Zakup kolagenu – czy to się opłaca?

Zakup kolagenu – czy to się opłaca?

Na skorzystanie z pomocy kolagenu decydują się przede wszystkim te osoby, które zauważają u siebie problemy ze skórą oraz ból stawów. Dlaczego? Dlatego, że bardzo szybko przekonujemy się, że powszechnie dostępne kremy i maści – po prostu się nie sprawdzają. Jest to oczywiście bardzo rozczarowujące, ponieważ wydajemy na takie specyfiki sporo pieniędzy. Niestety producenci oszukują swoich klientów wmawiając im, że da się pozbyć wspomnianych problemów przy pomocy innych składników niż kolagen.

Warto też wiedzieć o tym, że kolagen jest w stanie zadziałać tylko i wyłącznie od wewnątrz - umieszczenie go w środku kremu niestety niewiele nam pomoże. Człowiek powinien zawsze w pierwszej kolejności dowiadywać się, co konkretnie wywołuje u niego problem – a potem dopiero szukać przyczyny. Gdy na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki – jest to spowodowane właśnie spadkiem produkcji kolagenu. Także bóle stawów mogą być wywołane właśnie tym - chociaż oczywiście my również w tej kwestii możemy popełniać różne błędy. 

Co robimy źle? Bywa tak, że mamy na przykład nadwagę i nic z tym nie robimy przez długi okres czasu – wtedy nasze stawy mają niestety prawo sprawiać nam problem. Niektórzy ludzie próbują swoich sił w sporcie i wtedy także niepotrzebnie narażają oni swoje stawy na szwank. Jeśli chodzi o skórę to oczywiście bardzo szkodliwe jest tutaj chociażby opalanie się - a także złe odżywianie czy stosowanie słabej jakości kosmetyków do pielęgnacji. 

Widzisz więc już teraz na pewno, że tak naprawdę każdy z nas może skorzystać na stosowaniu kolagenu – tym bardziej, jeśli przekroczyliśmy już 25 rok życia. W ten sposób wzmocnisz nie tylko skórę i stawy – ale także włosy, zęby czy paznokcie. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że kolagen znajduje się w naszym organizmie od zawsze - suplementując go uzupełniasz więc po prostu to, czego z wiekiem zaczyna Ci brakować. Jest to tak naprawdę najbardziej logiczne rozwiązanie - a w dalszym ciągu tak mało osób niestety się na to decyduje. Ty możesz już teraz podjąć swoją własną decyzje i sobie pomóc.

Jaki kolagen wybrać?

Gdy zaczynamy szukać dla siebie idealnego kolagenu to często dziwi nas to, iż dostępne jest wiele różnych rodzajów. Nie wiemy, co tak naprawdę warto wybrać - a co może być tylko szkodliwą podróbką. Na pewno zwracaj uwagę na to, aby wybierany produkt nie był podejrzanie tani – tutaj chcemy płacić za jakość i bezpieczeństwo.

Kolagen możesz kupić sobie w płynie, w tabletkach lub w proszku – to akurat zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. Niektórzy ludzie nie znoszą na przykład zażywania kapsułek - a więc wybierają kolagen do picia i taka forma o wiele bardziej im odpowiada. Dopóki jest on całkowicie naturalny i posiada odpowiednie certyfikaty – wszystko jest w porządku.

Koniecznie zwracaj uwagę na to, w jaki sposób pozyskiwany jest jednak Twój wybrany kolagen. Najlepiej sprawdza się ten, który pochodzi z łusek ryb – jest on dobrze przyswajalny i szybko gwarantuje nam oczekiwane efekty. Sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej w przypadku kolagenu tworzonego w wyniku procesów chemicznych – niestety będzie działał on zdecydowanie słabiej. Taki rodzaj nazywany jest hydrolizatem kolagenu. 

