Bioprazol Bio Max

miejsce
w rankingu

25

Bioprazol Bio Max
3.91
opinii: 23

Zapoznaj się z ulotką Bioprazol Bio Max

Download icon Zobacz ulotkę
Bioprazol Bio Max

Bioprazol Bio Max to produkt leczniczy w postaci kapsułek dojelitowych twardych do stosowania u dorosłych pacjentów, którzy mają problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. 

Bioprazol Bio Max  przyjmuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów związanych z refluksem, takich jak zgaga czy kwaśne zarzucanie treści żołądkowej oraz tzw. kwaśne odbijanie. 

Kapsułki Bioprazolu Bio Max zawierają omeprazol - substancję czynną skutecznie zmniejszającą ilość kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Omeprazol należy do grupy leków nazywanych „inhibitorami pompy protonowej”.

Refluks to dolegliwość, która objawia się poprzez cofnięcie kwasu żołądkowego do przełyku. Może to doprowadzić do bólu i stanu zapalnego. Efektem takiego stanu rzeczy jest odczuwanie kwaśnego smaku w ustach oraz występowanie silnego bólu w klatce piersiowej.

W celu całkowitego ustąpienia dolegliwości konieczne może być przyjmowanie leku Bioprazol Bio Max przez 2-3 dni.

Zapoznaj się z ulotką Bioprazol Bio Max

Download icon Zobacz ulotkę
Bioprazol Bio Max

Skład:

Składniki produktu Bioprazol Bio Max są następujące: 

substancja czynna  omeprazol
pozostałe składniki sacharoza, ziarenka; laktoza bezwodna, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, disodu fosforan dwunastowodny, hypromelozy ftalan, dietylu ftalan, osłonka kapsułki: żelatyna, indygotyna (E132), żółcień chinolinowa (E104)

Jedna kapsułka Bioprazol Bio Max zawiera 20 mg omeprazolu.

Niepłodność i bezpłodność - podobieństwa i różnice

Niepłodność i bezpłodność - podobieństwa i różnice

Choć bardzo często można odnieść takie wrażenie, warto pamiętać o tym, że mówiąc o bezpłodności i niepłodności wcale nie mamy do czynienia z... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt Bioprazol Bio Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: lek Bioprazol Bio Max należy spożywać doustnie.

Zalecana dawka preparatu to jedna kapsułka o pojemności 20 mg, przyjmowana raz na dobę (najlepiej rano) przez okres 14 dni. Kapsułkę należy połknąć w całości przed planowanym posiłkiem. Nie wolno ich rozgryzać czy przeżuwać. Jedynie pacjenci mający kłopot z przełykaniem mogą otworzyć kapsułkę i rozpuścić jej zawartość w wodzie niegazowanej, kwaśnym soku lub musie jabłkowym.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Bioprazol Bio Max.

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Lek Bioprazol Bio Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb biofarm

Postać:

kapsułka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Opinia użytkownika 2018-09-20 09:56

  W przypadku choroby refluksowej żołądka najgorsze jest chyba to pieczenie w przełyku. Przy okazji przełyk jest bardzo narazony na działanie kwasu solnego. Bioprazol Bio Max to środek, który wspomaga eliminację tych palących dolegliwości.

 • Saturnin 2018-09-14 22:50

  Od czasu do czasu muszę walczyć z problemami trawiennymi. Najbardziej martwią mnie np. nadkwasota i palenie w przełyku. Mam w takich sytuacjach Bioprazol Bio Max . Preparat no radzi sobie jako tako.

 • Janusz 2018-02-15 09:29

  Na zgagę faktycznie działa. jednak źle działa u mnie nerki. Zaczęły mnie boleć po tym bioprazolu. Podniosło się strasznie ciśnienie krwi. Z ksiązkowego 120/80 do 200/115. jestem zszokowany.

 • Basia 2017-12-13 18:05

  Zwykle wszelkie biesiadowanie kończy się u mnie sporymi problemami trawiennymi, a przede wszystkim problemami z jelitami. Zmagam się z bolem brzucha i czuję okropne pieczenie w przełyku. Tak naprawdę to jest nie do wytrzymania. Na szczęście kiedyś trafiłam na Bioprazol. Dzięki niemu wiem, że moje jelitka mogą odzyskać dawną kondycję.

