Syndrom dnia poprzedniego, potocznie zwany kacem, wywołany jest spożyciem zbyt dużej dawki alkoholu. Nie zmienia to jednak faktu, że jego objawy mogą być na tyle intensywne, by kojarzyć się z chorobą. Mogłoby się wydawać, że w przypadku kaca wizyta u specjalisty brzmi co najmniej niepoważnie, jednak złe samopoczucie często uniemożliwia wykonanie codziennych obowiązków. Okazuje się, że można szybko i prosto pozbyć się nieprzyjemnych objawów kaca, korzystając z pomocy specjalnego „pogotowia od kaca”, czyli detoksu alkoholowego.
Detoks alkoholowy to pierwszy, w pełni skuteczny sposób na kaca
Ludzie starali się opracować skuteczny lek na kaca przez kilka stuleci, niestety z marnym skutkiem. Znane nam dotychczas metody wyróżniały się niską skutecznością, ponieważ nie koncentrowały się na wszystkich przyczynach rozwoju kaca. Przełomem okazało się zastosowanie kroplówek dożylnych. Detoks alkoholowy znany był od wielu dekad, jednak stosowano go jedynie w przypadku zespołu odstawiennego lub zatrucia alkoholowego. Całkiem niedawno metoda ta przestała być wykorzystywana jedynie w oddziałach szpitalnych, dzięki czemu stała się ogólnodostępna.
Wysoka popularność detoksu alkoholowego z wykorzystaniem kroplówek wynika z szybkiego i skutecznego działania. Pacjenci obserwują znaczną poprawę jeszcze w trakcie trwania zabiegu, a po jego zakończeniu mogą normalnie wrócić do codziennych zajęć. Działanie detoksu opiera się na specjalnie wyselekcjonowanych substancjach odżywczych, które podawane są bezpośrednio do krwiobiegu. W przeciwieństwie do suplementacji doustnej, dożylne podanie preparatów pozwala uzyskać ich pełną biodostępność, dzięki czemu substancje odżywcze docierają do wszystkich komórek organizmu. Warto także wspomnieć, że kroplówki dożylne można podać również w sytuacji, gdy pacjent cierpi z powodu wymiotów czy biegunek, które znacznie utrudniają wchłanianie leków i suplementów podanych doustnie.
Kto może wykonać detoks alkoholowy?
Detoks alkoholowy jest procedurą medyczną. Do podania kroplówki konieczne jest wykonanie wkłucia dożylnego. Wprawdzie jest to prosta czynność, jednak przebiega z przerwaniem ciągłości naskórka, co stwarza pewne zagrożenia. Niewłaściwie wykonane wkłucie może prowadzić do poważnego uszkodzenia naczynia krwionośnego. Co więcej, brak zachowania odpowiedniej higieny może skutkować niebezpiecznym zakażeniem drobnoustrojami.
Z tych właśnie powodów odtrucie alkoholowe powinno być wykonywane jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny ‒ lekarza lub ratownika medycznego. Tylko tak można uzyskać pewność, że wszystkie procedury wykonywane będą z zachowaniem wszystkich zasad higieny. Co więcej, jedynie specjalista jest w stanie odpowiednio dobrać preparaty do odtrucia i zadbać, by nie zaszły przy tym interakcje z lekami przyjmowanymi przez pacjenta na stałe.
KacDoktor ‒ profesjonalna firma wykonująca detoks alkoholowy w Warszawie i okolicznych miejscowościach
W samej tylko Warszawie funkcjonuje obecnie kilkanaście firm wykonujących detoks alkoholowy. Jedna z nich ‒ KacDoktor ‒ oferuje swoje usługi z dojazdem do domu pacjenta. Jest to bardzo duże udogodnienie, gdyż w przypadku intensywnego kaca, długa przeprawa przez miasto często wydaje się wręcz niemożliwa. Jak skorzystać z detoksu we własnym domu? Wystarczy skontaktować się z firmą KacDoktor telefonicznie lub poprzez formularz internetowy, a specjalista dojedzie pod wskazany adres nawet w 45 minut. Ukłonem w stronę pacjentów jest także fakt, że firma oferuje detoks alkoholowy całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Co więcej, możliwe jest też zamówienie usługi z wyprzedzeniem.
Sądzisz, że dobra impreza zawsze kończy nie tylko świetnymi wspomnieniami, ale też intensywnym kacem? To błąd! Skorzystaj z odtrucia alkoholowego i nie marnuj dnia na walkę ze złym samopoczuciem!