Metoda treningowa EMS – szybki i zdrowy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

trening EMS

Wszyscy chcemy być piękni i zgrabni. Jednak tylko niewielka część społeczeństwa otrzymała szczupłą figurę w genach. Większość ludzi, aby wyglądać atrakcyjnie, musi wykonywać jakąś formę aktywności fizycznej. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy nauka i technika są w stanie przyspieszyć i ułatwić wiele rzeczy. W tym też zrzucenie nadwagi i utrzymanie sylwetki w dobrej formie. Trenerzy personalni oraz fizjoterapeuci rekomendują cieszący się wielką popularnością na całym świecie – trening metodą EMS.

Czym charakteryzuje się trening EMS?

Skrót EMS pochodzi od angielskiego zwrotu Electrical Muscle Stimulation. Czyli po polsku oznacza elektryczną stymulację mięśni. Brzmi futurystycznie? Może tak, ale jest to metoda, którą od lat praktykują światowe gwiazdy, sportowcy oraz znani politycy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, szybko i skutecznie dbają o swój wygląd.

Trening EMS to połączenie ćwiczeń fizycznych oraz najnowocześniejszej myśli techniki. Dobierane do potrzeb klienta ćwiczenia wykonuje się w specjalnie zaprojektowanym kombinezonie. W tym idealnie dopasowanym do sylwetki stroju znajdują się najnowszej generacji polimerowe elektrody, które stymulują 10 głównych partii mięśniowych. Co istotne, kombinezon nie wymaga żadnego zbędnego okablowania. Bezprzewodowo łączy się z aplikacją. Gwarantuje pełną swobodę i zakres ruchów. Spełnia najwyższe standardy higieny i zapewnia komfort użytkowania.

Warto podkreślić, że trening wykonywany metodą EMS jest niezwykle skuteczny. Podczas jednej sesji, która trwa 30 minut, spala się średnio od 500 do 1200 kcal. Trening wykonuje się zazwyczaj dwa razy w tygodniu. Efekty widoczne są już po czterech sesjach, czyli już po dwóch tygodniach!

Komu zaleca się tego rodzaju metodę treningową?

Ze względu na to, że sesje treningowe EMS są niezwykle bezpieczne, to grupa osób, która może z nich korzystać, jest szeroka. Jest on zalecany wszystkim tym osobom, którym zależy na szybkich i jednocześnie długotrwałych efektach ćwiczeń.

Wśród tych, którzy chętnie korzystają z metody EMS, są osoby, które zawodowo uprawiają sport oraz osoby, które mają problemy z kręgosłupem i kolanami. Cała idea EMS polega na tym, aby uzyskiwać niesamowite efekty ćwiczeń, bez niepotrzebnego obciążania ciała. Ćwiczenia EMS wzmacniają mięśnie głębokie oraz ograniczają ryzyko kontuzji do minimum.

Zatem EMS trening to metoda, która pozwala zarówno na redukcję tkanki tłuszczowej, ale również na budowę masy mięśniowej. Badania wskazują także na duży wpływ tego rodzaju ćwiczeń na wytrzymałość i odporność organizmu. Jeśli cenisz swój czas i dbasz o swoje zdrowie, to metoda EMS z całą pewnością Cię nie zawiedzie.

Które studio treningowe ma doświadczenie w treningu EMS?

Warto jednak pamiętać, aby korzystać z usług doświadczonego studia treningowego. Z całą pewnością warto polecić zespół MEON EMS. Jest to grupa trenerów, fizjoterapeutów oraz inżynierów, którzy dzięki współpracy osiągają niesamowite rezultaty w zakresie efektów treningowych.

Firma opracowała atrakcyjny system współpracy dla trenerów personalnych, którzy prowadzą swą działalność na terenie całego kraju. Wspomaga otwieranie nowych oddziałów, ale także rozwój istniejących biznesów. Dzięki temu, w wielu polskich miastach można trenować EMS na najwyższym poziomie.

fot. materiały prasowe

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.