Awokado a odchudzanie

Awokado a odchudzanie

Dodano: 13-03-2017

zdrowe odżywianie green coffee superfoods zdrowa żywność odchudzanie

Awokado jest uznawane przez wielu ekspertów żywieniowych za doskonały rodzaj produktu spożywczego. Zasłużył przez to na miano „super-jedzenia” (superfood). Czy wiesz o tym, że regularne spożywanie awokado może pomóc Ci w walce z niechcianymi kilogramami?

Awokado to owoc pełen zalet...chociaż posiada dużo kalorii, jest pełne wartości odżywczych. W przeciwieństwie do owoców, które obfitują w cukry proste, awokado ma w swym składzie zdrowe tłuszcze, które wykazują wiele właściwości zdrowotnych. Dzięki temu reguluje ciśnienie krwi, obniża  poziom “złego” cholesterolu LDL...a także pomaga spalać tkankę tłuszczową, co sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki.

 

Właściwości odżywcze awokado

100 g awokado zawiera ok. 160 kcal, 2 g białka oraz 15 g zdrowych tłuszczów. Chociaż posiada 9 g. węglowodanów, to aż 7 z nich to błonnik. Dzięki temu awokado jest produktem wręcz pożądanym w diecie niskowęglowodanowej. Więcej o doskonałych źródłach błonnika znajdziesz tutaj.

Dodatkowo owoc ten jest bogaty w następujące witaminy i mikroelementy:

- wit. C - 17% RDA (zalecanego dziennego spożycia),

- wit. K -  26% RDA,

- wit. B5 - 14% RDA,

- wit. B6 - 13% RDA,

- wit. E - 10% RDA,

- potas - 14% RDA,

- kwas foliowy: 20% RDA,

- niewielkie ilości magnezu, żelaza, cynku, miedzi, żelaza, cynku, fosforu, wit,. A, wit. B1 (tiaminy), wit. B2 (ryboflawina) i wit. B3 (niacyny).

 

Odchudzające właściwości awokado

Osoby, które stosują różnego rodzaju diety odchudzające, najczęściej wystrzegają się bogatego w tłuszcz pożywienia. Odróżnijmy jednak odkładający się w organizmie, niezdrowy tłuszcz, od dobrego, który wpływa bardzo korzystnie na zdrowie. Awokado zawiera głównie zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6.

Wyniki aktualnych badań naukowych jednomyślnie potwierdzają odchudzające właściwości awokado. Regularne spożywanie awokado sprzyja obniżeniu BMI (wskaźnika masy ciała). Jak widać, pomimo wysokiej zawartości tłuszczów, owoce awokado powinny na stałe zostać uwzględnione w jadłospisie odchudzających się osób. Wspomniana wyżej wysoka zawartość błonnika tylko to potwierdza!

 

W jaki sposób można przyrządzić awokado, aby skorzystać z jego odchudzających właściwości? Istnieje mnóstwo smacznych rozwiązań! Począwszy od surowych owoców, poprzez pastę guacamole, dodawanie awokado do różnego rodzaju sałatek, aż do używania awokado jako zamiennik sera i wędliny w kanapkach. Każdy znajdzie coś dla siebie! A jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, zapraszam tutaj. 

 

Preparaty pomocne w odchudzaniu

Jeśli pragniesz wspomóc odchudzanie, świetnym wyborem mogą okazać się produkty z zieloną kawą, jak Green Coffee Plus, czy F-green coffee zielona kawa formeds. Jeśli interesują CIę inne środki dostępne w aptece, wypróbuj koniecznie Hepaslimin.  A jeśli dodatkowo pragniesz zadbać o swoją wątrobę, może zainteresuje CIę również Esseliv max lub Sylimarol. Na problemy trawienne dobre opinie w naszym serwisie zbierają m.in preparaty Dulcobis oraz Multilac.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.