Skuteczne patenty na poprawę pamięci

Skuteczne patenty na poprawę pamięci

Czy zdarza się, że zapominasz o czymś w najmniej odpowiednim momencie? Albo posiadasz dobrą pamięć, którą chcesz jeszcze poprawić? Zapewnij sobie i swojemu mózgowi skuteczny trening. Zapoznaj się z 5 prostymi wskazówkami, dzięki którym istotnie poprawisz pamięć i koncentrację.

 

1. Wysypiaj się

Staraj się przesypiać każdej nocy tyle godzin, ile potrzebujesz dla normalnego funkcjonowania. Odpuść oglądanie filmów do późna lub zajmowanie się nieistotnymi sprawami. Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji, szybkiej nauce i świetnej pamięci, absolutnie nie warto rezygnować ze snu. Przewietrz sypialnię przed pójściem spać - świeże powietrze dotleni Twój mózg i zapewni spokojny wypoczynek.

 

2. Czytaj książki

Aby utrzymać umysł w dobrej formie, należy nieustannie się uczyć. Nie chodzi tu wcale o żmudne wertowanie wielostronicowych pozycji. Wystarczy zaledwie 15 minut z książką, aby zapewnić neuronom tworzenie nowych i trwałych połączeń. Możesz również wykorzystać dojazdy do pracy na słuchanie audiobooków lub naukę języków obcych. Możliwości są nieskończone...

 

3. Rozwijaj kreatywność

Nie marnuj zdolności własnego mózgu. Spróbuj zainteresować się twórczym hobby, jak na przykład rysowaniem, śpiewaniem, czy też grą na instrumentach muzycznych. Warto wykorzystać sztukę do ćwiczenia swojej pamięci. Przyjemne z pożytecznym!


4. Uporządkuj codzienne zadania

Nie chwytaj wielu srok za ogon. Gdy zajmujesz się wieloma rzeczami jednocześnie, łatwo dojść do momentu, w którym pamięć zaczyna być przeciążona. Spróbuj delegować zadania, które mogą przejąć inni, a które zaśmiecają Twój plan dnia. Pamiętaj, że procesy pamięciowe zyskują przy wypoczętym umyśle.

 

5. Skomponuj dietę dobrą dla mózgu

Sprawdź czy spożywasz posiłki, które zawierają wszystkie składnik sprzyjające poprawie pamięci. Wybieraj produkty bogate w cynk, jak np. pestki dyni, ostrygi czy sezam. Poprawi to sprawność intelektualną, pozwoli zapobiec również rozwojowi demencji. Wspaniałym pokarmem dla Twojego intelektu są orzechy włoskie, dostarczają bowiem wit. E. Witaminy, która zmiata z organizmu wolne rodniki odpowiedzialne za uszkadzanie komórek i tkanek - w tym również tkanki nerwowej. 

 

Aby usprawnić pamięć wcale nie są potrzebne duże zmiany, które wywrócą nasze życie oraz ustalony plan dnia “do góry nogami”. Potrzeba jedynie chęci i systematyczności, aby cieszyć się jak najdłużej świetną kondycją psychiczną. Powodzenia!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.