Jak stosować kreatynę aby otrzymać najlepsze efekty?

Jak stosować kreatynę aby otrzymać najlepsze efekty?

Nie jest udowodnione, że 5 g kreatyny to dawka przynosząca efekty dla każdej osoby. Znaczna część zawodników twierdzi, że rezultaty uzależnione są od wagi ciała. W związku z tą tezą, im wyższa waga, tym większa dawka. Trudno, by 5 g podziałało tak samo dla osoby ważącej 80 oraz 120 kg.

Przyjęło się, że najlepszym rozwiązaniem jest 1 gram na każde 10 kg masy ciała, zgodnie z tym twierdzeniem stu kilowy zawodnik powinien przyjmować 10 g kreatyny w jednej porcji. Przyjmujemy ją wciąż dwukrotnie, jedną po treningu, ponieważ wtedy organizm najlepiej ją absorbuje. Drugą dawkę spożywamy rano lub przed treningiem, wedle własnych upodobań. W dni wolne od ćwiczeń przyjmujemy takie same dwie porcje, jednak w tym przypadku najlepiej pierwszą jeszcze przed śniadaniem. Należy pamiętać, by nastąpiło to przed spożyciem pierwszego posiłku. 
 
Co ciekawe, według najnowszych badań kreatyna najlepiej wchłania się w połączeniu z innymi składnikami, na przykład białkiem, magnezem czy tauryną, a także z odpowiednio skomponowanym posiłkiem. Badania zaprzeczyły, by stosowanie fazy nasycenia miało wpływ na osiągane rezultaty. Nie ma sensu przyjmować większych porcji, znacznie lepsze będzie regularne spożycie. Dodatkowo obalono mit o przyzwyczajaniu się organizmu do stosowanego regularnie preparatu. Bez obaw można korzystać z niej przez cały rok, bez robienia przerw. Po tym czasie wyniki będą podobne jak na początku przyjmowania.  

W skrócie – jak powinniśmy stosować kreatynę, aby zauważyć najlepsze efekty?

•    2 porcje dziennie, także w dni wolne od aktywności fizycznej
•    wielkość porcji uzależniamy od masy ciała, 1g kreatyny przypada na każde 10 kg wagi
•    kreatyna może być stosowana przez cały rok, po tym czasie efekty nie będą gorsze
•    fazy nasycenia nie mają wpływu na zwiększenie rezultatów, najlepiej stosować preparat regularnie w tych samych dawkach
•    najlepiej wchłania się w połączeniu z innymi składnikami, polecamy odżywkę białkową, magnez, taurynę oraz węglowodany
•    regularność oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości to klucz do sukcesu

Źródło zdjęć i wiadomości:

https://www.instagram.com/bodybuilding_us/
http://healthadvices.eu/pl/jaka-kreatyne-wybrac/
https://www.instagram.com/ratschy88/

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.