Łóżko rehabilitacyjne – jakie wybrać?

Łóżko rehabilitacyjne – jakie wybrać?

Dobrze dobrane łóżko rehabilitacyjne to niezwykle ważna decyzja, przekładająca się na komfort, ale również bezpieczeństwo osoby przewlekle chorej. Dlatego istotne jest, by dobrze przemyśleć swój wybór, zwracając szczególną uwagę na parametry techniczne oraz jakość wykonania akcesorium. To bardzo ważne kwestie, których nie należy pomijać, ponieważ zakupiony model powinien być perfekcyjnie dopasowany do potrzeb użytkownika. Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać, by sprawdzało się najlepiej i było komfortowe?

Jakie łóżko rehabilitacyjne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zastanawiając się nad pytaniem, jakie łóżko rehabilitacyjne kupić, warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby korzystającej z niego osoby. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że najważniejsza jest funkcjonalność oraz parametry techniczne mebla. Planując zakup łóżka rehabilitacyjnego, trzeba zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami, dzięki rozważeniu których podjęcie optymalnej decyzji nie będzie stanowiło większego problemu. Do szczególnie istotnych aspektów przy wyborze łóżek rehabilitacyjnych można zaliczyć zarówno wzrost oraz wagę pacjenta, jego stan zdrowia i sprawność ruchową, jak i stosowane procedury lecznicze, atrakcyjność wizualną, by osoba chora czuła się dobrze w swoim łóżku. Istotna jest również możliwość dokupienia poszczególnych dodatków, by mebel był, jak najbardziej funkcjonalny.

Jakie łóżko rehabilitacyjne kupić?

Planując inwestycję w łóżko rehabilitacyjne, warto zwrócić szczególną uwagę także na materac. Powinien on być doskonale dopasowany do osoby przewlekle chorej i zapewniać jej komfort. Istotne jest, by został on wykonany z pianki o większej gęstości. Jednak wybór materaca uzależniony jest od tego, czy chora osoba samodzielnie się porusza, czy nie wstaje i cały czas spędza w łóżku rehabilitacyjnym. Przy poważnych schorzeniach, w których pacjent nie może samodzielnie wstawać lub chora nie pozwala na opuszczanie łóżka, materace piankowe mogą nie wystarczyć. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w specjalistyczny materac przeciwodleżynowy. Zapewni on optymalny rozkład ciężaru ciała, w wyniku czego zapobiegnie pojawianiom się odleżyn na nogach, pośladkach czy piętach. Można zdecydować się zarówno na nieco droższy materac zmiennociśnieniowy, jak i przeciwodleżynowy piankowy.

Łóżka rehabilitacyjne – regulacja

Wybierając łóżko rehabilitacyjne, warto zainwestować w mebel z regulacją leża oraz wysokości. Na rynku można znaleźć łóżka rehabilitacyjne z leżem czterosegmentowym. Podział leża pozwala na regulację poszczególnych segmentów, dzięki czemu możliwe jest podniesienie zagłówka, co umożliwia pacjentowi przyjęcie pozycji siedzącej. Jest to bardzo duże ułatwienie w głównej mierze wpływające na odpowiednie oddychanie pacjenta, pracę opiekuna, kontakt z otoczeniem oraz spożywanie posiłków. To doskonałe rozwiązanie, które przekłada się na komfort osoby chorej, ale również ograniczenie ryzyka powstawania odleżyn oraz przykurczy. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest możliwość regulacji leża. Ważne jest, by można było podnieść oraz obniżyć łóżko, ponieważ wpływa to na codzienne funkcjonowanie wokół pacjenta. Pozwala to nie tylko na codzienną rehabilitację, pielęgnację, ale również zwiększa komfort opiekuna poprzez możliwość ustawienia łóżka w dogodnej dla niego pozycji.

Możliwość regulacji wysokości leża jest niezwykle istotna również ze względu na bezpieczeństwo pacjenta. W momencie, w którym osoba chora zostaje sama w pomieszczeniu, leże powinno znajdować się blisko podłogi, by w razie potencjalnego upadku pacjent nie ucierpiał.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać? Podsumowanie

Choć wybór łóżka rehabilitacyjnego nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę potrzeby czy wzrost i wagę pacjenta, decyzja staje się zdecydowanie łatwiejsza. Warto zainwestować w wysokiej jakości mebel, który będzie nie tylko komfortowy oraz bezpieczny dla chorej osoby, ale również wykonany z wysokiej jakości komponentów oraz atrakcyjny wizualnie.

Materiał zewnętrzny

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.