Silnie oczyszczający szampon do włosów – na co postawić?

Silnie oczyszczający szampon do włosów – na co postawić?

Każda z nas marzy o pięknych, lśniących i pełnych objętości włosach. Aby to osiągnąć, stosujemy różnego rodzaju zabiegi stylizacyjne, jednak często zdarza się, że nie jesteśmy zadowolone z efektu końcowego. Tymczasem okazuje się, że podstawą idealnego wyglądu naszych włosów nie są ani produkty do stylizacji, ani suszarka czy prostownica. Podstawa zdrowych i zadbanych, a co za tym idzie, dobrze układających się włosów, tkwi w odpowiedniej pielęgnacji, a dokładniej – we właściwie dobranym szamponie do włosów. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego produktu, więc skąd wiedzieć, który z nich sprawdzi się w naszym przypadku? Dowiedz się więcej na temat silnie oczyszczającego szamponu do włosów.

Szampon do włosów – jaki wybrać?

Aby pielęgnacja włosów przynosiła nam zamierzony efekt, dobór odpowiednich produktów jest tutaj kluczowy. Nie inaczej jest w przypadku kosmetyku, jakim jest szampon do włosów, czyli element pielęgnacji, który znajdziemy w każdej łazience. Choć jest to produkt, który bez przeszkód kupimy w każdej drogerii zarówno online, jak i stacjonarnie, wybór odpowiedniego egzemplarza może przysporzyć nam niemałych problemów. Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyna niezadowolenia wynikająca z wyglądu naszych pasm bardzo często leży w nieodpowiednio dobranym szamponie do włosów, który tak naprawdę stanowi podstawę każdego mycia włosów. Pomyłki w doborze tego produktu bardzo często wynikają z błędnego przekonania wielu osób, według którego nie ma znaczenia, jakiego szamponu używamy, gdyż jego zadaniem jest tylko oczyszczanie. 

Dobór szamponu do typu naszych włosów ma ogromne znaczenie, głównie ze względu na to, że każdy typ włosów posiada inne wymagania, a co za tym idzie, do pielęgnacji będzie potrzebował innych składników aktywnych. Przy wyborze szamponu warto również pamiętać, że to produkt, który przede wszystkim stosujemy do mycia skóry głowy, a nie samych włosów. 

Szampon do włosów – rodzaje

Jak już wspomniano, głównym zadaniem szamponu do włosów jest odpowiednie oczyszczenie skóry głowy. To z kolei jest możliwe dzięki obecności w składzie określonych detergentów, czyli substancji, które oczyszczają skórę i włosy z nadmiaru sebum, kurzu czy resztek produktów, które mogą znajdować się zarówno na pasmach, jak i skórze głowy. Ilość zawartych w szamponie detergentów będzie decydowała o jego mocy, stąd na rynku możemy znaleźć zarówno łagodnie, jak i średnio oraz silnie oczyszczające szampony do włosów. 

Łagodny szampon do włosów to produkt, który dobrze sprawdza się do codziennego stosowania, a także w przypadku, jeśli posiadamy bardzo wrażliwą skórę głowy i włosy ze skłonnością do przesuszania. Taki typ szamponów zwykle pozbawiony jest silnie oczyszczających detergentów jak SLS i SLES, a zawiera łagodnie myjące substancje jak Coco Glucoside czy Lauryl Glucoside.

Choć łagodny szampon do włosów świetnie sprawdza się przy codziennym stosowaniu oraz korzystnie wpływa na kondycję naszych włosów, nie będzie w stanie dokładnie usunąć substancji, które zwykle nadbudowują się na skórze głowy czy włosach (mogą to być na przykład składniki niektórych produktów do stylizacji jak silikony, parafina, proteiny czy niektóre oleje). W takiej sytuacji raz na jakiś czas warto sięgnąć po silnie oczyszczający szampon do włosów.

Silnie oczyszczający szampon do włosów – dlaczego warto?

Wiele osób obawia się korzystania z silnie oczyszczających szamponów głównie ze względu na to, że mogą negatywnie wpłynąć na ogólną kondycję włosów, przesuszać skórę głowy czy nawet powodować łupież. Warto jednak pamiętać o tym, że taka sytuacja będzie mieć miejsce tylko w przypadku, gdy z takiego szamponu będziemy korzystać za często, na przykład używać go jako produktu do codziennego oczyszczania włosów. 

Silnie oczyszczający szampon do włosów to produkt, z którego korzystamy w sposób sporadyczny, aby dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy z nadmiaru sebum, kurzu, zanieczyszczeń czy resztek kosmetyków. Pozostałe korzyści, jakie daje silnie oczyszczający szampon do włosów, to:

  • utrzymanie równowagi hydrolipidowej skóry;
  • umożliwienie składnikom aktywnym z odżywek i masek łatwiejszego wnikania w głąb włosa;
  • dodanie włosom lekkości i objętości, odbicie ich od nasady.

Substancje oczyszczające, które zwykle występują w silnie oczyszczających szamponach, to: SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLES (Sodium Laureth Sulfate), ALS (Ammonium Lauryl Sulfate) czy MLS (Magnesium Lauryl Sulfate). 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.