Co na dolegliwości żołądkowo-jelitowe?

Co na dolegliwości żołądkowo-jelitowe?

Odbijanie się, zgada, wzdęcia, uczucie ciężkości w żołądku – to częste i mało przyjemne dolegliwości, które możemy szybko złagodzić, stosując odpowiednie preparaty. Problemy żołądkowo-jelitowe dotykają wielu z nas, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Jeżeli również są ci dobrze znane, koniecznie sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe a niewłaściwy przebieg trawienia

Przypadłości żołądkowo-jelitowe towarzyszą różnym chorobom. Wybrane z nich mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia i wymagają konsultacji z lekarzem. Najczęściej jednak problemy te wynikają z niewłaściwego przebiegu trawienia, spowodowanego nieodpowiednią dietą, zbyt szybkim spożywaniem posiłków, nietolerancją niektórych składników pokarmowych, stresem lub brakiem ruchu. Objawiają się m.in. zgagą, odbijaniem się, wzdęciami czy uczuciem ciężkości w nadbrzuszu. By pozbyć się tych nieprzyjemnych dolegliwości, niekiedy wystarczy zmiana nawyków żywieniowych czy zaniechanie siedzącego trybu życia. Dodatkowym wsparciem mogą okazać się też leki. Aby dodatkowo nie obciążać żołądka i nie zaburzać perystaltyki jelit, najlepiej wybierać preparaty na bazie ziół i substancji naturalnych. Polecanym środkiem jest Gastrocynesine®. To lek łagodzący przykre symptomy występujące po spożyciu ciężkostrawnego posiłku.

dolegliwości żołądkowo-jelitowe

Czym jest i kiedy stosować Gastrocynesine®?

Gastrocynesine® jest kompleksowym środkiem, przeznaczonym do stosowania w przypadku wystąpienia łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych leków na zgagę, których przewlekłe stosowanie może mieć negatywny wpływ na mikroflorę jelitową, lek ten nie zaburza równowagi bakteryjnej jelit. Oznacza to, że nawet przy długotrwałym stosowaniu nie wywołuje nawracających wzdęć.

Lek o naturalnym składzie

Skład Gastrocynesine® bazuje na czterech substancjach pochodzenia naturalnego: jodle czarnej, kulczybie wronie oko, węglu drzewnym oraz robinie akacjowej. Jodłę czarną stosuje się w stanach stresowych, przy wyczerpaniu psychicznym i chronicznym zmęczeniu. Dodatkowo żywica tej rośliny ma zastosowanie przy zaburzeniach kurczliwości mięśniówki gładkiej przełyku. Kulczyba wronie oko pobudza wydzielanie soków trawiennych, dlatego doskonale sprawdza się właśnie przy niestrawności wywołanej zbyt obfitym posiłkiem. Węgiel aktywny absorbuje niektóre bakterie i toksyny, ale też pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego, zabezpieczając go przed szkodliwym działaniem nieprzyjaznych substancji. Kwiaty robinii akacjowej natomiast działają wspomagająco, wzmacniająco i rozkurczowo. Pomagają przy zaburzeniach przepływu żółci do dwunastnicy, dzięki czemu łagodzą dolegliwości związane z przewodem pokarmowym.

Sposób działania i dawkowanie

Gastrocynesine® jest lekiem wykazującym działanie wielokierunkowe. Ma wygodną postać pastylek do ssania, które przyjmować należy do trzech razy dziennie. Zalecana dawka jednorazowa to od 1 do 2 tabletek. Można rozpuścić je również w niewielkiej ilości wody. Lek ten przeznaczony jest dla osób dorosłych.

GASTROCYNESINE® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: niewielkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe po spożyciu ciężkostrawnych posiłków: wzdęcia, odbijania, zgaga, uczucie ciężkości w nadbrzuszu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.