Zaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie leczenia choroby alkoholowej

Zaszycie alkoholowe

Pierwszą i najważniejszą zasadą terapii uzależnienia od alkoholu jest zachowanie trzeźwości. Dla chorego nigdy nie jest to łatwe, dlatego pierwsze tygodnie czy miesiące walki z alkoholizmem stanowią dla niego szczególne wyzwanie. Warto jednak pamiętać, że współczesna medycyna dysponuje kilkoma lekami, które mogą znacznie ułatwić utrzymanie abstynencji. Jednym z takich leków jest esperal, składnik aktywny popularnej wszywki alkoholowej. Na czym dokładnie polega jego działanie? Czy każdy może skorzystać z zaszycia alkoholowego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Na czym polega zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to metoda, która wykorzystuje działanie esperalu. Jest to związek, który blokuje metabolizm alkoholu na jego najważniejszym etapie – rozkładzie aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Zatrzymanie tej reakcji powoduje, że w sytuacji spożycia alkoholu, dochodzi do nagłego nagromadzenia się w ustroju toksycznego metabolitu, co skutkuje pojawieniem się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierna potliwość;
  • uderzenia gorąca;
  • nudności i wymioty;
  • bóle i zawroty głowy;
  • kołatania serca;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • przyspieszenie pracy serca.

Esperal może być podawany w formie tabletek doustnych, jednak większą popularnością cieszy się forma wszywki. Polega ona na umieszczeniu pod skórą jałowych tabletek, które stopniowo się rozpuszczają i przez kolejne miesiące uwalniają lek do krwiobiegu. Dzięki temu pacjent nie musi pamiętać o codziennym przyjmowaniu leku, a co najważniejsze – nie może go samowolnie odstawić w momencie, gdy chce sięgnąć po używkę.

Kiedy warto skorzystać z zaszycia alkoholowego?

Wydawałoby się, że wszywka alkoholowa jest cudownym lekiem na alkoholizm. W końcu jej działanie wymusza na chorym utrzymanie abstynencji. Niestety, w rzeczywistości nie jest to tak proste. Zaszycie alkoholowe nie eliminuje źródeł problemów z alkoholem, więc osoba uzależniona, gdy minie okres działania wszywki, nierzadko wraca do nałogu. Kiedy zatem warto sięgnąć po tę metodę?

Zaszycie alkoholowe stanowi skuteczny element wsparcia kompleksowej terapii uzależnień. Metoda ta sprawdza się szczególnie w pierwszych miesiącach psychoterapii, gdy utrzymanie abstynencji jest wyjątkowo ciężkie. Z wszywki alkoholowej poleca się skorzystać osobom, które są zmotywowane do walki z nałogiem. Specjaliści potwierdzają, że najlepsze efekty osiąga się w momencie, gdy decyzja o zaszyciu alkoholowym podjęta jest przez chorego samodzielnie, bez jakiegokolwiek przymusu czy namawiania.

Wszywanie esperalu w Warszawie? Sięgnij po pomoc KacDoktora!

Jeśli chcesz skorzystać z działania wszywki alkoholowej, musisz pamiętać, że zaszycie powinno zostać wykonane przez doświadczonego chirurga. To niezwykle ważne, ponieważ od wiedzy i doświadczenia specjalisty zależy Twoje zdrowie, a nawet życie. Zadaniem lekarza jest nie tylko bezpieczne wszycie esperalu, ale także obliczenie jego odpowiedniej dawki oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

W Warszawie wszywaniem esperalu zajmują się specjaliści z KacDoktora. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie nie tylko w temacie wszywki alkoholowej, ale także odtrucia alkoholowego czy suplementacji dożylnej. Z usług KacDoktora możesz skorzystać w profesjonalnym gabinecie, ale także w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Warto pamiętać, że usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia!

Walka z uzależnieniem wcale nie musi być trudna! Zaszycie alkoholowe pomoże Ci utrzymać pierwsze miesiące abstynencji!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.