Kategorie produktów

Mucosit żel

4.0 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Mucosit żel

Mucosit to lek dostępny w postaci żelu. Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na błony śluzowe jamy ustnej (np. na dziąsła).

Środek ten jest stosowany tradycyjnie w leczeniu chorób przyzębia oraz w łagodzeniu stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej.

Żel Mucosit wykazuje działanie ściągające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspiesza gojenie się ran. Preparat przynosi natychmiastową ulgę.

Produkt leczniczy z powodzeniem może być stosowany przez pacjentów, którzy borykają się z problemem odleżyn powstałych po noszeniu protez zębowych.

Niniejszy żel znajduje także zastosowanie w stanach po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu (ze wskazań lekarza dentysty).

 

Skład

W składzie żelu Mucosit znajdują się następujące substancje:

- substancjami czynnymi leku są: wyciąg gęsty z: koszyczka rumianku, koszyczka nagietka, liścia podbiału, kory dębu, liścia szałwii, ziela tymianku, olejek eteryczny rumiankowy i miętowy,

- pozostałe składniki preparatu to: lidokainy chlorowodorek, sodu benzoesan E211, karbomer, sodu wodorotlenek, bronopol, etylu parahydroksybenzoesan E214, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Produkt Mucosit żel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: żel należy aplikować miejscowo do jamy ustnej, opuszką palca lub za pomocą miękkiej szczoteczki. Dozwolone jest stosowanie w tym celu patyczków higienicznych. Stosować po umyciu zębów.

W przypadku nakładania żelu palcem należy zadbać o własciwą higienę, tj. umyć dokładnie ręce przed i po zastosowaniu leku.

Zalecane dawkowanie leku:

Grupa wiekowa Ilość dawek na dobę Sposób użycia
osoby dorosłe 2-3 wcierać w dziąsła 1-2 cm żelu przez 3 minuty
dzieci > 12 lat j.w. j.w.
dzieci < 12 lat nie stosować

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Mucosit żel, rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae oraz preparaty miejscowo znieczulające.

Nie stosować w przypadku alergii na pyłki brzozy lub seler (możliwość krzyżowej reakcji alergicznej na tymianek), w trakcie ciąży, karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12. roku życia.

Żel należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. 

Przed użyciem należy sprawdzić, czy nie upłynął termin ważności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Benia 2019-07-14 00:24

Wyjątkowo szybko działający, bardzo dobrze leczy. Polecam.

Filip 2018-08-13 10:14

żel działa raczej słabo. Kupiłem, bo był tani, ale potwierdza się, że nie wszystko co mało kosztuje będzie działać super.

Opinia użytkownika 2018-08-11 17:08

Nikomu nie życzę takiego paskudztwa jak non stop podrażnione dziąsła. Owszem, że są poważeniejsze kłopoty... Ale ja mam takiego pecha. Co prawda MUCOSIT daje ulgę lecz życzyłabym sobie jeszcze lepszego rozwiązania!

Leon 2017-05-30 11:22

Ulga przy protezach....

Maria 2015-08-14 11:08

Stosowałam suplementy diety , które przyczyniły się do tego , że złapałam zapalenie dziąseł! Mam opuchniete i obolałe dziąsła. Towarzyszy temu też obrzmiałość szyjek zębowych... i niesmak... :( Postanowiłam wypróbować środka Mucosit żel i oczekuję, że zwalczy mój problem!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.