 • Adam 2017-11-17 11:39

  Haha jak tak czytam sobie opis stosowanego przez mnie leku bioprazol bio max to mogę śmiało powiedzieć, że wszystko miałem - i zgagę i nadkwaśność i odbijanie też na dokładkę! Nie są to najprzyjemniejsze dolegliwości, więc uważam, że przyjmowanie dobrze dobranego leku w takim wypadku jest konieczne.

 • Sandra 2017-11-10 11:26

  Jeśli chodzi o problemy ze zgagą i ból w klatce piersiowej to tylko Bioprazol Bio Max ! Nic innego nie stosuję, nie czuję takiej potrzeby skoro wiem, że ten lek sprawdza się u mnie tak dobrze. Objawy ustępują po maksymalnie 3 dniach. To naprawdę dobre, by mieć Bioprazol Bio Max przy sobie - w domu. Nigdy nie wiem co sprawi, że złapie mnie zgaga.

 • Sandra 2017-10-18 17:25

  Męczyła mnie okropna zgaga od jakiegoś czasu. Co nie zjadlem to zaraz mnie tak piekło w żołądku i wgardle. Ohydne uczucie, nikomu tego nie życzę. Nie wiedzialem co robic, bo suplementy nie pomagały, ani herbata miętowa. Koleżanka poleciłam Bioprazol Bio Max. Mówiła że jej pomógł , i że to naprawdę dobry lek. Postanowiłem spróbować. No i naprawdę pomogło. nie można go długo stosować i to mnie martwilo - co gdzyby Bioprazol Bio Max nie pomógł? No ale na szczescie wszytsko dobrze sie skonczylo i teraz moge polecic go tez wam!

 • marian 2017-02-26 18:40

  nawet przy malej dawce boli mnie brzuch

 • Patryk 2017-01-27 14:40

  Polecono mi go w aptece na refluks. Zażywam go od kilku dni i codziennie boli mnie brzuch. Nawet na ulotce stoi, że często występującym skutkiem ubocznym jest ból brzucha. Lek nadaje się tylko do kosza.

 • Ramona 2016-04-29 07:53

  Polecił mi go lekarz zalecając branie przez 2 tygodnie. Już po kilku dniach czułam ulgę, a po 14 dniach problem nie wrócił. Ustąpiła zarówno zgaga jak i refluks. Plusem jest to, że bierze się jedną tabletkę na czczo i działa cała dobę. Nie obciąża przez to watroby. Ode mnie 5 gwiazdek.

 • ZadowolonyON 2016-04-18 18:53

  Po zastosowaniu Bioprazolu pozbyłem się zgagi, która z resztą już nie powróciła - dlatego oceniam na maksymalną ilośc gwiazdek. Fajne jest to, że lek jest tani i dostepny bez recepty.

 • Opinia użytkownika 2016-04-07 13:05

  Zadowolona jestem z działania.

 • Mooniek 2016-03-22 10:52

  Miałem problemy ze zgagą, ale taką na prawdę męczącą zgagą. Na tę przypadłość polecono mi właśnie bioprazol, który brałem zawsze około 30 minut przed posiłkiem. Po nim zgagowe dolegliwości mi przeszły. Polecam bo dobry i skuteczny lek, i nie jest też drogi.

 • Magdalena 2016-03-16 22:19

  Kłopoty z żołądkiem miewam od dawna, głównie za sprawą stresującej pracy i wypijanej kawy. Zgaga dopadała mnie regularnie, leki pomagały na krótko. Nie pomagały żadne domowe sposoby: imbir, migdały, ani siemię lniane. W końcu w aptece polecono mi Bioprazol Bio Max - po 14 dniach regularnego łykania tabletek na czczo pozbyłam się kwaśnego smaku w ustach - wreszcie czuję co jem i piję. Zgaga nie wraca i mam nadzieję, że tak pozostanie. Polecam!

 • katarzyna 2016-03-15 23:59

  Kapsułki świetnie się u mnie sprawdzają gdy dopada mnie zgaga. Zawiera omeprazol, który blokuje pompę protonową która hamuje wydzielanie kwasu solnego. Dzięki nim co prawda zgaga nie ustąpiła na stałe co jakiś czas powraca ale już nie tak często jak kiedyś. Są łatwe do połknięcia, działa całą dobę, również w nocy. Poprawę widać już po kilku dniach.