Dlaczego ludzie decydują się na jego zakup? Czasami na samym początku po prostu nie wiemy, co warto wybrać - a hydrolizat jest zdecydowanie tańszy i to skłania nas do podjęcia takiej decyzji. Kolagen pozyskiwany w sposób naturalny to jednak po prostu lepsza opcja – klienci się z tym zgadzają.

Kolagen do picia

Dlaczego ludzie co raz częściej wybierają kolagen do picia? Tak, jak wspominaliśmy wcześniej - przyjmowanie tabletek zwykle kojarzy nam się z chorobą. Jeśli wiemy, że będziemy z czegoś korzystać przez dłuższy czas to wolimy wybrać taką formę, która jest po prostu przyjemniejsza. Kolagen do picia to coś, co możemy ze sobą łatwo wszędzie zabrać i czujemy się bardziej tak, jakbyśmy dodatkowo pielęgnowali swój organizm – a nie przeprowadzali jakąś kurację zdrowotną.

Pamiętaj, że możesz jednak wybrać to, co Ci najbardziej odpowiada – proszek czy kapsułki to także dobra opcja. Najważniejsze jest tutaj to, aby korzystać z danego suplementu regularnie i przez długi czas – tylko wtedy możesz liczyć na poprawę wyglądu skóry czy funkcjonowania stawów. 

Dlaczego kremy i odżywki Ci nie pomogą?

Środki dostępne w drogeriach i sklepach internetowych bardzo często zawierają w sobie mnóstwo substancji chemicznych. Na pewno z doświadczenia wiesz już, że możesz kupić sobie nawet najdroższą odżywkę do włosów – a i tak rzadko kiedy spełnia one swoje zadanie. Podobnie w przypadku maści na stawy, które tylko eliminują ból - ale tak naprawdę nie robią niestety nic więcej.

Lakiery do paznokci, szampony, olejki czy kremy przeciw zmarszczkom – wszystko to dużo kosztuje i niestety często oferuje nam tylko krótkotrwałe rezultaty. Warto przetłumaczyć sobie, że inwestujemy tutaj w swój wygląd i w swoje zdrowie – musimy więc czasami zapłacić jednak trochę więcej. Możemy przecież zaoszczędzić pieniądze na czymś innym. Jeśli szybko nie kupisz sobie kolagenu to potem będziesz płacić za różnego rodzaju zabiegi likwidujące zmarszczki czy regenerujące stawy. 

Nawet najbardziej naturalne składniki w sprzedawanych kremach – to w dalszym ciągu nie jest kolagen, którego potrzebujesz. Naucz się czytać składy, analizować je – a potem podejmować świadome i przemyślane decyzje. To w taki sposób zapewnisz sobie młodość – na tyle, na ile oczywiście jest to możliwe.

Codzienna troska o ciało

Jeżeli zdecydujesz się na zakup kolagenu to nie możesz jednocześnie uznać, że to wystarczy i nic więcej nie musisz już robić. W dalszym trzeba przecież dbać o swoje ciało przy pomocy odpowiedniej diety – musisz też więcej się ruszać i pić dużo wody. Aby chronić skórę - nie możesz opalać się latem bez kremu z filtrem. Na każdym kroku trzeba pamiętać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi i nasz organizm się starzeje – z upływem lat musimy zwracać uwagę na co raz to inne rzeczy.

Na pewno nie musimy nikomu tłumaczyć też tego, jak istotne jest porzucenie wszelkich nałogów. Twoja skóra nie będzie dobrze się prezentować, jeśli będziesz palić papierosy – bez względu na to, jak długo suplementujesz już kolagen. Tak samo w przypadku nadużywania alkoholu. Trzeba wziąć za siebie odpowiedzialność, bo nie ma tak naprawdę żadnego magicznego środka, który jest w stanie naprawić wszelkie nasze błędy. Jeśli chcesz mieć zdrową skórę, włosy i paznokcie – musisz działać kompleksowo. Zakup kolagenu to tylko jedna z wielu dobrych decyzji, jakie musimy podjąć.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.