Jak zdjąć soczewki? Przyssawka do soczewek kontaktowych

Jak zdjąć soczewki? Przyssawka do soczewek kontaktowych

Nie każdy lubi nosić okulary. Często zdarza się, że osoba posiadająca wadę wzroku skazuje się na niedowidzenie, bo nie podoba jej się jej aparycja w okularach. Jest rzecz jak najbardziej ludzka i właśnie między innymi dlatego, warto zainwestować w dobre soczewki kontaktowe. Takie rozwiązanie pozwala na wyraźne widzenie bez noszenia okularów, jednak i tutaj jest pewien haczyk. Nie każdy bowiem potrafi zakładać i zdejmować soczewki. Do niedawna byłby to argument przeważający za standardowymi oprawkami, jednak dzisiaj mamy wspaniałe i proste rozwiązania, które pomogą w aplikacji i zdejmowaniu soczewek.

Jak zdejmować soczewki? Higiena użytkowania szkieł kontaktowych

Na początku skupmy się na procesie wkładania i zdejmowania soczewek sposobem tradycyjnym. Niezależnie od tego, czy używamy soczewek jednodniowych, miesięcznych, czy innych, zawsze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek działania należy dokładnie umyć ręce. Na naszych dłoniach w ciągu dnia gromadzą się masy bakterii, które mogą wywołać szkodliwe infekcje.

Jak założyć soczewki?

Gotową, czystą soczewkę układamy na palcu wskazującym, a następnie palcem środkowym tej samej ręki i palcami drugiej delikatnie rozchylamy powieki, tak aby odsłonić powierzchnię gałki ocznej. Soczewkę delikatnie przykładamy do powierzchni oka i dajemy jej chwilę na ułożenie się, mrugamy, by pozbyć się ewentualnych bąbelków powietrza

Jak zdjąć soczewki?

Po umyciu rąk dokładnie je osuszamy najlepiej z pomocą ręcznika papierowego. Niepowodzenie podczas ściągania soczewek często łączy się z tym, że nasze ręce nie są do końca suche i po prostu nie mamy dobrego chwytu. Delikatnie rozchylamy powieki palcami jednej ręki, i łapiemy soczewkę kciukiem i palcem wskazującym drugiej.   

Przyssawka do soczewek jak używać?

Chociaż – jak staraliśmy się pokazać przed chwilą – wkładanie i zdejmowanie soczewek nie jest zadaniem szczególnie trudnym, to czasem po prostu można mieć z tym duży problem. Wielokrotna porażka podrażnia oko i frustruje użytkownika, zniechęcając do używania szkieł kontaktowych. Z pomocą przychodzi bardzo prosty w obsłudze wynalazek w postaci przyssawki do soczewek. Po umyciu rąk oraz przyssawki można przystąpić do działania.

Zakładanie soczewek z przyssawką

Trzymając na trzonek, końcówką przyssawki w postaci małego dysku przyssywamy soczewkę i delikatnie umieszczamy ją na oku. Po kontakcie z gałką oczną soczewka powinna pozostać na powierzchni oka i odczepić się od przyssawki.

Zdejmowanie soczewek za pomocą przyssawki

Czysty dysk przyssawki przystawiamy do oka i bardzo delikatnie dociskamy. Soczewka powinna przyczepić się do przyssawki, szybko i bezpiecznie opuszczając naszą gałkę oczną.

Przyssawka do soczewek miękkich i twardych

Soczewki twarde i miękkie różnią się między sobą na wielu płaszczyznach, dlatego też sposoby ich zakładania są nieco inne. Producenci przyssawek do soczewek dbają o wszystkich swoich klientów, dlatego stworzyli przyssawki do soczewek twardych i miękkich. Przed zakupem upewnij się, jaki rodzaj soczewek posiadasz.


Artykuł powstał we współpracy z e-soczewki.pl


 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.