Zdrowe i lśniące włosy

Zdrowe i lśniące włosy

Dodano: 21-06-2016

włosy pielęgnacja włosów

Racjonalna pielęgnacja

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów: cienkie, grube, krótkie, długie, kręcone, proste itd.. Jeżeli zaopatrujemy się w kosmetyki, należy zwracać uwagę, do jakich fryzur zostały przeznaczone. Znaczenie ma także typ skóry głowy, może być przetłuszczająca się, skłonna do łupieżu, to bardzo ważne, aby skompletować odpowiedni zestaw. Głowę myje się w zależności od potrzeby, optymalnie będzie co drugi dzień - nie za często i nie zbyt rzadko. Nie nakładajmy zbyt dużo preparatów, gdyż obciążają one cieniutkie kosmyki, niedokładnie zmyty kosmetyk osadza się u nasady i powoduje szybsze przetłuszczanie się skóry. Zaleca się również zabiegi pielęgnacyjne domowe lub specjalistyczne u fryzjera. Podcieńcie i regeneracja w salonie z pewnością nie zaszkodzi.

Zły wpływ

Zła kondycja włosów, skóry to sygnał, że organizm nie działa w pełni sprawnie. Wypadanie kosmyków (u niektórych nawet łysienie), problemy skórne, przebarwienia i wysypki, matowe i łamliwe włosy świadczą najczęściej o tym, że jesteśmy przemęczeni, zestresowani, niedoleczeni, czy osłabieni. Czas zwolnić, odpocząć, odprężyć się i zregenerować, może nawet wybrać się do lekarza na badania kontrolne. Warto pomyśleć o zmianie diety i stylu życia, np. więcej aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Bardzo ważna jest też wspomniana już zdrowa dieta - wpływamy na włosy od wewnątrz. Pełnowartościowe posiłki i suplementy, najlepiej naturalnego pochodzenia.

Indyjska recepta

Już od dłuższego czasu wiele słyszymy o naturalnych suplementach diety i kosmetykach. Nie wszystkie preparaty tego rodzaju są skuteczne. Wiele zależy od tego, gdzie kupujemy takie środki, jaki mają skład i jak je stosujemy. Godne polecenia są kosmetyki pochodzące z Dalekiego Wschodu. Podstawowym składnikiem naturalnych preparatów indyjskich są zioła ajurwedyjskie, komponowane według pradawnej tradycyjnej receptury indyjskiej. W sieci bez problemu znajdziemy indyjski sklep z kosmetykami i suplementami. Jeżeli szukamy czegoś do pielęgnacji i regeneracji włosów i skóry głowy niezastąpiony jest olejek sesa oil marki himalayaherbs, wzmacnia kosmyki od nasady, aż po końcówki, później łatwo się rozczesują i układają. Dodatkowo pomogą nam suplementy wzmacniające skórę, włosy i paznokcie. Już dziś zadbaj o swój wygląd i kondycję.

 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.