Kategorie produktów

Antidol 15

Antidol 15

3.75 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Antidol 15

Antidol 15 to złożony lek przeciwbólowy, dostępny w postaci tabletek. Zawiera paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i zmniejsza ból oraz kodeinę, należącą
do opioidowych leków przeciwbólowych.

Preparat Antidol 15 stosowany jest zarówno w bólu o średnim, jak i dużym nasileniu. Lek może być stosowany w następujących sytuacjach: ból głowy (w tym migrena), ból zęba, ból stawów, ból kręgosłupa, bóle menstruacyjne. Działanie przeciwbólowe leku utrzymuje się około 4 godzin.

 

Skład

W składzie preparatu Antidol 15 znajdują się następujące substancje:

- 1 tabletka zawiera 15 mg fosforanu kodeiny oraz 500 mg paracetamolu jako Compap L 90% o składzie: paracetamol, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, powidon, krospowidon,
- pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian. 

Dawkowanie:

Produkt Antidol 15 należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 6 h. do 4 razy na dobę (maksymalna dawka: 6 tabletek na dobę),

Stosować doustnie, po posiłku, popijając dużą ilością wody.

 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Antidol 15. 

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12. roku życia, ze względu na ryzyko toksyczności opioidów i ciężkich zaburzeń oddychania). Nie stosować u osób, u których zdiagnozowano ciężką niewydolność nerek lub wątroby.

Tabletki Antidol 15 należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-11-30 15:48

Na powracające migreny 100% moc ma tylko Antidol 15 !

Roman 2017-05-24 14:12

Silny, trzeba bardzo uważać z dawkowaniem, bo z tak silnymi lekami naprawdę nie ma żartów.

rafal8803 2017-03-05 18:17

Antidol 15 to środek, który działa rewelacyjnie! Jest to coś co można zawsze zastosować. Daje 5/5!

Tamara 2016-07-29 22:19

Nie polecam! Antidol 15 to przerost formy nad treścią.

Ditta 2016-06-15 12:50

Antidol 15 jest spoko i jestem zadowolona z jego działania. Dobrze radzi sobie z bólem głowy.

Opinia użytkownika 2016-03-07 15:05

Bardzo silny lek przeciwbólowy z kodeiną.Szczególnie skuteczny w przypadku bólu zęba.

Emanuela 2016-02-27 10:39

Niestety należę do grona kobiet, które przed miesiączką zmagają się z silnym bólem i nudnościami! Jakiś czas temu koleżanka poleciła mi spróbować specyfik Antidol 15 . Nabyłam - ciekawe czy się sprawdzi!

Bolesława 2016-02-21 23:44

Antidol 15 jest best of the best! Na nieprzyjemności przed okresem... Polecam, ten środek bo działa!

Opinia użytkownika 2016-02-20 13:57

Na ból pleców to się na pewno nie przyda: Antidol 15 - to kpina a nie środek przeciwbólowy:( Nie polecam!

rafal8803 2015-08-31 17:21

Ból zęba niestety nie udało się pokonać. Myślałem, że będzie lepiej, jednak to nie dało jakiegoś skutecznego rozwiązania.

rafal8803 2015-08-31 17:16

Redukuje w szybkim czasie nagłe bóle. Ostatnio bardzo mocno bolał mnie ząb i to mi bardzo pomogło. Działa znakomicie :)

Paulina 2015-04-29 19:57

W dolegliwościach bólowych i gorączce warto mieć na podorędziu coś z paracetamolem. Wiem, bo w mojej domowej apteczce zajmuje on ważne miejsce. Zazwyczaj stosuję Antidol 15 . Sądzę, że ten środek zasługuje na uznanie. Szybki i bardzo skutecznie rozprawia się z dolegliwościami bólowymi. Najczęściej u mnie jest to ból głowy.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.