Nietypowe zastosowania oleju kokosowego

Nietypowe zastosowania oleju kokosowego

Dodano: 26-03-2015

olej

Olej kokosowy jest dobrze znany przede wszystkim jako produkt wykorzystywany w kuchni. Nie od dziś wiadomo, że możemy wykorzystywać go do smażenia nawet w wysokich temperaturach, nie ma bowiem mowy o problemie pojawiającym się wówczas, gdy inne oleje zaczynają się przypalać. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że na tym nie kończą się wcale jego możliwości, a choć znamy go przede wszystkim z kuchni, z jego oryginalnymi możliwościami możemy zapoznać się również wówczas, gdy przeniesiemy go do łazienki.

Wszechstronność oleju kokosowego jest zresztą doceniana już od dłuższego czasu, nie przez przypadek znalazł się więc na liście dziesięciu kosmetyków, które w swojej torebce powinna mieć każda modelka zestawionej przez czasopismo „Vogue”. Można go przecież wykorzystywać nie tylko wtedy, gdy zależy nam na wykonanym maksymalnie profesjonalnie masażu ciała, okazuje się bowiem, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które sprawdza się także jako krem do twarzy, balsam do ciała, a nawet krem pielęgnacyjny wykorzystywany tak w odniesieniu do nóg, jak i stóp. Osoby, które mają do czynienia z olejem kokosowym często stosują go też w charakterze pomadki pielęgnacyjnej, jest to przy tym niezastąpiony składnik domowych peelingów.

Kupujemy olej kokosowy

Wybierając olej kokosowy warto mieć na uwadze przede wszystkim to, że jako najlepsze promowane jest rozwiązanie nierafinowane, tłoczone na zimno i łatwo rozpoznawane z uwagi na swój delikatny kokosowy zapach. Niestety, jest to również rozwiązanie nie tylko droższe, ale również mniej popularne niż olej rafinowany, wybierany zresztą przede wszystkim dlatego, że charakterystyczna jest dla niego dość przystępna cena. Nierafinowany olej kokosowy nie jest, na szczęście, trudny do zdobycia, bez większego problemu natkniemy się więc na niego w sklepach e zdrową żywnością. Co ważne, jeśli zamierzamy stosować go regularnie, nie musimy wcale przechowywać go w lodówce.

Jak można wykorzystać olej kokosowy?

Istnieje przynajmniej kilka sposobów wykorzystania oleju kokosowego, które nie wydają się nam oczywiste, a które przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Ich listę otwiera wykorzystanie oleju kokosowego do demakijażu oczu, okazuje się bowiem, że mamy do czynienia z kosmetykiem, który nie tylko pomaga w skutecznym pozbyciu się tuszu do rzęs, ale również nawilża i odżywia delikatną skórę wokół oczu. Coraz częściej można usłyszeć i o tym, że olej kokosowy sprawdza się jako naturalny dezodorant, nic nie stoi więc na przeszkodzie temu, aby wzbogacić go kilkoma kroplami olejku eterycznego, a następnie posmarować się taką mieszanką pod pachami. Owszem, nie nadaje się on na upały, charakteryzuje się jednak właściwościami przeciwzapalnymi i antybakteryjnymi.

Olej kokosowy powinien zainteresować także te z kobiet, które mniej lub bardziej skutecznie walczą z cellulitem, wystarczy bowiem regularnie wsmarowywać go zarówno w uda, jak i w pośladki, aby szybko zacząć cieszyć się widocznymi efektami jego stosowania. Oczywiście, mamy do czynienia z rozwiązaniem, dla którego charakterystyczne są pewne skutki uboczne, niektóre panie skarżą się więc, że trzeba czekać dość długo na jego całkowite wchłonięcie. Ciekawym pomysłem jest również stosowanie oleju kokosowego zamiast maski do włosów wcierając go w zniszczone końcówki i pozostawiając na nich przez całą noc. Olej kokosowy ułatwia tez ujarzmienie niesfornych loków stanowiących niemałe wyzwanie dla wszystkich kobiet.
O oleju kokosowym mówi się również jako o znakomitym lubrykancie, jest bowiem wolny od glikolu propylenowego tak powszechnego w preparatach tego typu. Jego atutem w tym kontekście jest też bardzo przyjemny zapach oraz to, że olej kokosowy można zjeść.
 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.