 • Yeris 2015-03-31 22:37

  Czasami mam poważne problemy z trawieniem. Wiele leków próbowałem, ale dopiero ten pozwolił mi skutecznie w szybki sposób zmienić swój układ pokarmowy. Działa 5/5!

 • Róża 2015-02-26 15:08

  Mam zgagę po cytrusach, już od wielu lat. Czasami nie jestem w stanie uniknąć ich w potrawach w których wcale bym się nie spodziewała że będą więc od razu ratuję się Bioprazolem i jest mi lepiej.

 • Martuś 2015-02-01 19:53

  Kiedyś miałam problem z zarzucaniem kwaśniej treści z żołądka. Od pewnego czasu czuje się o wiele lepiej i teraz już jest znacznie lepiej! Można korzystać z życia do woli :)

 • Kapitol 2015-02-01 19:52

  Co się dzieje, że dopiero teraz spotkałem ten zajefajny lek! No nie ma jak się określić inaczej bo jest magiczny! Polecam!

 • Tivi 2015-02-01 19:52

  Ostatnio miałem okazje zastsować Bioprazol Bio Max i muszę stwierdzić, że to wcale nie jest taki dobry lek i nadal zgaga mnie paliła. Nie polecam!

 • Tomasz 2015-02-01 19:51

  Aj miało być 5!

 • Tomasz 2015-02-01 19:50

  Cholera! Zgada mnie strasznie męczy. Od pewnego czasu coraz częściej mam z nią problem to postanowiłem skorzystać z tego środka! Działa :P

 • Mihaś 2015-02-01 19:50

  Lekarz zdiagnozował poważny refluksu żołądkowo-przełykowego i powiem, że po zastosowaniu tego środku czuje się lepiej i teraz o wiele łatwiej jest osiągnąć mi lepszy stan :)

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Bioprazol Bio Max

  Download icon Zobacz ulotkę
  Bioprazol Bio Max

  Skład:

  Składniki produktu Bioprazol Bio Max są następujące: 

  substancja czynna  omeprazol
  pozostałe składniki sacharoza, ziarenka; laktoza bezwodna, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, disodu fosforan dwunastowodny, hypromelozy ftalan, dietylu ftalan, osłonka kapsułki: żelatyna, indygotyna (E132), żółcień chinolinowa (E104)

  Jedna kapsułka Bioprazol Bio Max zawiera 20 mg omeprazolu.

  Niepłodność i bezpłodność - podobieństwa i różnice

  Niepłodność i bezpłodność - podobieństwa i różnice

  Choć bardzo często można odnieść takie wrażenie, warto pamiętać o tym, że mówiąc o bezpłodności i niepłodności wcale nie mamy do czynienia z... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt Bioprazol Bio Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

  Sposób i droga podania: lek Bioprazol Bio Max należy spożywać doustnie.

  Zalecana dawka preparatu to jedna kapsułka o pojemności 20 mg, przyjmowana raz na dobę (najlepiej rano) przez okres 14 dni. Kapsułkę należy połknąć w całości przed planowanym posiłkiem. Nie wolno ich rozgryzać czy przeżuwać. Jedynie pacjenci mający kłopot z przełykaniem mogą otworzyć kapsułkę i rozpuścić jej zawartość w wodzie niegazowanej, kwaśnym soku lub musie jabłkowym.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Bioprazol Bio Max.

  W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Lek Bioprazol Bio Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb biofarm

  Postać:

  kapsułka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - zgaga

  Zuber - Naturalna Woda Lecznicza

  4.867 opinii:
  Zuber - Naturalna Woda Lecznicza to woda o unikalnych własciwościach zdrowotnych, pochodząca z...
  czytaj dalej »

  Proszek zasadowy

  4.610 opinii:
  Proszek zasadowy to suplement diety, który wspomaga ustrój w...
  czytaj dalej »

  Sal Vichy factitium tabletki musujące

  4.577 opinii:
  Sal Vichy factitium to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek musujących. Produkt stosuje...
  czytaj dalej »

  Gastrotuss

  4.449 opinii:
  Wyrób medyczny Gastrotuss to produkt w postaci syropu w saszetkach. Preparat dedykowany...
  czytaj dalej »

  Rennie Cool Mint

  4.4416 opinii:
  Rennie Cool Mint to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek do ssania. Preparat w...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Tag:
  Na receptę:
  Nie