Wszywka alkoholowa – najlepsze wsparcie terapii uzależnienia od alkoholu

Wszywka alkoholowa – najlepsze wsparcie terapii uzależnienia od alkoholu

Nie można ukrywać, że wszywka alkoholowa jest metodą budzącą wiele kontrowersji. Choć czasy jej największej popularności minęły, w dalszym ciągu jest ona wykorzystywana w terapii choroby alkoholowej. Czy słusznie? Specjaliści twierdzą, że umiejętnie zastosowana wszywka może być skutecznym wsparciem kompleksowej terapii uzależnienia. Kiedy warto zastosować tę metodę? Na czym polega jej działanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Wszywka alkoholowa hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej

Wszywka alkoholowa to jałowe tabletki, które po zaimplantowaniu pod skórę wydzielają powoli substancję aktywną przez kilka kolejnych miesięcy. Substancją tą jest esperal – lek, który blokuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej. Ten główny enzym uczestniczący w metabolizowaniu alkoholu, odpowiedzialny jest za rozkład aldehydu octowego, czyli najbardziej toksycznego metabolitu alkoholu. Nawet niewielka dawka etanolu, u osób posiadających wszywkę alkoholową, powoduje duże nagromadzenie tego związku w ustroju. W konsekwencji dochodzi do szybkiego pojawienia się nieprzyjemnych objawów, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierna potliwość;
  • ból i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • duszności;
  • uczucie niepokoju i lęku;
  • przyspieszona praca serca;
  • skoki ciśnienia tętniczego.

Warto jednak zaznaczyć, że wszywka alkoholowa nie jest magicznym lekiem, który wyleczy chorobę alkoholową w kilka miesięcy. Metodę tą zalicza się do metod awersyjnych, co oznacza, że wywołuje ona niechęć do spożywania alkoholu poprzez wytworzenie lęku przez negatywnymi konsekwencjami. Niestety, wszywka alkoholowa nie leczy przyczyn problemów alkoholowych, dlatego powinna być połączona z terapią uzależnień.

wszywka alkoholowa

Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczną metodą?

Implantacja wszywki alkoholowej jest zabiegiem chirurgicznym, ponieważ tabletki esperalu są umieszczane w obrębie mięśnia. Choć cała procedura nie jest skomplikowana, istnieje ryzyko, że nacięcie nie zostanie prawidłowo zszyta, a do tkanki przedostaną się patogenne drobnoustroje. Właśnie dlatego tak ważne jest, by cały zabieg wszywania esperalu przeprowadzony był przez doświadczonego chirurga. Lekarz specjalista odpowiada za bezpieczeństwo całego zabiegu, a do jego zadań należy również odpowiednie dobranie dawki leku i wykluczenie przeciwwskazań zdrowotnych.

Warto pamiętać, że wszywka alkoholowa jest metodą niezalecaną w przypadku występowania:

  • nadwrażliwości na substancję czynną leku;
  • upojenia alkoholowego lub przerwy od spożywania alkoholu mniejszej niż 12 godzin;
  • choroby niedokrwiennej serca lub niewydolności serca;
  • niewydolności krążenia;
  • zaburzeń i chorób psychicznych, zwłaszcza gdy w historii wystąpiła próba samobójcza.

Wszywanie esperalu w Warszawie? Możesz zaufać KacDoktorowi!

Szukasz sprawdzonego miejsca, w którym uzyskasz pomoc profesjonalistów? W Warszawie możesz skorzystać z usług KacDoktora – firmy specjalizującej się w odtruciu alkoholowym i wszywaniu esperalu. Pracujący w niej lekarze i ratownicy medyczny posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie pomocy osobom nadużywającym alkoholu. KacDoktor stawia przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo pacjenta, więc możesz być pewny, że Twoje zdrowie jest w najlepszych rękach.

Warto wspomnieć, że aby skorzystać z usług KacDoktora, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że zadzwonisz bądź skontaktujesz się z firmą za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Co więcej, nie musisz obawiać się o ciekawskie spojrzenia czy złośliwe plotki – pracownicy firmy zadbają o pełną dyskrecję.

Zwiększ swoje szanse na pokonanie uzależnienia! Z wszywką alkoholową bez problemu utrzymasz trzeźwość!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.