Kategorie produktów

Calcium-Sandoz Forte

Calcium-Sandoz Forte

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Calcium-Sandoz Forte

Calcium-Sandoz Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek musujących do stosowania w celu zapobiegania i leczenia niedoborów wapnia.

W składzie tabletek musujących znajduje się wapń - składnik mineralny niezbędny do właściwego funkcjonowania kości. Wapń pełni w organizmie wiele bardzo istotnych funkcji, m.in. wspomaga działanie nerwów, serca i mięśni. Wskazaniem do jego przyjmowania jest także alergia.

Calcium-Sandoz Forte może być stosowany równocześnie z innymi produktami, których celem jest leczenie i zapobieganie występowania osteoporozy.

Lek ten, w połączeniu z witaminą D3 sprawdza się w leczeniu osteomalacji oraz krzywicy. Wapń jest również ważny dla prawidłowego funkcjonowania hormonów.

 

Skład

W składzie tabletek musujących Calcium-Sandoz Forte znajdują się następujące substancje:

substancje czynne wapnia laktoglukonian i wapnia węglan
pozostałe składniki kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy (zawiera: olejek pomarańczowy, maltodekstrynę, gumę arabską, sorbitol (E420), dekstrozę), aspartam (E951), makrogol 6000 i sodu wodorowęglan

Jedna tabletka 500 mg zawiera 1132 mg wapnia laktoglukonianu i 875 mg wapnia węglanu (co odpowiada 500 mg wapnia).

Dawkowanie:

Tabletki musujące Calcium-Sandoz Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: niniejszy produkt leczniczy należy spożywać doustnie. Tabletkę należy rozpuścić w 200ml wody i wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Zalecane dawkowanie leku to 1 tabletka 1x lub 2x w ciągu dnia.  Nie należy przekraczać zalecanej dobowej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Calcium Sandoz Forte.

 W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. 

Tabletki Calcium Sandoz Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu.

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest hiperkalcemia lub hiperkalcuria. Preparat nie jest przeznaczony dla pacjentów, u których zdiagnozowano choroby nerek.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-12 09:00

Zjadam trochę za mało produktów mlecznych w mojej diecie. Przez to wapnia też nie ma za wiele... Czas na rozsądną terapię.

Damazy 2019-12-13 19:26

Godzinami mogę wymieniać objawy mojej alergii. tylko nie ma sensu. Korzystniej kupić coś co w rzeczywistości pomaga.

Celka 2018-01-24 12:47

Calcium Sandoz Forte to najlepszy produkt jaki stosowałam na niedobory wapnia!

Opinia użytkownika 2018-01-03 11:18

Wielkimi krokami zbliża się czas alergii i jak rok w rok szukam czegoś co mi pomoże przeżyć. Uważacie, że Calcium Sandoz Forte podoła?

Angelina 2016-06-13 11:44

Czy krzywicę można wyleczyć? Jak skutecznie pozbyć się krzywicy? Pytałam o to kiedyś samą siebie aż trafiłam na Calcium-Sandoz Forte . Nie znałam wcześniej tego produktu więc zajrzałam do wujaszka google. Ten produkt jest wskazany osobom z krzywicą. Ma on w składzie takie składniki, jakich może potrzebować organizm po to, żeby się zregenerował, odbudował i wzmocnił. Calcium-Sandoz Forte polecam wszystkim osobom którzy mieli do czynienia z podobnymi problemami.

Bożena 2016-05-11 18:34

Bardzo łatwo o osteoporozę jeśli nie wspiera się swoich kości. Jest mnóstwo rozwiązań, które mogą wesprzeć. Calcium-Sandoz Forte to produkt, który kupiłam jakiś czas temu. Obejrzałam jakiś program o tym, że sama dieta nie wystarczy, by kości były mocne. Bardzo liczę na to, że teraz już mam pewłne wsparcie dla moich kości i zębów.

Opinia użytkownika 2016-04-14 12:07

Poprawiają odporność, dobrze smakują, można się napoić. Mogą brać je dorośli jak i dzieci. Polecam!

kamila 2016-03-10 12:10

Bardzo dobry lek.działa.jest wygodny

Denis 2016-02-19 16:10

Mnie zawsze pomaga zwalczyć infekcje przeziębieniowe, to lek pierwszego rzutu.Polecam.

Opinia użytkownika 2015-09-25 23:23

Aktualnie choroba zwana krzywicą występuje u maluszków rzadziej niż za czasów mojej młodości... Ogólna świadomość tematu jest dużo wyższa:) Ja daję dzieciom profilaktycznie Calcium-Sandoz Forte - wiem, że to działa i nic mnie nie stresuje.

Boguwola 2015-07-03 23:13

Są w życiu takie okresy że organizm potrzebuje więcej wapnia niż na co dzień. Dobrze podpasował mi Calcium-Sandoz Forte w tej sytuacji.

Nusia 2015-03-10 11:22

Bardzo duża dawka wapna, musująca forma jeszcze działa mu na korzyść, żeby lepiej się przyswajało.

Marios 2015-03-04 22:43

Owe wapno bardzo dobrze się przyswaja i można powiedzieć, że w szybkim czasie można się o wiele lepiej poczuć, szczególnie w okresie alergii.

Marta 2015-02-18 13:30

Kupiłam na uzupełnienie niedoboru Ca po porodzie przy laktacji, ale wapno ma w składzie aromat pomarańczowy, co wyklucza picie go przez pierwsze 3 miesiące karmienia:(

Helena 2015-02-04 23:04

Moja córeczka ma skazę białkową, dlatego musiałam odstawić nabiał i uzupełniać wapń. Po roku karmienia miałam densytometrię, która wypadła bardzo dobrze. I to chyba dzięki temu suplementowi!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.