Trepadone vs Theramine – co wybrać na ból stawów?

Trepadone vs Theramine – co wybrać na ból stawów?

Ból stawów jest jedną z częstszych dolegliwości, która może nam się przydarzyć. Ból może wystąpić po wysiłku fizycznym lub stanowić objaw rozwijającej się w organizmie choroby lub stanu zapalnego. Może pojawić się też bez wyraźnej przyczyny. Czy można go skutecznie pokonać? Czy suplementy diety są w tym pomocne? Porównajmy Trepadone i Theramine – który z nich warto wybrać na ból stawów i dlaczego?

Spis treści:

1. Przyczyny bólu stawów

Stawy umożliwiają kościom poruszanie się względem siebie. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy w stanie utrzymywać postawę ciała, amortyzować wstrząsy oraz wykonywać precyzyjne ruchy. Niestety problemy ze stawami są dość powszechne – mogą pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Ból odbiera jakość życia, a przewlekłe i nieleczone dolegliwości stawów mogą doprowadzić do trwałej niepełnosprawności ruchowej. 

Aby pokonać ból stawów (artralgię) należy w pierwszej kolejności ustalić jego przyczynę.

Ból stawów może mieć charakter:

  • niezapalny – wywołany urazem (skręceniem, zwichnięciem, przeciążeniem stawu),
  • zapalny – związany z rozwijającą się chorobą, stanem zapalnym stawu i okolic okołostawowych.

Ból stawów często towarzyszy seniorom, osobom z nadwagą oraz osobom prowadzącym statyczny lub bardzo aktywny tryb życia. Może również pojawić się  bez wyraźnej przyczyny. Dolegliwości mogą objąć struktury otaczające dany staw – ścięgna, więzadła i powięzi. Poza odczuwanym bólem mogą pojawić się także dodatkowe objawy, które nasilają dyskomfort.

Niepokojącymi objawami, które wymagają konsultacji lekarskiej, są:

  • obrzęk, zaczerwienienie i wzmożone ucieplenie skóry w okolicy stawu,
  • ograniczenie ruchomości stawu, w tym problemy z przemieszczaniem się,
  • symptomy ogólne, jak gorączka, utrata masy ciała czy uczucie osłabienia.

Ból stawów

2. Diagnostyka i leczenie bólu stawów

Leczenie bólu stawów najlepiej zacząć od wywiadu przeprowadzonego przez lekarza. Diagnoza lekarska pomoże rozpoznać przyczynę bólu, wdrożyć postępowanie farmakologiczne (włączenie leków) i fizjoterapeutyczne (terapię ruchową). W diagnostyce bólu stawów pomocne mogą okazać się dodatkowe badania:

  • krwi (jak CRP i czynnik reumatoidalny),
  • obrazowe (jak USG, RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa).

W przypadku przewlekłego bólu stawów warto szukać dodatkowych rozwiązań, które pomogą zniwelować odczuwane dolegliwości. Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych nie powinno być jedyną opcją. Stosowane leki mogą powodować skutki uboczne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Z pomocą mogą przyjść nam naturalne środki i metody na złagodzenie bólu oraz obniżenie czynnika zapalnego.


Przeczytaj też: Czy naturalne środki na ból działają?


Poszukując rozwiązania dla siebie, najlepiej postawić na niezawodność i bezpieczeństwo dla organizmu. Czy suplementy diety mogą być skutecznymi sprzymierzeńcami w niwelowaniu bólu stawów? Sprawdźmy to, biorąc pod lupę Trepadone i Theramine.

3. Trepadone vs Theramine

Kluczowe informacje o produktach Trepadone i Theramine zostały zebrane w postaci przejrzystej tabeli:

Nazwa Trepadone Theramine
Typ produktu suplement diety
Postać farmaceutyczna kapsułki
Podmiot odpowiedzialny CPS Danomatic
Dla kogo? osoby dorosłe
Cel stosowania

– preparat wspierający prawidłowe funkcjonowanie stawów, ścięgien, więzadeł i powięzi,

– może być stosowany po urazach.

– preparat wspomagający organizm w walce z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi i stanami zapalnymi,

– wspiera zdrowie stawów, mięśni i układu nerwowego.

Mechanizm działania Celowana Technologia Komórkowa® – wspomaga wychwyt i wykorzystanie przez komórki prekursorów neuroprzekaźników, niezbędnych do ograniczenia dolegliwości bólowych i stanu zapalnego
Skład produktu

opatentowana mieszanina: zawierająca L-histydynę, izolat hydrolizowanych białek serwatkowych, kwas gamma-aminomasłowy (GABA), wyciąg z pestek winogron (standaryzowany na zawartość 85% polifenoli), wyciąg z owocu kakaowca (standaryzowany na zawartość 6% teobrominy), siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, omega-3 NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), bromelainę.

