Najlepsze prezenty świąteczne dla dzieci

Najlepsze prezenty świąteczne dla dzieci

Wybór prezentu dla dziecka nie jest sprawą prostą, szczególnie jeśli mowa o dziecku, które nie jest nasze. Rodzice łatwo rozpoznają potrzeby malucha, ale patrząca z boku babcia czy ciocia często rozkłada ręce, myśląc „przecież on wszystko ma”. Faktycznie, zazwyczaj naszym maluszkom brakuje już tylko ptasiego mleka, bo wybór artykułów jest ogromny, a rodzice dbają o zaspokajanie potrzeb dzieci. Co zatem kupić?

Idealny podarunek

Prezent dla dziecka musi być na tyle atrakcyjny, aby nie było ono rozczarowane. Szczerość dziecięca bywa naprawdę rozbrajająca, a usłyszenie od malucha „a po co mi to” albo „jakie to brzydkie” potrafi popsuć najlepszą atmosferę. Warto, zanim sięgniemy na półkę sklepową porozmawiać z rodzicami malucha i ustalić, czy możemy spełnić jakieś marzenie dziecka. Jeśli nie uda nam się uzyskać trafnej odpowiedzi, po prostu dopytajmy, co lubi młody człowiek i czym się interesuje.

Dla młodego artysty

Kreatywne dziecko to wielka radość, ale też kłopot, bo trzeba dbać o to, aby stale dostarczać mu nowych bodźców. Zaletą jest fakt, że sztuka pozwala na rozwijanie zdolności manualnych, koordynacji ruchów, zmysłu estetycznego i wrażliwości. Dla młodszych idealnym prezentem będą, dostępne z kodem smyk wyprzedaż, zestawy do malowania i rysowania, robótek ręcznych czy garncarstwa. Starszych ucieszy ciekawy album lub bilet na atrakcyjną wystawę.

Dla złotej rączki

Mały konstruktor, stylista czy wynalazca, innymi słowy kreator nowych wynalazków? To często kłopotliwa pasja, bo ciekawość potrafi pchać malucha na niebezpieczne tory, motywując do rozbierania, demontowania i psucia rzeczy użytecznych. Warto zadbać, aby miał się gdzie spełniać i kupić zestawy do eksperymentów, modele do samodzielnego składania i publikację poświęconą choćby największym wynalazkom czy najciekawszym patentom.

Dla eleganta

Maluch nie interesuje się ubraniami i taki prezent to raczej przysługa dla rodziców, którzy po prostu nie będą musieli nic kupować. Nieco inaczej jest z nastolatkami, którzy śledzą najnowsze trendy w modzie. Ciekawy element stylizacji: szalik, czapka, plecak czy bluza kupione dzięki diverse wyprzedaż na pewno ucieszą juniora. Renoma formy gwarantuje, że prezent na pewno będzie modny i dobry jakościowo.

Gry komputerowe i na konsole

Kupując grę, upewnijmy się, czy jest odpowiednia dla dziecka, nie zawiera scen przemocy i nie epatuje agresją. Najbardziej polecane są gry przygodowe, z rozbudowaną fabułą, w których wątki oparte są na znanych bajkach czy filmach. Nawet przeciwnicy konsol przyznają, że ten typ gier uczy kreatywnego myślenia i pobudza wyobraźnię. Eksplorowanie nieznanych światów pomaga także w poznawaniu wzorców relacji społecznych.

Do wspólnego spędzania czasu

Nie ma nic korzystniejszego niż integracja dzieci i rodziców. Bardzo dobrym pomysłem na prezent są przedmioty, z których może korzystać cała rodzina: tarcze do darta, stoły pingpongowe czy elementy wyposażenia domowej siłowni. Odrobina zdrowej konkurencji wprowadzona jako element domowego życia pozwala dziecku na pełne utożsamianie się z drużyną – rodziną.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.