Jak schudnąć z brzucha i ud, czyli o najbardziej problematycznych etapach diety

Jak schudnąć z brzucha i ud

Powodów dla których chcemy szybko schudnąć z ud lub brzucha jest wiele. Mogą to być zbliżające się wakacje, lub zjazd szkolny po latach, a uporczywa tkanka tłuszczowa jak była, tak jest. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam schudnąć z brzucha i ud, więc jeśli jesteś zainteresowany metodami, które pozwolą zmienić tryb życia, zapraszamy do lektury.

W poniższym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania: jak schudnąć 10 kg z brzucha i ud?, Co najbardziej tuczy brzuch? A co powoduje tycie w udach. Odpowiemy również na pytania czego nie wolno jeść żeby schudnąć z ud? Oraz jak spalić tłuszcz z brzucha w tydzień i czy jest to możliwe? Pamiętaj, że artykuł ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny.

Jak szybko schudnąć?

Na początku warto zażyczyć, że szybko nie znaczy skutecznie jeśli chodzi o tkankę tłuszczową, a raczej jej eliminowanie. Rozpoczynając przygodę z odchudzaniem, warto się zastanowić jakich efektów oczekujemy. Jeśli zależy nam na utrzymaniu szczupłej sylwetki przez lata, a także zmiany stylu życia na bardziej zdrowy, to chudnięcie będzie powolne ale i skuteczne, co nie spowoduje u nas efektu jojo. Jeśli jednak ograniczymy czas na schudnięcie do minimum ograniczając dietę do najbardziej drastycznych i katowanie ćwiczeń to schudnąć z ud i brzucha uda nam się szybko, jednak efekty będą z nami tylko przez chwilę i w momencie zaprzestania tak drakońskich wyczynów, szybko wrócimy do pierwotnej masy ciała.

Efekt jojo to chyba najbardziej denerwująca okoliczność jaka może spotkać osoby odchudzające się. Dzieje się tak, jeśli pozbędziemy się tkanki tłuszczowej zbyt szybko. Wówczas organizm nie był w stanie przystosować się do nowego trybu życia z ograniczoną podażą kaloryczną. Jeśli nie przyzwyczaimy komórek tłuszczowych, że z dnia na dzień będzie w nich coraz mniej tłuszczu, komórki będą łaknąć tłuszczu, bo tak są zaprogramowane i ponownie wypełnią się tłuszczem szybko i ze zdwojoną siłą. To efekt jojo. Uniknąć go możemy tylko wtedy, gdy podjedziemy do redukcji z głową, a także schudnięcie odbędzie się wolnym i spokojnym tempem. Przyjmuje się, że tygodniowo podczas zdrowego odchudzania powinniśmy schudnąć od 0.5 kilograma maksymalnie do 1 kilograma, w zależności od pierwotnej masy ciała.

Oczywiście da się schudnąć szybko z ud i brzucha, czyli najbardziej problematycznych wśród kobiet partii ciała, poprzez zbyt wysoki deficyt kaloryczny połączony z morderczymi ćwiczeniami. Jednak niesie to ze sobą wiele konsekwencji nie tylko w postaci efektu jojo. Dodatkowo pojawić się może osłabienie organizmu i omdlenia, z powodu nie dostarczania organizmowi wystarczającej ilości kalorii, które potrzebne są do jego pracy, a co ważniejsze – pracy naszego mózgu. Szybko schudnąć oznacza też eliminację większości witamin, pierwiastków oraz elementów budulcowych, które nie będą dostarczane wraz z pożywieniem, które zostało drastycznie odcięte. Zbyt szybkie odchudzanie może również spowodować, że kolagen w skórze nie nadąży z produkcją i skóra stanie się obwisła i będzie wyglądać nieestetycznie.

Nadmiar tkanki tłuszczowej, który odkłada się się na danej partii ciała jest uwarunkowany genetycznie. Dlatego niektórzy mogą mieć względnie płaski brzuch, ale ręce i ramiona pokryte warstwą tkanki tłuszczowej, lub odwrotnie – tłuszcz będzie się osadzał w okolicy brzucha i ud, a także bioder, a same kończyny będą szczupłe.

Porady jak schudnąć z brzucha i ud bez efektu jojo

Na zdrowe odchudzanie wpływa wiele czynników, których należy pilnować jeśli chcemy uzyskać spektakularne efekty i schudnąć z brzucha i ud. Z czasem te czynniki powinny przerodzić się w nasze nawyki żywieniowe, ale nie tylko takie, bowiem na redukcję wpływa wiele parametrów, aby cieszyć się zgrabnym ciałem na długie lata.

