Zdrowa pielęgnacja twarzy po 30 - o czym pamiętać?

Zdrowa pielęgnacja twarzy po 30 - o czym pamiętać?

Procesy starzenia skóry rozpoczynają się już po 25. roku życia. Nie da się ich zupełnie zatrzymać, można je jednak znacząco spowolnić. Dbając o warstwę lipidową skóry, jej odpowiednie nawilżenie, wybierając kosmetyki zawierające wysokie stężenie substancji odżywczych, a także tych stymulujących produkcję kolagenu i elastyny, można naprawdę wiele zdziałać. 

Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy po 30

O pielęgnacji cery po 30. warto pomyśleć odpowiedzialnie. Im bardziej świadomie będziesz podchodzić do codziennej pielęgnacji, stosować produkty, które pobudzają regenerację skóry, tym dłużej cieszyć się będziesz młodym wyglądem i dobrą kondycją skóry. Absolutnym must have na tym etapie nie są produkty wypełniające zmarszczki, ale te, które poprawiają wygląd skóry przez wzmacnianie włókien podporowych skóry, stymulowanie syntezy kolagenu, ochronę przed promieniowaniem UV.

Znajdź swój krem do twarzy po 30

Krem po 30. roku życia warto dobierać przede wszystkim do specyfiki skóry i jej potrzeb. Oczywiście warto sięgnąć po zestaw kosmetyków, które gwarantują również spłycanie drobnych zmarszczek, natomiast najistotniejsze jest to, czy masz cerę wrażliwą, suchą, mieszanką, z tendencją do pojawiania się niedoskonałości. W każdym z tych przypadków polecany będzie nieco inny krem. Po 30 roku życia ważne jest dobieranie pielęgnacji nie tylko pod kątem działań anti-aging, lecz także konkretnych potrzeb skór. Ważne również, by krem chronił twarz przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Po 30. roku życia obserwujemy stopniowy spadek zdolności regeneracyjnych skóry, a także obniżanie odporności na działanie czynników zewnętrznych. Oczywiście proces ten postępuje bardzo powoli i stopniowo, do pewnego momentu możesz nie zauważyć, że promieniowanie słoneczne czy smog negatywnie działają na skórę, ale tak jest. Dlatego kosmetolodzy podkreślają, że kremy z filtrem przeciwsłonecznym powinnyśmy stosować przez cały rok, a zimą lekki krem zamienić na produkt o gęstszej formule tworzącej wokół skóry ochronny filtr. 

Pomyśl o regularnym peelingu

Codzienna pielęgnacja cery to jedno, natomiast nie mniej ważne jest regularne głębokie oczyszczanie skóry. Chodzi przede wszystkim o złuszczanie martwego naskórka i jednoczesne pobudzanie krążenia, co przyczynia się do eliminacji obrzęków skórnych, a przez to także pobudza syntezę kolagenu itd. Warto jednak pamiętać, że nie każda skóra dobrze znosi peeling mechaniczny. Dla wrażliwej i reaktywnej skóry dobrym pomysłem będzie z pewnością sięgnięcie po peeling enzymatyczny. Peeling daje natychmiastowe wrażenie głębokiego oczyszczenia, jego działanie sięga dużo głębiej. Z jednej strony pozwala pozbyć się złogów martwego naskórka, z drugiej — pomaga produktom pielęgnacyjnym docierać do głębszych warstw skóry. Po trzecie w końcu poprawia cyrkulację limfy, co przekłada się także na ujędrnienie skóry i jej lepszą gęstość.

O twarz po 30 zadba też serum

Serum to jeden z kosmetyków, który zdecydowanie warto wdrożyć do codziennej pielęgnacji, przede wszystkim wieczornej, a także porannej. Serum odżywcze zawiera bowiem cząsteczki kwasu hialuronowego, a także innych substancji, które wnikając w skórę, głęboko ją nawilżają, wzbogacają o niezbędne składniki. Chodzi oczywiście także o stymulację syntezy kolagenu i elastyny, czyli jedno z ważniejszych działań produktów kosmetycznych na tym etapie życia. Im częściej będziesz skórę dostarczać takie składniki odżywcze, tym później będziesz musiała sięgnąć po silne kosmetyki przeciwzmarszczkowe o działaniu wypełniającym.

Zabiegi pielęgnacyjne dla twarzy trzydziestolatki

Dla trzydziestolatki przede wszystkim poleca się zabiegi oczyszczające i stymulujące regenerację skóry. Obecnie bardzo popularne jest choćby oczyszczanie wodorowe, które pozwala pozbyć się różnego rodzaju niedoskonałości. Na poważniejsze problemy stosujemy odpowiednio dobrane kwasy. W końcu zabiegiem proponowanym jako narzędzie pobudzania głębokiej regeneracji skóry, produkcji kolagenu i elastyny jest dermapen. Powoli popularność dyskusją stymulatory tkankowe, które nie mają niczego wspólnego z wypełniaczami. To zabiegi, których celem jest pobudzenie skóry do głębokiej bio rewitalizacji. Ciekawą propozycją jest również endermolift czy dermaOxy, czyli tzw. zabiegi bankietowe, których celem jest pobudzenie krążenia limfatycznego oraz dotlenienie skóry, co przekłada się na natychmiastowy efekt świeżej i wypoczętej skóry.

Dieta wspierająca pielęgnację twarzy po 30

Wszystkie te zabiegi pielęgnacyjne, domowe, jak i te wykonywane w salonie warto uzupełnić przemyślaną dietą. Podstawą jest odpowiednie nawodnienie skóry, które pozwala skutecznie pozbyć się obrzęków, a także wspomóc wszelkiego rodzaju procesy regeneracji także głębokich warstw skóry. Warto postawić na dietę bogatą w przeciwutleniacze chroniące przed efektami stresu oksydacyjnego, w tym szybszym starzeniem się skóry. Cennym nawykiem jest również przyjmowanie odpowiedniej dawki kwasów Omega. Ich źródłem będą dobrej jakości oleje roślinne, ryby, a także orzechy. Można zdecydować się również na ich suplementację w postaci płynnej. 

Materiał zewnętrzny

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.