Kategorie produktów

Nadmanganian potasu

Nadmanganian potasu

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Nadmanganian potasu

Nadmanganian potasu to lek w postaci proszku do sporządzenia roztworu. Roztwór stosowany do przemywania ropiejących ran, owrzodzeń, odkażania błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Stosowany także do płukania żołądka zwłaszcza w zatruciach cyjankami, fosforem, alkaloidami, substancjami organicznymi.

Skład

Składniki środka Nadmanganian potasu to: nadmanganian potasowy 0,1 g

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Nadmanganian potasu powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu. Zalecane stosowanie: Do przemywania skóry i owrzodzeń. Dokładnie rozpuścić kilkanaście kryształków substancji w szklance wody, roztwór powinien być purpurowy. Do płukania jamy ustnej i gardła rozpuścić kilka kryształków w szklance wody, roztwór powinien być różowy. Należy używać świeżo przygotowanych roztworów. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Nadmanganian potasu.

Lek Nadmanganian potasu należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Elżbieta 2018-06-01 15:09

Przytrafia mi się skaleczyć skórę. Mała rana, a boli jak nie wiem co... W takich zdarzeniach za każdym razem stosuję Nadmanganian potasu . Jak dla mnie ok:) Skutecznie działa na rany.

Danuta 2017-04-06 21:36

Polecam gorąco! Sprawdzony od lat dla noworodków z problematyczną skórą.

Dagmara 2017-04-05 11:57

Taki domowy, ale wciąż dobrze działający produkt. Warto mieć w domowej apteczce.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.