– pozostałe składniki: żelatyna, fosforan trójwapniowy, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu pochodzenia roślinnego, celuloza mikrokrystaliczna.

– opatentowana mieszanina: zawierająca kwas gamma-aminomasłowy (GABA), dwuwinian choliny, izolat hydrolizowanych białek serwatkowych, L-argininę HCL, L-histydynę HCL, L-glutaminę, L-serynę, wyciąg z owocu kakaowca (standaryzowany na zawartość 6% teobrominy), wyciąg z pestek griffonii (standaryzowany do 95% 5-HTP), wyciąg z pestek winogron (standaryzowany na zawartość 85% polifenoli), wyciąg z kory cynamonowca.

– pozostałe składniki: żelatyna, celuloza mikrokrystaliczna, fosforan trójwapniowy, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.

Sposób użycia stosować doustnie, 2-3 razy dziennie po 2 kapsułki, pomiędzy posiłkami (najlepiej przed jedzeniem) stosować doustnie, 2 razy dziennie po 2 kapsułki, pomiędzy posiłkami (najlepiej przed jedzeniem)
Zalecany okres kuracji preparat można stosować przez dłuższy czas
Przeciwwskazania

– nie stosować w przypadku stwierdzonej lub zaobserwowanej nadwrażliwości na składniki produktu,

– stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Dodatkowe informacje

– wszystkie składniki posiadają świadectwo pochodzenia i są wymienione w bazie Agencji Żywności i Leków (FDA) jako produkty ogólnie bezpieczne (GRAS),

– produkty nie zawierają w składzie cukru, skrobi, pszenicy drożdży, konserwantów i sztucznych aromatów.

Ilość kapsułek w opakowaniu 120 (jedno opakowanie wystarcza na 1– 2 miesiące)
Cena Trepadone – cena Theramine – cena

4. Wnioski

Podobieństwa:

Trapadone i Theramine łączy bardzo wiele:

  • obydwa preparaty są suplementami diety, dostępnymi w postaci łatwych do połknięcia kapsułek,
  • produkty te można stosować bezpiecznie przez dłuższy czas, przez co znajdują zastosowania w dolegliwościach stawów i łagodzeniu przewlekłego bólu stawów,
  • składniki aktywne produktów wchodzą w skład opatentowanych mieszanin. Wszystkie posiadają świadectwo pochodzenia i są uznane jako bezpieczne dla organizmu człowieka. Naturalny skład i brak sztucznych dodatków to dodatkowy atut dla osób borykających się z nietolerancjami pokarmowymi,
  • skuteczność preparatów jest wynikiem opatentowanego procesu Celowanej Technologii Komórkowej®. Działanie produktów jest potwierdzone wynikami badań (1, 2).
  • koszt produktów jest zbliżony.

Trepadone i Theramine a celowana Technologia Komórkowa

Różnice:

Pomimo wielu podobieństw, Trepadone i Theramine nie są swoimi zamiennikami.

Wynika to z nieco odmiennego przeznaczenia i składu preparatów. Każdy z produktów zawiera starannie wyselekcjonowany zestaw składników, które wspierają wzajemnie swoje działanie.

  • Trepadone wspiera zdrowie oraz dobrostan stawów, ścięgien, więzadeł i powięzi. Składniki suplementu diety kompleksowo wspomagają dobrą kondycję i prawidłowe funkcjonowanie stawów – zarówno u osób zdrowych, jak i u osób po różnego rodzaju urazach. Łagodzą towarzyszący im ból, przyspieszając powrót do formy i pełnej sprawności,
  • Theramine pomaga niwelować przewlekły ból i stany zapalne. Znajduje dzięki temu zastosowanie także w dolegliwościach stawów, przynosząc ulgę w bólu i znosząc uczucie sztywności.

Wybór najlepszego produktu dla siebie jest zawsze kwestią subiektywną, która zależy od wielu czynników. W przypadku bólu stawów, zwłaszcza przewlekłego, nie ma miejsca na kompromisy. Trzeba działać szybko, bezpiecznie i skutecznie. Co więc wybrać na ból stawów – Trepadone czy Theramine? Na pewno warto poznać bliżej obydwa preparaty. Tym bardziej, że można stosować je równolegle. Uzyskamy efekt synergii. Należy wówczas rozminąć w czasie spożycie każdego z nich o około 30 minut dla lepszego wchłonięcia składników i ich ukierunkowanego działania. Racjonalna suplementacja z pewnością pomoże w tym, aby cieszyć się swobodnym ruchem, a przez to zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Bibliografia

1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20861716/
2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25237981/

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.