Nie każdy lubi nosić okulary. Często zdarza się, że osoba posiadająca wadę wzroku skazuje się na niedowidzenie, bo nie podoba jej się jej aparycja w okularach. Jest rzecz jak najbardziej ludzka i właśnie między innymi dlatego, warto zainwestować w dobre soczewki kontaktowe. Takie rozwiązanie pozwala na wyraźne widzenie bez noszenia okularów, jednak i tutaj jest pewien haczyk. Nie każdy bowiem potrafi zakładać i zdejmować soczewki. Do niedawna byłby to argument przeważający za standardowymi oprawkami, jednak dzisiaj mamy wspaniałe i proste rozwiązania, które pomogą w aplikacji i zdejmowaniu soczewek.
Jak zdejmować soczewki? Higiena użytkowania szkieł kontaktowych
Na początku skupmy się na procesie wkładania i zdejmowania soczewek sposobem tradycyjnym. Niezależnie od tego, czy używamy soczewek jednodniowych, miesięcznych, czy innych, zawsze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek działania należy dokładnie umyć ręce. Na naszych dłoniach w ciągu dnia gromadzą się masy bakterii, które mogą wywołać szkodliwe infekcje.
Jak założyć soczewki?
Gotową, czystą soczewkę układamy na palcu wskazującym, a następnie palcem środkowym tej samej ręki i palcami drugiej delikatnie rozchylamy powieki, tak aby odsłonić powierzchnię gałki ocznej. Soczewkę delikatnie przykładamy do powierzchni oka i dajemy jej chwilę na ułożenie się, mrugamy, by pozbyć się ewentualnych bąbelków powietrza
Jak zdjąć soczewki?
Po umyciu rąk dokładnie je osuszamy najlepiej z pomocą ręcznika papierowego. Niepowodzenie podczas ściągania soczewek często łączy się z tym, że nasze ręce nie są do końca suche i po prostu nie mamy dobrego chwytu. Delikatnie rozchylamy powieki palcami jednej ręki, i łapiemy soczewkę kciukiem i palcem wskazującym drugiej.
Przyssawka do soczewek jak używać?
Chociaż – jak staraliśmy się pokazać przed chwilą – wkładanie i zdejmowanie soczewek nie jest zadaniem szczególnie trudnym, to czasem po prostu można mieć z tym duży problem. Wielokrotna porażka podrażnia oko i frustruje użytkownika, zniechęcając do używania szkieł kontaktowych. Z pomocą przychodzi bardzo prosty w obsłudze wynalazek w postaci przyssawki do soczewek. Po umyciu rąk oraz przyssawki można przystąpić do działania.
Zakładanie soczewek z przyssawką
Trzymając na trzonek, końcówką przyssawki w postaci małego dysku przyssywamy soczewkę i delikatnie umieszczamy ją na oku. Po kontakcie z gałką oczną soczewka powinna pozostać na powierzchni oka i odczepić się od przyssawki.
Zdejmowanie soczewek za pomocą przyssawki
Czysty dysk przyssawki przystawiamy do oka i bardzo delikatnie dociskamy. Soczewka powinna przyczepić się do przyssawki, szybko i bezpiecznie opuszczając naszą gałkę oczną.
Przyssawka do soczewek miękkich i twardych
Soczewki twarde i miękkie różnią się między sobą na wielu płaszczyznach, dlatego też sposoby ich zakładania są nieco inne. Producenci przyssawek do soczewek dbają o wszystkich swoich klientów, dlatego stworzyli przyssawki do soczewek twardych i miękkich. Przed zakupem upewnij się, jaki rodzaj soczewek posiadasz.
Artykuł powstał we współpracy z e-soczewki.pl