Kategorie produktów

Kategorie produktów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem, który tyczy się zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Przyczyną mogą być nieprawidłowości zdrowotne, wynikające z zaburzeń hormonalnych lub niewłaściwa pielęgnacja włosów. Coraz większa ilość pozostających na szczoteczce włosów może wzbudzić niepokój.

Warto wtedy zastanowić się, co może przyczyniać się do utraty włosów? Czy można zatrzymać wypadanie włosów?

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest naprawdę wiele.

  • Na kondycję naszych włosów szkodliwie wpływa działanie wysokiej temperatury. Codzienne suszenie włosów w znaczny sposób je osłabia - włosy powinny wyschnąć naturalnie, bez pomocy suszarki. Wysoka temperatura znacznie wysusza włosy oraz powoduje, że stają się matowe.
  • Wrogiem dla włosów są również farby, które osłabiają strukturę włosa. W trosce o zdrowie włosów należy wybierać farby naturalne, które dodatkowo pielęgnują włosy.
  • Wypadanie włosów może być również spowodowane urazami mechanicznymi. Dla niektórych zaskakujący może wydawać się fakt, iż tapirowanie włosów lub używanie gumek uszkadza włosy. Zbyt ciasne wiązanie włosów powoduje, że zaczynają się one łamać. Koński ogon lub kok to fryzury, które nadają kobiecym twarzom uroku i wdzięku. Okazuje się, że te upięcia włosów nadwyrężają skórę głowy oraz przyczyniają się do zaniku mieszków włosowych.
  • Palenie papierosów to wróg dla włosów. Palenie papierosów nie tylko negatywnie oddziałuje na płuca, zęby oraz płytkę paznokciową człowieka, ale również niszczy włosy, które tracą blask, stają się matowe i mają tendencję do szybszego wypadania.

Czy grzybica skóry głowy może przyczynić się do wypadania włosów?

Grzybica skóry głowy może być powodem wypadania włosów. Grzybicę skóry głowy można zdiagnozować, jeśli na skórze pojawiają się plackowate ogniska pozbawione włosów.

Łupież

Zarówno łupież suchy, jak i łupież łojotokowy przyczyniają się do znacznego osłabienia włosów, które w efekcie wypadają. Najczęściej problemem estetycznym jest właśnie łupież suchy, który objawia się srebrnymi płatkami, które opadają na ubrania nawet przy delikatnym ruchu głowy. Warto jednak podkreślić, iż łupież suchy jest łatwy do wyleczenia.

Łupież łojotokowy można zdiagnozować na podstawie żółtawych płatów, które silnie przytwierdzone są do skóry głowy. Ponadto pacjenci cierpiący na tę dolegliwość mogą skarżyć się na silne swędzenie owłosionej skóry głowy. Nie należy bagatelizować tej dolegliwości, gdyż zaniedbanie i niewłaściwa pielęgnacja podrażnionej skóry głowy może w tym przypadku doprowadzić nawet do trwałego łysienia!

Warto również zaznaczyć, że na utratę włosów narażone są kobiety w ciąży oraz kobiety w czasie menopauzy.

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Przede wszystkim należy stymulować wzrost nowych włosów. W tym celu należy systematycznie wcierać preparaty bogate w aminokwasy, peptydy, keratynę, kolagen, enzymy i fitohormony. Aby te składniki swobodnie mogły dotrzeć do brodawki włosa, należy odpowiednio przygotować skórę.

Przed aplikacją preparatu należy wykonać peeling skóry głowy oraz oczyścić ją za pomocą specjalistycznego szamponu. Masaż skóry głowy oraz mezoterapia bezigłowa, to zabiegi, które również przyczyniają się do pobudzenia włosów.

Łysienie androgenowe u kobiet

Łysienie androgenowe u kobiet to problem, który odbiera kobietom kobiecości i sprawia, że mają one problem z akceptacją siebie. To właśnie długie, piękne włosy kojarzą nam się z kobiecością. Utrata włosów, choć w niewielkiej ilości często wiąże się z problemami natury psychicznej i niskiej samoocenie.

Łysienie androgenowe u kobiet zwykle uwarunkowane jest czynnikami genetycznymi.

Często łysienie androgenowe występuje u kobiet, które cierpią na zespół policystycznych jajników. Przyczyną może być wówczas hiperandrogenizm, który powoduje miniaturalizację mieszka włosowego, czego następstwem są krótsze i cieńsze włosy. U kobiet, u których stwierdzono zbyt duże stężenie androgenów, stosuje się terapię hormonalną za pomocą tabletek antykoncepcyjnych.

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Codziennie tracimy około 100 włosów dziennie. Jeśli ta ilość zostaje przekroczona, należy sięgnąć po specjalne produkty, które mają za zadanie zahamować wypadanie włosów i pobudzić mieszki włosowe do pracy.

Substancje, które powinny zawierać preparaty do pielęgnacji włosów i owłosionej skóry głowy, to:

  • aloes,
  • witamina A i E,
  • olejek jojoba, masło karite, gliceryna,
  • olej z awokado i kolagen,
  • silikon,
  • ceramidy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.