Kategorie produktów

Ototalgin

Ototalgin

4.25 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ototalgin

Ototalgin to lek, który dostępny jest w formie kropli do uszu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Lek ten wskazany jest do stosowania w bólu ucha i stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego, a także do zmiękczania i usuwania woskowiny przed płukaniem zewnętrznego przewodu słuchowego.

Skład

W składzie kropli Ototalgin znajdują się następujące substancje:

- substancją czynną leku jest salicylan choliny,
- substancje pomocnicze to: glicerol, etanol (96%), chlorobutanol półwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Produkt Ototalgin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Ototalgin przeznaczony jest do stosowania miejscowego do ucha. Zaleca się aplikować 3-4 krople leku do chorego ucha 2-4 razy dziennie. Kropli nie należy stosować dłużej niż trzy dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Ototalgin, a także uszkodzona błona bębenkowa.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki leku, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Krople Ototalgin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Miranda 2023-01-01 10:02

Kwestię środków przeciwbólowych traktuję naprawdę poważnie. Tu nie ma półśrodków. bo łatwo sobie zaszkodzić.

Augustyn 2021-01-06 11:40

serio nie mam się do czego przyczepić. Dobry zakaup.

Przemo 2018-08-02 22:21

Dzialaja po paru minutach rewelka 😎 Uwaga tluste kropelki Polecam

Opinia użytkownika 2018-07-11 13:40

Moja Babcia ma problemy z z zatykającym się od wydzieliny uchem. Jestem przekonana, że Ototalgin jest dobrym rozwiązaniem do utrzymania higieny uszu.

Halszka 2017-11-07 16:15

Totalna tragedia. Oczyszczam malcowi uszy przynajmniej 3x w tygodniu. A one non stop są brudne. Postanowiłam zakupić Ototalgin . Mam nadzieję, że ten wyrób pomoże z tym problemem.

Ewa 2017-05-30 11:51

Te krople spełniły u mnie dobrze swoją rolę - usunęły korek woskowinowy przed dalszymi zabiegami laryngologicznymi.

Opinia użytkownika 2016-04-04 13:02

Jak dla mnie Ototalgin działa przeciętnie. To tylko 1 z wielu testowanych przeze mnie środków.

Opinia użytkownika 2015-07-12 20:47

Tydzień temu poszłam na przechadzkę po starym mieście! Było naprawdę fajnie, dużo śmiechu i radości... Jednak pozytywna atmosfera szybko upadła... Obudziłam się z bólem ucha! Mąż powiedział, żebym kupiła sobie Ototalgin i trzeba przyznać, że ten preparat poradził sobie świetnie!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.