Właściwości orzechów pekan

Właściwości orzechów pekan

Dodano: 29-12-2015

bakalie sypkie zdrowe odżywianie sklep ze zdrową żywnością

Wśród super jedzenia znajdujemy wiele ciekawych produktów, które jak się okazuje mogą mieć naprawdę pozytywny wpływ na nasz organizm. Tylko od nas będzie zależeć po jakie owoce będziemy sięgać, ale na pewno warto zainteresować się tymi, które mogą dobrze wpływać na pracę naszego organizmu. Takim ciekawym produktem są orzechy pekan, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. 

Każdy rodzaj orzechów będzie oferował charakterystyczny smak i będzie miał wiele walorów odżywczych. Orzechy ogólnie uważane są za produkt, który jest źródłem kwasów tłuszczowych i będzie poprawiał pracę mózgu oraz będzie wpływał na procesy starzenia. Jest to jednak produkt wysokokaloryczny, który musimy traktować jako wartościowy dodatek do naszej diety. 

Orzechy pekan

Jeśli chodzi o orzechy pekan to są to owoce drzewa, które należy do rodziny orzechowatych i naturalnie występować będzie w rejonie Ameryki Północnej. Popularnie drzewo określa się jako pekan lub też orzesznik jadalny lub orzesznik pekanowy. Nazwa pekan wywodzić będzie się od słowa angielskiego, które wywodzi się z języka Indian i będzie oznaczać taki orzech, który jest zbyt twardy do zgniecenia dłonią. 

Zewnętrzna warstwa orzecha pokryta będzie specjalną powłoką błyszczącą, która ma kolor brązowy. W kształcie może niekiedy przypominać orzech włoski, który będzie jednak mniej pofałdowany. Od włoskich orzechów będzie także odróżniać je to, że znajduje się tam więcej pozytywnych składników odżywczych. Jest to na pewno doskonałe uzupełnienie diety pełnowartościowej. Smak orzechów będzie pozwalał na ich wykorzystywanie kulinarne w różny sposób.

Orzechy pekan – właściwości

Orzechy są takim składnikiem, który pozwala na zachowywanie witalności oraz młodości przez wiele lat. Mogą posiadać nieco słodkawy smak. Dzięki temu, że znajduje się tam wiele antyoksydantów będą stosowane w chorobach nowotworowych. Skład orzechów, który jest naprawdę bogaty wpływa pozytywnie na odporność organizmu, może poprawiać metabolizm oraz wpływać pozytywnie na zmniejszenie ilości cholesterolu we krwi. Twarde owoce mają również pozytywny wpływ na wzrok. Ponadto trzeba zauważyć, że mają działanie wzmacniające włosy, paznokcie i mogą wpływać dobrze na cerę. Dzięki nim odzyska ona swój blask i promienność. 

Orzechy pozytywnie wpływają na serce, układ krążenia, mogą wzmacniać i usprawniać pracę organizmu. Na pewno doskonale nadają się dla osób, które maja nadciśnienie, nadwagę albo ryzyko nowotworów. Ze składu orzechów wypływa wiele pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia. 

Orzechy pekan – wartości odżywcze

Najliczniej w składzie orzechów znajdą się oczywiście tłuszcze, których jest tam około 70% ale praktycznie w 90% są to tłuszcze nienasycone. Znajduje się tam około 10% białka. Mamy wiele witamin oraz pozytywnie działających na nasz organizm minerałów. 

Liczne witaminy, które znajdują się w składzie tych orzechów mają rzeczywiście pozytywny wpływ na nasz organizm. W orzechach znajduje się witaminy, które pozwalają na normalną pracę wszystkich naszych organów.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.