Problemy z erekcją - przyczyny problemów ze wzwodem

Problemy z erekcją - przyczyny problemów ze wzwodem

Dodano: 16-11-2014

erekcja potencja

Na podstawie danych statystycznych można stwierdzić, że ze wzwodem problem może mieć nawet co piąta para w trakcie zbliżenia intymnego. Panowie, którzy dopiero pierwszy raz mają z tym problem, mogą przestać się aż tak tym przejmować. Przynajmniej raz w życiu „każdy“ mężczyzna w łóżku zawodzi. Powstaje jednak pytanie, dlaczego tak się dzieje, czy można tym problemom zapobiec? 

Problemy z erekcją u mężczyzn mogą rodzić przeróżne uczucia. Najpierw pojawia się przykry element zdziwienia, później mężczyzna jest zawstydzony, a wreszcie wszystko to przeradza się w gniew. Często praktykowanym zachowaniem przy tego typu problemach jest prowadzenie przez mężczyzn bujnego życia erotycznego. By udowodnić swoją męskość, Panowie wyruszają na podboje nowych partnerek. Innym częstym zachowaniem jest unikanie zbliżenia seksualnego. Współczesna medycyna jest w stanie zaradzić tym problemom. Do zaburzeń wzwodu trzeba jednak podejść w sposób indywidualny. Za problemy z potencją odpowiedzialny jest zupełnie inna przyczyna u osoby młodej 20-letniej, a zupełnie inny u osoby starszej 60-letniej. 

Nie wstydź się zaburzeń seksualnych

Wzwód związany jest w sposób oczywisty z bodźcem erotycznym. Biorąc pod uwagę to, że mężczyźni są wzrokowcami, najczęściej jest to stymulacja wzrokowa. Dlatego tak wielką popularnością cieszą się filmy erotyczne. Wzwód u mężczyzny może również powstawać pod wpływem doznań słuchowych czy dotykowych. Oczywiście wzwód jest wynikiem wielu procesów chemicznych zachodzących w naszym organizmie. Stymulacji ulega ośrodek erekcji. Zlokalizowany jest on w rdzeniu kręgowym. Następnie rozrzedzeniu ulega krew, zaczynają się rozszerzać ciała jamiste w prąciu. O problemach z erekcją mówimy wtedy gdy penis nie znajduje się w stanie pełnego pobudzenia erotycznego. W trakcie stosunku mężczyzna nie może osiągnąć erekcji. Zaniepokoić powinny przede wszystkim dłuższe problemy z erekcją, na przykład wtedy, gdy co trzy na cztery podejmowane próby zbliżenia seksualnego kończą się fiaskiem. 

Można przypuszczać, że z problemami wzwodu w naszym kraju boryka się aż półtora miliona mężczyzn. 50% nich nie wyobraża sobie tego, by udać się do lekarza na konsultację. Problem dla nich jest zbyt wstydliwy. Bez poznania przyczyn problemów ze wzwodem, nie będzie można podjąć skutecznego leczenia.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.