Kategorie produktów

Clotrimazolum GSK

Clotrimazolum GSK

4.85 Bardzo dobry

ilość opinii: 20

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Clotrimazolum GSK

Clotrimazolum GSK to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu do stosowania zewnętrznego. Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu jest leczenie grzybicy rąk, stóp, kończyn dolnych oraz skóry w tym także grzybicy pochwy.

Produkt Clotrimazolum GSK dedykowany jest również w przypadku łupieżu pstrego oraz kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi), wywołanych przez drożdżaki. 

Substancją czynną zawartą w formulacji leku Clotrimazolum GSK jest klotrymazol. Jest to substancja o właściwościach grzybobójczych. Substancja ta oddziałuje poprzez hamowanie syntezy ergosterolu. Jest on niezbędny do budowy błony komórkowej grzybów. ​

Dzięki hamowaniu tego procesu, klotrymazol zabija komórki grzybicze. 

Skład

W składzie kremu Clotrimazolum GSK znajdują się następujące substancje:

substancja czynna klotrymazol. 1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu
substancje pomocnicze alkohol cetostearylowy, oktylododekanol, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, olbrot syntetyczny, alkohol benzylowy, woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Produkt Clotrimazolum GSK należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Clotrimazolum GSK przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego i miejscowego. Krem leczniczy należy aplikować na zmienioną chorobowo skórę 2-3 razy na dobę. Należy pamiętać, by stosować lek na wszystkie zakażone miejsca. 

Krem należy stosować przez okres od 2 do 4 tygodni (nawet jeśli objawy ustąpią). 

W przypadku braku widocznej poprawy po 7 dniach niezbędna jest konsultacja z lekarzem. 

Nie stosować inaczej niż to zalecane. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Clotrimazolum GSK.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. W przypadku stosowania leku przez kobiety w okresie laktacji, należy zaprzestać karmienia piersią.

Produktu nie należy stosować doustnie, unikać kontaktu preparatu z oczami. W przypadku dostania się produktu do oczu, należy przemyć je wodą. 

Krem Clotrimazolum GSK należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Lek zawiera alkohol cetostearylowy, który może powodować miejscową reakcję skórną. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

GrzybicaPrącia 2019-03-25 09:58

Ulga od pierwszego dnia użycia :) tanie dobre skuteczne polecam!

Joanna 2019-03-17 00:48

Widać poprawę już od pierwszego zastosowania tego kremu. Trochę się boję używać przez dłuższy czas bez kosultacji z lekarzem, ale moje zmiany na skórze są na tyle niewielkie że może problem się sam wyciszy od tego.

Amelia 2018-06-26 21:37

ooo, widzę, że raczej ludzie dobrze się wypowiadają o tym leku Clotrimazolum od Glaxo...to dobrze, bo mam to zapisane i muszę smarować zmiany na ręce. Na razie nie wygląda ona za dobrze, ale mam nadzieję, że za pomocą leków uda mi się zlikwidować szpecące zmiany bez śladu.

Marzena 2018-06-11 08:38

Jakiś czas temu zaczęłam odczuwać straszne swędzenie w okolicy pochwy i sromu. Poczytałam wtedy o przyczynach i powodach, dla których tak się mogło stać i dopiero wtedy poznałam, czym jest grzybica pochwy. Sądziłam, ze takie rzeczy tylko w średniowieczu, a nie w czasach, kiedy kobiety tak bardzo dbają o swoje zdrowie. no cóż... najwyraźniej zdarza się to najlepszym. Wśród rozwiązań proponowano klotrymazol. Poprosiłam więc w aptece o jakiś prepara z tym składnikiem i dostałam Clotrimazolum GSK. Zaczęłam stosować jeszcze tego samego dnia, a już po dwóch nie było żadnej dolegliwości. Ten produkt naprawdę zdziałał cuda.

Kasia 2018-05-19 16:04

Czytałam, że ten produkt można stosować tylko zewnętrznie, ale przy grzybicy pochwy jest to chyba trochę absurdalne. Miałam grzybicę pochwy i smarowałam produktem wargi sromowe, a nawet wejście do pochwy i nic mi nie było. Grzyb zwykle nie atakuje pochwy od zewnątrz, tylko w środku a na zewnątrz jest objaw w postaci nalotu. Ogólnie produkt pomógł i zniwelował wszystkie objawy :)

Slavko 2018-01-18 03:01

Witam. Co do nawotów grzybicy żołędzia ,clotrimazolum urolog kazał wysmarować całą tubkę 2x dziennie następna tubke 1 x dziennie mimo ulotki ze do 4 tygodni można stosować. Leczenie całkowite nawet 1.5 m-ca Ważne by mieć osobny ręcznik frotowy do wacka i do wycierania. Pościel po praniu mocno wyprasowac w celu zabicia zarodków grzyba to samo z recznikami i bielizną. Jeżeli macie partnerkę partnerka musi też się zbadać i mimo że ni występują u niej objawy to ważne jest leczenie krzyżowe czyli dwojga ludzi by to kompletnie wyeliminować Wytrwania panowie i będzie dobrze :) uwaga na bubliczne toalety baseny sauny itp.

