Sposoby na szybkie uspokojenie się. Zapanuj nad stresem

Stres to fizjologiczna reakcja organizmu na silne bodźce. Od tego jak reagujemy w sytuacjach stresu zależy nasze zdrowie. Umiarkowany stres działa mobilizująco, poprawia spostrzegawczość, koncentrację i wydajność mózgu. Długorwale podwyższony poziom homonów stresu powoduje spadek odporności, wzrost ciścnienia krwi, zwiększone ryzyko zawału serca, depresji, choroby wrzodowej zołądka. 70% Polaków uważa, że doświadcza stresu codziennie lub prawie codziennie. Dlatego dzisiaj pokażę Ci proste sposoby na uspokojenie ciała i umysłu.

Po pierwsze uświadom sobie, co Cię stresuje. Zanim podejmiesz jakiekolwiek dzialanie, zastanów się co w danej chwili wybiło Cię z równowagi. Może to, że jesteś spóźniony na ważne spotkanie lub zgubiłeś klucze...

Sposoby na szybkie uspokojenie się i skupienie uwagi


1. Ćwiczenia oddechowe

Spokojny, głęboki oddech to sprawdzony sposób, na wyciszenie gonitwy myśli. Zaledwie kilka minut pozwoli Ci się odstresować. Przeczytaj także artykuł Joga lekarstwem na stres. 

2. Spędź czas z bliskimi

Obecność drugiej osoby jest dla nas bardzo ważna. Świadomość, ze jest obok nas kochająca osoba szybko obniża  poziom stresu. Rozmowa z kimś pomoże Ci się uspokoić i znaleźć rozwiązanie problemu. 

3. Słuchaj muzyki

Wybierz łagodną, relaksujacą muzykę, najlepiej instrumentalną. Po chwili zauważysz, ze Twój oddech stał się spokojnieszy, a napięcie mięśni ustąpiło.

4. Zioła na uspokojenie

Herbaty z melisy, mięty, rumianku czy dziurawca działają uspokajająco oraz są pomocne w zaburzeniach pracy układu pokarmowego. Co ważne, stosowanie ich jest bezpieczne i nie prowadzi do uzależnienia. 

5.Suplementy pomagające szybko uspokoić skołatane nerwy

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów, które pomogą Ci w walce ze zdenerwowaniem i negatywnymi emocjami. Należy do nich Positivum, którego składniki pomagają szybko odzyskać równowagę emocjonalną. Więcej produktów znajdziesz w naszym rankingu Najlepsze produkty na stres.

Naukowcy udowodnili, że osoby potrafiące zarządzać stresem żyją dłużej, cieszą sie lepszym zdrowiem i są przede wszystkim szczęśliwsi. 

Jeśli zainteresował Cię temat  walki ze stresem, przeczytaj artykuł na temat: w jaki sposób odpowiednia dieta pomaga zwalczyć stres. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.