

Janina Ostrowiejska 2015-09-13 20:56

Przeczytałam gdzieś w necie, że baneocin nie może być stosowany na okolice pochwy. Czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć, bo przepisał mi to lekarz, a on chyba się zna?

Lora 2015-08-29 15:26

Baneocin (Altabactin) - tylko on jest moim pierwszym wyborem jak się oparzę... Środek naprawdę godny dobrej oceny.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.