Kira 2017-12-08 16:09

Jakiś czas temu stosowałam dość silny antybiotyk. Mniejsza, co to był za produkt. Wiem, że zaniedbałam się w okresie kuracji i zaburzyłam w ten sposób naturalną mikroflorę organizmu, w tym także florę układu płciowego i pochwy. Zaczęło się niewinnie, bo od pieczenia i swędzenia, ale gdy już wiedziałam, że to grzybica, musiałam zareagować. Clotrimazolum GSK okazał się skutecznym rozwiązaniem w moim przypadku. Pamiętam, że smarowałam okolice warg sromowych i naprawdę wyglądało to o wiele lepiej. Po tygodniu grzybica ustąpiła :)

Opinia użytkownika 2017-12-02 12:51

kolejny rzecz, którą każda kobieta powinna mieć. Na podrażania, odparzenia i zakażenia.

Beata 2017-08-30 20:13

Grzybicę skóry można znaleźć na różnych jej obszarach: pod biustem, w pachwinach, między palcami. Na pewno jest to nieestetyczna dolegliwość. Pamiętam, że bardzo się tego wstydziłam i kupiłam sobie Clotrimazolum GSK . Produkt nawet nie był taki drogi patrząc na inne z tej kategorii. A przy tym zadziałał szybko, skutecznie i efektywnie. Mogę go polecić każdemu, kto również zmaga się z tym problemem.

Wanda 2017-08-04 15:17

Nie uczono nas, że grzyby mogą nawracać i powodować ogromne szkody. Nie mamy wpływu na to, że jesteśmy narażeni cały czas... Warto wtedy mieć Clotrimazolum GSK . Środek jest dobry i skuteczny.

Opinia użytkownika 2017-06-30 14:06

Mam to do siebie, że lubię bieliznę bardziej przylegającą - obcisłą... To niby "zwykła" informacja.... Dla mnie to jednak jest istotne. No więc mam grzybicę pachwin. Najlepszy przyjaciel wskazał bym kupił Clotrimazolum GSK . I naprawę trzeba powiedzieć , że ten preparat działa skutecznie!

Opinia użytkownika 2017-06-16 10:51

Oczywistym jest, że higiena pochwy jest najważniejsze. Pochwa jest bardzo często narażona na grzybicę. Wtedy z pomocą pojawia się Clotrimazolum GSK :) Ten wyrób likwiduje pieczenie. Skuteczny przy antykoncepcji.

Marek 2017-06-01 21:28

No niestety, kot mojej Babci zostawił mi pamiątkę na skórze w postaci grzybicy:/ Smarowałem się tym lekiem i na szczęście problem minął.

Anastazy 2017-05-07 20:48

No i lipa... Już któryś raz nawraca mi grzybica. Mam już tego potąd bo przecież dbam o siebie! Otoczenie uważa, że się nie myję. No trudno... Znów będę używał Clotrimazolum GSK . Myślę, że wkrótce pójdę z tym problemem do lekarza. To musi się skończyć.

Sylwester 2017-03-26 13:34

Kilka dni w tygodniu spędzam na basenie ponieważ pływam, a dodatkowo jestem ratownikiem. Jak to na basenie, dopadła mnie jakaś grzybica to znaczy... myślę, że to na basenie. Grzyby lubią wilgoć i ciepło. Wziąłem w aptece Clotrimazolum GSK (krem) . Preparat wykazuje działanie grzybobójcze. Liczę, że da radę. Póki co mijam baseny szerokim łukiem.

Opinia użytkownika 2016-12-06 21:30

Pachwiny to takie miejsca na ciele, że są w ciągłej aktywności a więc pocą się a przez to stanowią środowisko dla grzybów. Na co dzień nosimy bieliznę, spodnie, powinno się więc wiedzieć, że higiena tych miejsc jest tym bardziej ważna. Kupiłam Clotrimazolum GSK . Środek wspiera higienę tych sfer i chroni przed grzybami.

Rita 2016-05-02 15:20

Dopadł mnie ten wstydliwy problem... grzybica pochwy! Używam Clotrimazolum GSK , bo czytałam, że ten preparat radzi sobie z tym szybko i skutecznie! Jestem dobrej myśli, że mi również pomoże!

Opinia użytkownika 2016-04-07 13:57

Extra produkt w bardzo przystępnej cenie.

Gertruda 2015-03-02 10:43

Częste wizyty na basenie przyczyniło się do tego, że złapałam grzybicę stóp. Znajomy powiedział, żebym spróbowała Clotrimazolum GSK ... I naprawdę chcę polecić ten produkt! Radzi sobie świetnie!

Opinia użytkownika 2015-01-27 19:02

Grzybica stóp jest (niestety) łatwa do złapania.. Jednak leczenie jest długie i nieprzyjemne... Clotrimazolum GSK (krem) odkryłam dopiero niedawno! Nabawiłam się grzybicy na siłowni i natychmiastowo pojechałam zakupić ten preparat :)! Spisał się bardzo szybko i nie zostało po grzybicy ani śladu!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.