Leczenie farmakologiczne prostaty

Leczenie farmakologiczne prostaty

Wykrycie przerostu prostaty we wczesnym stadium, daje możliwość leczenia farmakologicznego. Rozwój medycyny gwarantuje lekkie, łatwe, a nawet przyjemne leczenie łagodnego przerostu prostaty. Dlatego warto reagować jak najwcześniej i słusznie interpretować sygnały, które wysyła organizm. 

Pamiętaj, że świat będzie istnieć bez Ciebie i z Tobą, dlatego nie zwlekaj – mężczyźni po czterdziestym roku życia powinni raz w roku, profilaktycznie odwiedzać gabinet urologiczny w celu sprawdzenia kształtu i rozmiaru prostaty!

Ziołowa kuracja pomocna w leczeniu łagodnego przerostu prostaty

Coraz częściej chorzy mężczyźni starają się znaleźć jakąś alternatywę do leczenia farmakologicznego, które minimalizowałoby ryzyko przykrych powikłań.  Dużą popularnością cieszą się suplementy ziołowe, które zapobiegają rozwojowi i leczeniu BPH. Największym zainteresowaniem cieszą się suplementy diety, które zawierają wyciąg z owoców boczni piłkowanej, wyciąg z kory śliwki afrykańskiej , fitosterole z pestek dyni, kukurydzy, czy wyciąg z pokrzywy. Badania naukowe potwierdzają również wspaniałe działanie wyciągu z owoców palmy karłowatej. Te naturalne specyfiki nie powodują żadnych skutków ubocznych, a co ważne- nie osłabiają libido. 

Leki stosowane w leczeniu prostaty

W aptece znaleźć można mnóstwo leków, które nie tylko wspomagają leczenie prostaty, ale również sprawiają, że życie cierpiącego mężczyzny staje się bardziej komfortowe. Wśrod znanych preparatów na prostatę wchodzą również suplementy oraz wyroby medyczne.

Prostalong Complex – wysoka zawartość nienasyconych i nasyconych kwasów tłuszczowych normalizuje funkcje gruczołu krokowego, a także reguluje procesy oddawania moczu. Preparat uzupełnia dietę w witaminę B i cynk.

Olimp prostata – to suplement diety na prostatę. Jego działanie wynika z obecności wyciągu z palmy sabałowej, która działa aktywnie, ale również wykazuje działanie ochronne. To także zasługa cennego ekstraktu z dyni, który bogaty jest w substancje biologiczne. W składzie preparatu znaleźć można barwnik karotenoidowy, który skutecznie ogranicza działanie wolnych rodników oraz minimalizuje aktywność testosteronu w obrębie stercza. 

Dynia+Cynk – to suplement diety, który skierowany jest do wszystkich mężczyzn, którzy mają problemy z układem moczowym. Produkt ten wspomaga normalizację funkcji gruczołu krokowego oraz eliminację stanów zapalnych w drogach moczowych, a tym samym ułatwia oddawanie moczu i sprawia, że życie mężczyzny staje się bardziej komfortowe. Szeroki skład preparatu to bogactwo fitosteroli, nienasyconych kwasów tłuszczowych, soli mineralnych, selenu oraz cynku. 

Prostalong Vital – to suplement diety, który znacznie sprzyja poprawie jakości życia mężczyzn. Składniki w nim zawarte stymulują potencję oraz pomagają utrzymać prawidłowe funkcje prostaty. W jego składzie znaleźć można żeń-szeń oraz olej z nasion dyni Cururbita pepo, który skutecznie wspomaga procesy oddawania moczu. Fenomen tego produktu wynika również z bogactwa likopenu, który chroni organizm przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. 

Prostamol UNO – na samym początku warto zaznaczyć, że w skład tego produktu wchodzą same naturalne składniki, które w pozytywny sposób oddziałują na organizm. Wyciąg z owoców w boczni piłkowatej minimalizuje objawy początkowego stadium przerostu prostaty. W naturalny sposób wspomaga pozbycie się problemów związanych z oddawaniem moczu. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.