8 sposobów na lepszą opaleniznę

8 sposobów na lepszą opaleniznę

Większość z nas czeka na urlop nie tylko dlatego, że w końcu wypocznie, ale też dlatego, że nareszcie uda nam się opalić. Lubimy opaleniznę, bo dodaje nam blasku i uroku, a do tego jest idealnym wyznacznikiem udanych wakacji. Uzyskanie dobrej opalenizny nie powinno jednak ograniczać się do samego wystawienia się na słońce. Im lepiej się przygotujemy, tym większą mamy pewność, że opaleniznę uzyskamy w sposób rozważny, a jej efekty będą widoczne jeszcze długo po urlopie. Dlatego dziś pokażemy kilka sposobów na lepszą opaleniznę!

1. Przygotowanie jest kluczowe

Proces opalania nie zaczyna się dopiero od momentu, kiedy położysz się na plaży czy przy basenie. Ważne, by odpowiednio zadbać o skórę jeszcze przed wyjazdem.

Podczas lub po prysznicu zadbaj o złuszczenie skóry. Możesz użyć peelingu lub specjalnej gąbki. Spowoduje to usunięcie martwych komórek skóry, które mogą powodować nierówną opaleniznę. Następnie nakładaj środek nawilżający na całą powierzchnię, zwracając szczególną uwagę na suche obszary, takie jak łokcie, kolana, paznokcie i palce.

Taki zabieg dobrze powtarzać jak najczęściej przed planowanym opalaniem. Możesz zacząć nawet miesiąc wcześniej, co zapewni ci lepszą opaleniznę na długi czas.

2. Wybierz źródło UV

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest opalanie na słońcu, ale jeśli pogoda nie dopisuje, zawsze można zdecydować się na solarium. Takie opalanie jest dostępne przez cały rok i może pomóc nam w podkolorowaniu odcienia naszej skóry.

Pamiętaj jednak by z solarium korzystać z głową — nie chcesz chyba wyglądać jak świeżo wyciągnięty z pieca? Więcej o opalaniu bez słońca dowiesz się z artykułu Jak się opalać, gdy brakuje słońca.

3. Stosuj kremy i balsamy do opalania

Jeśli już pierwszego dnia opalania spalisz się, twoja opalenizna szybko zejdzie, a do tego skóra będzie zmęczona i podrażniona. Dlatego ważne jest stosowanie kremów z filtrem, które pomogą nam w zdobywaniu opalenizny stopniowo. Dzięki temu utrzyma się ona dłużej, a skóra będzie cały czas zdrowa i promienna.

Krem z filtrem używamy na 15 - 25 minut przed opalaniem. Ponowni powinniśmy go zaaplikować, jeśli pływaliśmy — jeśli jest wodoodporny, warto przeczytać na etykiecie, co jaki czas powinniśmy ponawiać aplikację.

Jeśli zauważysz zaczerwienienie rozwijające się na skórze, szybko schowaj się w cień — może to bowiem być oznaką spalonej skóry. Nie wystawiaj jej na słońce, ponieważ może to pogorszyć jej stan.


Zobacz też ranking najlepszych produktów do opalania


4. Nie opalaj się w ubraniach

Jeśli nie chcesz mieć wyraźnie zaznaczonych linii ubrań — zrezygnuj z nich. To jedyny sposób by słońce mogło dotrzeć do większej powierzchni skóry. Wybierając bikini, również zwróć uwagę na jego krój. Im mniej skomplikowany, tym więcej ciała będzie wystawione na słońce. Pamiętaj również, że często stroję kąpielowe z dodatkowymi paskami czy wcięciami, również zostawią na twojej skórze takie „wzory”.

Pomiń kostium kąpielowy, jeśli możesz. Jedyną rzeczą, która jest lepsza od minimalnych linii, jest brak jakichkolwiek linii.

5. Znajdź swoje miejsce w słońcu!

Wcale nie musisz wyjeżdżać w dalekie wakacje, by móc się opalić. Możesz opalać się na ogrodzie, na plaży przy pobliskim jeziorze lub wszędzie tam, gdzie świeci słońce.

Potrzebujesz tylko słońca, wody i krzesła plażowego lub ręcznika.

6. Ruszaj się podczas opalania

Aby uzyskać jeszcze lepszą opaleniznę na całej powierzchni, należy się ruszać. Przód, tył, boki i miejsca, gdzie słońce zwykle nie świeci jak uda. Pamiętaj zatem, że nie wystarczy cały dzień leżeć na plecach — trzeba się obracać — niczym kurczak na rożnie. :)

Jeśli nie chcesz leżeć przez cały dzień, ale nadal marzysz o opaleniźnie, możesz pomyśleć o joggingu, spacerze czy grze w siatkówkę, czy piłkę nożną. To nie tylko zwiększa ekspozycję na słońce, ale jednocześnie pomaga w równym, stonowanym opaleniu. Oczywiście należy uprawiać sport w stroju kąpielowym, jeśli chcemy uniknąć opalenia się w „strój sportowy”.

7. Chroń oczy

Tak, one też mogą być spalone. Jeśli chodzi o opalanie, lepiej nosić kapelusz lub po prostu zamknąć oczy, niż patrzeć na słońce przez okulary słoneczne. Pamiętaj również, że jeśli opalasz się w okularach, to nieuniknione będą białe ślady na twarzy po nich, które ciężko będzie zamaskować. Noś okulary podczas wszelkich aktywności na słońcu, ale podczas opalania wybierz inną opcję.

8. Nawilżaj skórę po opalaniu

Użyj aloesowego płynu do pielęgnacji skóry, aby złagodzić podrażnienia i nawilżać skórę. Pomoże on utrzymać zdrową skórę i uniemożliwi jej łuszczenie się oraz ochroni przed nadmiernym wysuszeniem. Dzięki temu opalenizna będzie jeszcze lepsza!

Dzięki stosowaniu tych zasada, twoja opalenizna będzie lepsza, ale też zostanie z tobą na długi czas. Nie jest to nic trudnego, a może ochronić cię przed spaleniem i poparzeniem słonecznym, które niejednokrotnie niszczy niejedno opalanie. Pamiętaj o bezpiecznym opalaniu dla siebie i swoich bliskich i zawsze trzymaj pod ręką balsam do opalania oraz noś kapelusz czy czapkę.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.