W pierwszej kolejności zrób badania. Wiele aspektów zdrowotnych organizmu może skutecznie uniemożliwić schudnięcie, mimo że często sztywno stosujemy się wytyczonych zasad i reguł panujących w świecie fitnessu i odchudzania. Może to skutecznie zniechęcić nas do dalszej kontynuacji z dietą. Najczęstszą przyczyna braku efektów są hormony, a w szczególności hormony tarczycy oraz hormony płciowe, szczególnie te u kobiet. To one odpowiadają między innymi za metabolizm i to jak szybko, albo – czy w ogóle będziemy chudnąć.

Co pić, aby spalić tłuszcz z brzucha? Odpowiedź może zaskoczyć swą prostotą. Wodę! Picie dwóch litrów wody to minimum, które musimy przyjąć, aby waga ruszyła z miejsca i zaczęła spadać. Dodatkowo, organizm się oczyści i wypłucze toksyny, a także nawodni komórki od środka, dzięki czemu nasza skóra stanie się sprężysta i nawilżona.

Kolejnym, głównym aspektem jest oczywiście dieta, a raczej mądry i racjonalny sposób odżywiania. Dieta redukcyjna powinna być oparta na odpowiednio dobranym deficycie kalorycznym. Kalorie powinny być tak ucięte, aby deficyt nie był ani zbyt wysoki – aby widać efekty odchudzania, ani zbyt niski – by organizm prawidłowo funkcjonował, a my nie odczuwali uczucia głodu i pustego żołądka. Dostarczanie składników odżywczych podczas stosowania codziennej diety i wyprowadzenie nowego stylu życia to więcej niż połowa sukcesu, która pozwoli nam schudnąć z ud i nóg, okolic brzucha, ramion i rąk.

Powinniśmy się wysypiać. Siedem godzin zdrowego i niezakłóconego snu to odpowiednia dawka regeneracyjna dla naszego ciała i umysłu, którą bezwzględnie powinniśmy dostarczać, jeśli chcesz mieć płaski brzuch. Również odpowiednia i regularna relaksacja w ciągu dnia pozytywnie wpłynie na spalanie tkanki tłuszczowej. Do takich aktywności zaliczymy medytację, masaże i drenaże limfatyczne i wszystkie czynności, które sprawiają nam przyjemność, a także w pewnym stopniu wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Wiele kobiet decyduje się na dodatkowe masaże ujędrniające, które są forma relaksacji, ale także wspomagają skórę podczas odchudzania.

Gdy chcemy schudnąć z brzucha lub ud oczywiście nie możemy zapominać o aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia znacznie pomogą nam w procesie zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, jednak należy mieć na uwadze, że dieta, odpowiednie nawyki żywieniowe i picie wystarczającej ilości wody dziennie będą bardziej sukcesywne w utracie dodatkowych kilogramów w okolicach brzucha, aniżeli same ćwiczenia. Wynika to z anatomicznej budowy mięśni brzucha. Przyjmuje się, że proces odchudzania to 80% diety, 20% ćwiczeń. Więcej można dowiedzieć się na portalu o zdrowiu wple.net

Jak usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej - dieta na płaski brzuch

Jak usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej – dieta na płaski brzuch

Skoro 80% sukcesu to dieta to co jeść, aby mieć płaski brzuch? Pierwszą zasadą diety redukcyjnej to odpowiednia ilość kalorii. Kalorie muszą zostać policzone zgodnie z naszym trybem życia, oraz parametrami, a także wyliczonym deficytem, w zależności od tego ile chcemy schudnąć i w jakim czasie.

Jeśli nie chcemy przechodzić na diety redukcyjne, a tylko wprowadzić więcej produktów, które są zdrowe, a także mają mniejszą kaloryczność wybierajmy produkty bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe oraz dużą ilość białka. Zdecydowanie unikajmy spożywania zbyt wielu węglowodanów, mimo, że są one głównym źródłem energetycznym w naszym ciele, to niewykorzystane odkładają się jako tkanka tłuszczowa. Wybierajmy raczej wieloziarniste lub pełnoziarniste ciemne pieczywo, które zawiera więcej błonnika, niż białe pieczywo, więc na dłużej daje nam uczucie sytości oraz uczucie pełnego żołądka. Dodatkowo, błonnik świetnie pobudza pracę jelit oraz wydala toksyny z organizmu. Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek z diety czy podjęcie decyzji, aby schudnąć z brzucha i ud warto jest zrobić detoks organizmu. Zanieczyszczony organizm, będzie wolniej reagował na proces redukcyjny.

