Kategorie produktów

Zyx Bio

Zyx Bio

4.33 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Zyx Bio

Lek Zyx Bio jest preparatem przeciwalergicznym dostępnym w formie tabletek powlekanych. Zyx Bio stosuje się w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) a także z pokrzywką.

Niniejszy preparat należy do grupy leków przeciwhistaminowych - hamując działanie histaminy łagodzi objawy alergiczne, np. kataru siennego, takie jak katar, uczucie zatkanego nosa, wyciek z nosa, obrzęk oraz świąd błon śluzowych, łzawienie i zaczerwienieni oczu, jak również objawy pokrzywki.

Skład

Składniki preparatu Zyx Bio to:

- substancją czynną produktu jest dichlorowodorek cetyryzyny. 1 tabletka zawiera 5 mg dichlorowodorku cetyryzyny.

- pozostałe składniki tego preparatu to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171) oraz makrogol 400.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Zyx Bio powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.

Zalecana dawka leku Zyx Bio do przyjęcia w ciągu dnia to 1 tabletka, przyjmowana doustnie. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6 r. życia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Zyx Bio. Nie stosować u dzieci poniżej 6 r. życia.

Produkt leczniczy należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Chronic od światła i wilgoci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kazimiera 2021-01-29 13:02

Skóra alergiczna czyli ciągle to samo: pokrzywka, zaczerwienienie i wysypka! To bardzo przykra przypadłość, która nie tylko objawia się brzydkim wyglądem, ale też powoduje ból. Ten lek sprawdza się u mnie najlepiej na alergią skórną

Konstanty 2020-05-12 14:29

do późna mogę wyliczać oznaki mego uczulenia. Ale nie w tym rzecz. Lepiej kupić coś co zdecydowanie działa

Opinia użytkownika 2017-10-07 14:02

Gdybym miała wytypować wartościowy produkt na kłopoty z alergią , nietrudno byłoby mi wybrać Zyx Bio . Oddziałuje na mnie elegancko .

Radek 2017-04-06 22:25

Działa zbyt jednostronnie, żebym stosował to dłużej. Rozglądam sie za preparatem, który kompleksowo zwalczy objawy alergii bez otumanienia organizmu,

Ola 2017-04-04 17:28

Na alergiczny katar jest nawet ok.

Elżbieta 2017-02-11 14:03

Gdybym miała wytypować wartościowy produkt na kłopoty z alergią , nietrudno byłoby mi wybrać Zyx Bio . Oddziałuje na mnie elegancko .

Benita 2016-10-30 00:05

Alergiczne zapalenie nosa to przypadłość, która może być okresowa ale też przewlekła! Podstawową przyczyną tego problemu są okresy pylenia roślin, roztocza (kurz domowy) ale także posiadanie zwierząt może przyczynić się do powstania takiej alergii! U mnie o alergii informują mnie takie objawy: zapchany nos, ciągłe kichanie (jak szalona) i wodnista wydzielina, która cały czas "cieknie"... Zyx Bio mogę szczerze polecić każdemu, kto męczy się z alergicznym zapaleniem nosa!

Barbara 2016-07-01 16:00

Zyx Bio to specyfik, który jest ze mną już ładnych kilka lat. Odkąd tylko pamiętam, borykam się z potężnym katarem siennym. A uwidacznia się on wiosną - alergia na pyłki. Myślałam, że już nigdy go nie pokonam na szczęście trafił się Zyx Bio . Zdecydowana ulga dla mojego nosa.

Opinia użytkownika 2016-04-24 12:29

Zyx Bio jest całkiem spoko. Mogę na niego zawsze liczyć.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.