Wybierajmy chude mięso – głównie drób bez skóry, pod którą gromadzi się tłuszcz. Tłuste ryby morskie takie jak na przykład łosoś lub makrela należą do produktów, które powinny znaleźć się w menu naszej diety przynajmniej raz w tygodniu. Ponadto, dwa razy w tygodniu zaserwujmy sobie chudą rybę – tuńczyk, dorsz, lub morszczuk. Jedzmy dużo nabiału, który ma dużą zawartość białka – serek wiejski, chudy twaróg, jogurty naturalne, jaja. Dzięki temu nie tylko będziemy spalać tkankę tłuszczową na brzuchu i innych problematycznych miejscach, ale również budować mięśnie.

Unikajmy słonych przekąsek, alkoholu, soków owocowych oraz gazowanych kolorowych napoi. Zawierają one dużo cukru i substancji chemicznie wyprodukowanych. Do każdego posiłku zajadajmy warzywa i dużo owoców w dużej ilości, a zamiast ciast i słodyczy na podwieczorek, wybierajmy miskę owoców. Przez cały dzień pijmy duże ilości wody, minimum dwa litry. Pamiętajmy, że nawodnienie w diecie na schudnięcie jest kluczowe, a wielu z nas lubi pomijać ten punkt. Produkty lekkostrawne również mogą być naszymi przyjaciółmi, które wspomogą na spalanie tłuszczu i pożegnają nadprogramowe kilogramy. Szczególnie pokarmy lekkostrawne między innymi gotowane chude mięso, chudy nabiał i białe pieczywo powinny stosować osoby, które borykają się z problemami żołądkowymi, takimi jak zgada, nadkwaśność, lub wrzody, a chcą zrzucić kilogramy i pozbyć się wałeczków na brzuchu.

Odpowiednia dieta to taka, która jest dopasowana do naszego trybu życia oraz zawiera w sobie deficyt kaloryczny dobrany na podstawie naszych parametrów, co było wspomniane wyżej. Aby schudnąć z ud lub z jakiekolwiek innej części ciała należy przestrzegać diety oraz wprowadzić regularne ćwiczenia na mięśnie brzucha lub ud. Wówczas deficyt kaloryczny jest większy, a my możemy albo szybciej schudnąć, lub coś sobie dojeść. Przede wszystkim w diecie nie należy się katować lub zmuszać do jedzenia czegoś, co nie koniecznie nam smakuje. Jedzenie powinno być smaczne i sprawiać nam przyjemność. Rodzaj ćwiczeń powinien być podyktowany naszym upodobaniem, a także odpowiednio dobrane pod masę ciała.

Regularne ćwiczenia w celu redukcji tkanki tłuszczowej

Najskuteczniejszym treningiem, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej są treningi aerobowe, czyli popularnie zwane ćwiczenia cardio. Są to takie ćwiczenia jak między innymi pływanie, jazda na rowerze, spacer szybkim marszem lub bieganie. Częściowo budują one mieście, jednak ich głównym założeniem jest podkręcenie tętna i przyspieszenie metabolizmu, co dzieje się przy zachowaniu systematyczności. Przyjmuje się, że regularne treningi powinno wykonywać się minimum 3 razy w tygodni przez około 30 minut. Ćwiczenia już wtedy powinny przynieść zaskakujące efekty i pozwolić nam schudnąć z brzucha szybciej. Bieganie natomiast nie jest zalecane przy dużej masie ciała, ponieważ istnieje duże ryzyko kontuzji z powodu zbyt wielkiego obciążenia stawów. Przygodę z aktywnością fizyczną należy rozpocząć od spokojnych treningów i niezbyt skomplikowanych ćwiczeń. Warto poświęcić czas również, aby skupiać się nad techniką wykonywania ćwiczenia, ponieważ przy odpowiedniej technice, mięśnie będą całkowicie zaangażowane, a my wyniesiemy z treningu 100% skuteczności. Z czasem mięśnie i organizm będą przyzwyczajone do regularnych treningów. Należy wtedy zwiększyć intensywność ćwiczeń. A jeśli masa ciała się zmniejszyła można rozpocząć truchtanie lub bieganie oraz ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem. Stawy i kości będą mniej narażone na kontuzję.

Ćwiczenia siłowe z obciążeniem to jednej z najbardziej efektywnych programów ćwiczeniowych przy redukcji tkanki tłuszczowej. Nie tylko podczas treningu spala się zazwyczaj więcej kalorii, a co za tym idzie – palimy więcej tkanki tłuszczowej niż w przypadku treningu cardio, to dodatkowo budujemy mięśnie ud i brzucha oraz ramion i pleców. Silne mięśnie to podstawa zdrowego i dobrze funkcjonującego szkieletu, a ćwiczenia odpowiednio dobrane pozwolą nam na uzyskanie efektów o jakich zawsze marzyliśmy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.